عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد برای افرادی که با بینی خود مشکل دارد بسیار مهم است. افراد برای انجام این عمل همواره به دنبال یک پزشک خوب و متخصص هستند، زیرا نمی‌خواهد باز هم بینی آن‌ها دچار مشکل شود.

ما در این مقاله به ببرسی تمامی نکات لازم برای عمل ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد می‌پردازیم و یک پزشک و کلینیک معتبر به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد، یک عمل جراحی زیبایی است که با هدف بهبود شکل و ظاهر بینی برای بار دوم انجام می‌شود. این عمل جراحی شامل تغییراتی در ابعاد، شکل و ساختار بینی می‌شود که برای بهبود ظاهر بینی، تعادل صورت، رفع مشکلات تنفسی و جراحی پیش‌بینی انجام می‌شود.

این جراحی ممکن است نتایجی مانند کاهش اندازه بینی، تغییر شکل نوک بینی، کاهش گوشت بینی و تعدیل مسائل تنفسی مرتبط با بینی به همراه دارد.

نتایج جراحی رینوپلاستی مجدد

پونزانجام عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد می‌تواند نتایج متنوعی به همراه داشته باشد، این نتایج عبارتند از:  

 1. 1.بهبود ظاهری بینی:

پس از عمل جراحی ثانویه بینی، با تغییراتی که در ابعاد، شکل و ساختار بینی رخ می‌دهد ممکن است ظاهر بینی بهبود پیدا کند و باعث افزایش اعمتاد به نفس در فرد شود.

 1. بهبود تعادل صورت:

با انجام این عمل جراحی زیبایی، با ایجاد تغییرات در بینی، تعادل و ویژگی‌های صورت می‌تواند بهبود پیدا کند.

 1. بهبود عملکرد تنفسی:

پس از انجام عمل رینوپلاستی مجدد، ممکن است به بهبود توانایی تنفسی در فرد کمک چشمگیری کند.

 1. افزایش رضایت شخصی:

افرادی که از رینوپلاستی مجدد استفاده کرده‌اند؛ ممکن است از نتایج زیبایی و عملکردی که این جراحی به آنها ارائه داده است، رضایتمند باشند و باعث افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها شوند.

البته باید بدانید که نتایج دقیق و تاثیرات جراحی ثانویه بینی، بستگی به وضعیت اولیه بینی دارد و تجربه جراحان متفاوت است. همچنین، پس از عمل جراحی بینی شما نیازمند به مدت زمانی برای بهبودی کامل است.

نتایج جراحی رینوپلاستی مجددویژگی و مزایای عمل جراحی ثانویه بینی

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد، دارای مزایا و ویژگی‌های متعددی است.

پونزبعضی از این ویژگی‌ها و مزایا عبارتند از:  

۱.رفع یا کاهش ناهنجاری‌های بینی:

انجام این عمل اجراحی به افراد کمک می‌کند تا مشکلات بینی خود مانند انحراف بینی یا برآمدگی آن را اصلاح کنند و یک شکل مطلوب‌تر به بینی خود دهند.

۲. بهبود عملکرد تنفسی:

اگر فردی در بینی خود دچار مشکلات تنفسی به دلیل ساختار بینی ناپسند باشد، انجام عمل رینوپلاستی مجدد می‌تواند به بهبود مشکلات تنفسی در او کمک کند.

۳. افزایش اعتماد به نفس:

با انجام این عمل زیبایی، زیبایی ظاهری و همچنین بهبود ناهنجاری‌های بینی می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس در فرد را به دنبال داشته باشد.

۴. تغییر شکل و ابعاد بینی:

انجام عمل جراحی ثانویه بینی، به افراد این امکان را می‌دهد تا شکل، اندازه و ساختار بینی خود را به شکل دلخواه خود اصلاح کنند.

۵. بهبود تعادل صورت:

پس از انجام عمل رینوپلاستی مجدد، با تغییر شکل و ابعاد بینی، تعادل و هماهنگی بین صورت و بینی ممکن است بهبود پیدا کند.

به عبارت دیگر، عمل جراحی رینوپلاستی مجدد به افراد کمک می‌کند تا شکل ظاهری خود ر بهبود ببخشند، اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنند و از نقاط قوت جدید زندگی خود بهره‌مند شوند.

انجام عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد برای چه کسانی مناسب است؟

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد، برای افرادی مناسب است که از مشکلات یا ناهنجاری‌های بینی خود اذیت شده‌اند و تصمیم دارند این مشکلات ظاهری خود را از بین ببرند.

پونزممکن است یک سری افراد برای انجام عمل رینوپلاستی مجدد مناسب باشند، که ما آن‌ها را براش شما می‌گوییم:

 1. افرادی که مشکلات تنفسی به دلیل ساختار بینی نامناسب دارند.
 2. کسانی که از ناهنجاری‌های بینی مثل انحراف بینی، برآمدگی بینی، بینی سوءاستفاده و غیره را دارند و از آن رنج می‌برند و تمایل دارند تا آن‌ها را اصلاح کنند.
 3. افرادی که از لحاظ روحی و روانی به دلیل مشکلات بینی خود اعمتاد به نفس پایینی دارند و تلاش می‌کنند با انجام عمل‌های زیبایی مانند رینوپلاستی مجدد، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.
 4. ممکن است فردی بعد از انجام جراحی بینی اولیه خود به نتیجه رضایت بخشی نرسیده باشد و نیاز به رتوکاری یا بهبود مجدد داشته باشد.

توجه داشته باشید که؛ قبل از انجام عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد باید با یک پزشک متخصص و حرفه‌ای ارتباط بگیرید و مشورت کنید و سپس بعد از ارزیابی دقیق و بررسی اینکه بینی امکان جراحی مجدد را دارد یا خیر، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

ویژگی و مزایای عمل جراحی ثانویه بینیمعایب و ضررهای عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد

عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد، مانند دیگر عمل‌های زیبایی دارای ریسک و محدودیت‌های است.

پونزاین عمل ممکن است معایب و ضررهایی به دنبال داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:  

 1. 1.خطر عفونت:

مطلع باشید که پس از انجام هر عمل جراحی‌ای، خطر عفونت از جمله مشکلات پیش آمده است که باید از بروز آن جلوگیری کنید.

 1. خونریزی:

پس از عکل جراحی بینی، ممکن است بینی شما خونریزی داشته باشد، پس این موضوع نیازمند توجه و مدیریت شما می‌باشد.

 1. ناراحتی و درد:

بعد از انجام عمل جراحی، درد و ناراحتی ممکن است برای مدتی بر روی بدن شما باشد و تاثیر بگذارد.

 1. واکنش‌های نامطلوب:

بدن بعضی از افراد ممکن است بعد از عمل جراحی به داروهای استفاده شده واکنش نامطلوبی نشان دهد.

 1. نتایج نامطلوب:

در بعضی شرایط، ممکن است نتیجه عمل جراحی با انتظارات بیمار یکسان نباشد و یک نتیجه نامطلوب برای او به ارمغان آورد.

باید بدانید که قبل از انجام این عمل جراحی حتما با یک پزشک متخصص و مجرب مشورت  کنید و از ریسک‌های آن عمل مطلع شوید، تا با آگاهی کامل به اتجام این عمل جراحی بپردازید.

معایب و ضررهای عمل جراحی ثانویه بینینتیجه گیری

در مطالب فوق ما به شکل کامل اطلاعات لازم را راجب عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی مجدد به شما دادیم. اکنون شما می‌دانید که این عمل جراحی برای چه افرادی مناسب است و اطلاعات لازم راجب مزایا و معایب عمل رینوپلاستی مجدد را دارید.

تاپ کلینیک در تهران یکی از بزرگ‌ترین و برترین مراکز جراحی رینوپلاستی مجدد است که دارای پزشکان و کادر درمان بسیار مجربی است. شما همچنین می‌توانید برای مشاوره جهت انجام عمل جراحی ثانویه بینی یا رینوپلاستی با یک نتیجه اثر بخش با شماره 09394216199  در تماس باشید.

سوالات متداول

چه مدت طول می‌کشد تا دوران پس از عمل فرد از بین رود؟

به شکل میانگین این دوران به مدت 6 ماه الی یک سال طول می‌کشد. البته باید  توجه داشته باشید که دوران نقاهت در افراد بستگی به شرایط بدن و نوع جراحی او دارد. همچنین ورم بینی فرد ممکن است مدت‌ها با او باقی بماند.

چگونه می‌توان با مشاوران تاپ کلینیک مشورت کرد؟

برای مشاوره در تاپ کلینیک شما می‌توانید به صورت حضوری به این کلینیک در تهران مراجعه کنید و در صورتی که در شهرستان زندگی می‌کنید؛ می‌توانید از طریق شماره تلفن 09394216199 با کارشناسان ما در تماس باشید.

چگونه از بینی عمل شده، مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از بینی خود پس از عمل، ابتدا باید از تمامی دستورات پزشک معالج خود پیروی کنید، دوران استراحت خود را به درستی کامل پشت سر بگذارید و از ضربه خوردن بینی خود تا مدت‌ها جلوگیری کنید. همچنین باید تمامی داروهای خود را به شکل مرتب مصرف کنید و تمامی تمرینات تنفسی خود را به شکل دقیق انجام دهید.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹