هزینه رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از متداول ترین روش های فرم دهی و اصلاح معایب بینی است.  این جراحی ممکن است به صورت باز و یا بسته، با توجه به شرایط بینی فرد انجام شود که روش انجام آن توسط پزشک جراح تعیین می شود.

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک در ایران است که افراد مختلفی برای رفع نواقص بینی و اصلاح ظاهر بینی از آن استفاده می کنند که در ادامه به چگونگی و هزینه عمل جراحی رینوپلاستی خواهیم پرداخت.هزینه جراحی بینی

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

در جراحی پلاستیک بینی پوست بینی را جدا می کنند تا بتوانند ناحیه استخوان و غضروف را تغییر دهند و در نهایت استخوان بینی را به فرم دلخواه در آورده تا نتیجه مطلوب و مورد نظر بدست آید.

اصلاح فرم بینی به موارد مختلفی بستگی دارد که با توجه به مشکل بینی و درخواست بیمار پزشک تصمیم می‌گیرد که از کدام تکنیک استفاده کند تا نتیجه بهتر به دست آید و در نهایت پوست را به جای  خود باز می گرداند.

عمل بخیه در جراحی بینی با توجه به شرایط فرد و تکنیک مورد استفاده ممکن است از داخل و یا از بیرون زده شود. معمولاً در عمل رینوپلاستی بیهوشی به صورت موضعی و یا نسبی خواهد بود.

در رینوپلاستی با تغییر تیغه بینی اقدام به اصلاح و تغییر ظاهر بینی مطابق با نظر بیمار می کنند. البته لازم به ذکر است که این عمل با هدف بهبود عملکرد بینی نیز انجام می شود.

هزینه رینوپلاستی

رینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی برای افراد زیر مناسب است:

 • کسانی که بینی پهن یا به اصلاح گوشتی دارند.
 • افراد واقع بینی که انتظار واقعی از نتیجه عمل خود دارند.
 • افرادی که دارای قوز بینی هستند.
 • افرادی که ظاهر بینی آن ها بلند است.
 • کسانی که بینی کج دارند.
 • کسانی که سوراخ های بینی آن ها بزرگ است.
 • کسانی که بینی خود را جراحی کرده اند، اما از ظاهر آن راضی نیستند.

هزینه جراحی رینوپلاستی چقدر است؟

جراحی رینوپلاستی تکنیک های مختلفی دارد که جراح با توجه به مشکل هر فرد، تصمیم می گیرد که از کدام روش و تکنیک برای جراحی استفاده کند.

همچنین تجهیزات و لوازمی که در اتاق عمل استفاده می شود نیز متفاوت و برای هر فرد با توجه به شرایط او، تکنیک مورد استفاده مختلف است. جراح بینی با توجه به شرایط خاص هر فرد تصمیم می گیرد که چگونه انجام شود.

علاوه بر آن منطقه جغرافیایی نیز در تعیین هزینه تاثیر گذار است. به همین دلیل میزان هزینه ای که عمل رینوپلاستی در بر می گیرد، قابل تخمین نیست و باید حتما پس از مشاوره با پزشک و جراح مورد نظر تعیین شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تلفن تماس تاپ کلینیک با ما در ارتباط باشید تا متخصصان ما در ارتباط با عمل جراحی مورد نظرتان مشاوره انجام دهید و در نهایت از هزینه دقیق عمل زیبایی بینی آگاه شوید.

در جدول زیر شروع قیمت جراحی رینوپلاستی با توجه به نوع بینی در سال ۱۴۰۲ را ارائه کرده ایم:

نوع بینی

شروع قیمت از

بینی گوشتی

۱۶ میلیون تومان

بینی استخوانی

۱۵ میلیون تومان

جراحی انحراف بینی

15 میلیون تومان

جراحی ترمیمی بینی

23 میلون تومان

عوامل تاثیر گذار در هزینه رینوپلاستی

موارد بسیار زیادی در روند تعیین هزینه عمل رینوپلاستی تاثیر گذارند که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • منطقه جغرافیایی که با توجه به هر فرد متفاوت است.
 • هزینه دکتر بیهوشی و داروی بیهوشی مورد استفاده در طی عمل.
 • نوع بیمه مورد استفاده بیمار.
 • دستمزد جراح که با توجه به تجربه و تخصص پزشک تا حد بسیار زیادی می تواند متغیر باشد. هر چه جراح با تجربه تر و حرفه ای تر باشد، دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.
 • دارو های مورد استفاده قبل و بعد از عمل که کاملا متناسب با شرایط ویژه بیمار تعیین می شود.
 • تجهیزات مورد استفاده در حین عمل که با توجه به تکنیک جراحی تعیین می شود.

با توجه به شرایط هر فرد، تمامی موارد ذکر شده تعیین کننده هزینه جراحی زیبایی بینی او خواهند بود.

برای اطلاع دقیق از هزینه عمل رینوپلاستی می توانید از طریق سایت تاپ کلینیک با ما در ارتباط باشید تا ضمن مشاوره با متخصصان تاپ کلینیک و دریافت اطلاعات از نحوه عمل و تکنیک های مورد استفاده در زمان جراحی، از هزینه دقیق جراحی خود آگاه شوید.

مراقبت رینوپلاستی

آیا جراحی بینی شامل بیمه میشود؟

در برخی موارد جراحی بینی توسط بیمه پوشش داده می‌شود، برای اطمینان حاصل کردن از پوشش بیمه، بهتر است با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و جزئیات را با آنها مطرح کنید. همچنین، در صورت نیاز به جراحی زیبایی یا بهبود ظاهر، پوشش بیمه ممکن است محدود شده و نسبت به جراحی‌های تابع قوانین و شروط خاص باشد.

بطور کلی میتوان گفت اگر هدف جراحی بینی شما جنبه درمانی داشته باشد میتواند شامل بیمه شود اما شرکت های بیمه هزینه هیچ یک از جراحی های زیبایی را پوشش نمیدهند.

چه نکاتی را قبل از عمل رینوپلاستی باید رعایت کنید؟

برای نتیجه بهتر قبل از عمل باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. قبل از انجام عمل حتما از زوایای مختلف صورت خود عکس آتلیه ای تهیه کنید تا بتوانید تغییرات چهره خود را به طور دقیق بررسی کنید.
 2. آزمایشات لازم را انجام دهید.(با توجه به شرایط هر فرد، پزشک آزمایشات لازم را در نظر می گیرد.)
 3. از دو هفته قبل از عمل جراحی سیگار نکشید و از مصرف آسپیرین یا داروهای خاص بدون مشورت با پزشک پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی به شرح زیر است:

 • معمولا جراحی زیبایی بینی حداقل یک تا دو ساعت زمان می برد.
 • پس از اتمام جراحی، خونریزی بینی و تورم در بینی، نواحی اطراف بینی به خصوص نواحی دور چشم و گاه حتی در پیشانی مشاهده خواهد شد که برای جلوگیری از آن می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • جمع شدن خون در زیر پوست در صورتی که نوع عمل شما به گونه ای باشد که به محافظ بینی یا به اصلاح اسپلینت نیاز پیدا کنید، امری طبیعی است.
 • اگر سیگاری هستید و یا از مواد مخدر استفاده می کنید حتما دو هفته قبل از عمل و تا یک ماه پس از عمل از استعمال آن خودداری کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل خود داشته باشید.
 • تا مدتی پس از جراحی از بلند کردن اشیای سنگین به شدت خودداری کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
 • همچنین از انجام فعالیت های سنگین و یا ورزش سنگین حداقل تا دو ماه پس از جراحی بینی اجتناب کنید.
 • حتما برای تعویض پانسمان و یا گچ بینی به پزشک مراجعه کنید و از انجام آن به صورت فردی پرهیز کنید.

توصیه مشاورین تاپ کلینیک

عمل جراحی بینی یک عمل حساس است. بخاطر هزینه های ارزان سلامت خود را به خطر نیندازید. اگر این عمل به درستی انجام نشود مجبور خواهید بود که عمل ترمیمی را انجام دهید. پس یک بار هزینه کنید، پس بهتر است با یک بار هزینه به نتایج دلخواه برسید و به بهای هزینه کمتر سلامتی خود را نیز به خطر نیندازید.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان با تجربه ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی هزینه جراحی بینی پرداختیم و توضیحات کاملی  در این خصوص ارائه کردیم، در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی میتوانید با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول هزینه رینوپلاستی

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه عمل بینی با توجه به نوع بینی و مشکلات آن متغییر است و نمی توان هزینه دقیقی تعیین کرد.

هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود؟

هزینه عمل بینی بسته به یک سری موارد از جمله: دستمزد جراح، هزینه بیمازستان یا کلینیک، داروها، متخصص بی هوشی و هزینه آزمایشات تعیین می شود.

جراح بینی خوب را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن یک جراح خوب، نمونه کارهای وی را بررسی کنید و یک جلسه مشاوره از وی بگیرید.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹