برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

می خواهید از شر چربی شکم و پوست شل آن خلاص شوید؟  نمی توانید با رژیم سخت و ورزش آن را برطرف کنید؟  دیگر مثل گذشته شیک پوش و خوش هیکل نیستید؟ در مورد ابدومینوپلاستی شنیده اید ولی دو دل هستید که آیا بعد از این جراحی، چربی های شکم دوباره بر می گردند؟

در مورد برگشت ابدومینوپلاستی ما در ادامه برای شما مطالبی را آماده کرده ایم. قبل از اینکه از این جراحی منصرف شوید یا تصمیمی بگیرید ابتدا این مطلب را بخوانید.

برای رسیدن به این سوال ها ابتدا باید ابتدا هدف از ابدومینوپلاستی را شرح دهیم. در صورتی که هر گونه سوالی داشتید می توانید با شماره درج شده تماس بگیرید.

هدف آبدومینوپلاستی چیست و چرا انجام می گیرد؟

ابدومینوپلاستی یک نوع عمل زیبایی برای از بین بردن چربی و پوسل شل ناحیه شکمی است. این جراحی را افرادی که شکم افتاده و بزرگی دارند و به دلایلی نمی توانند شکم خود را کوچک کنند انجام می دهند.

نتیجه این جراحی داشتن شکمی تخت و متناسب با بدن است. انجام این جراحی برای هر کسی بسته به وضعیتش متفاوت است و مراقبن های متفاوتی نیز دارد.

به روز بودن این جراحی باعث شده است که افراد زیادی از این روش استفاده کنند و از تناسب اندام خود لذت ببرند حتی برخی افراد مشهور و سلبریتی ها نیز از این روش برای تناسب اندام خود استفاده کرده اند.

بازگشت شکم در جراحی ابدومینوپلاستی

دلایل بازگشت ابدومینوپلاستی چیست؟

برخی از افراد فکر می کنند با ابدومینوپلاستی دیگر از شر چربی های خود راحت شده و می توانند به زندگی عادی خود برگردند اما داستان اینجا تمام نمی شود شما از شر چربی ها خلاص شده اید و با رعایت نکردن یک سری موراد که در ادامه به آن می پردازیم ممکن است چاقی تان برگردد.

دلایل بازگشت ابدومینوپلاستی عبارت اند از:

رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی

فکر نکنید که بعد از جراحی دیگر نیازی به هیچ اقدامی در مسئله رژیم غذایی نیست شما باید عادت های خود را از جمله پرخوری و مصرف غذاهای چرب کنار بگذارید و به دستورات جراح عمل کنید.

متخصصان به جای غذاهای فست فودی، چرب و پرکالری مصرف غذاهای سالم و سرشار از میوه جات، سبزیجات، پروتئین و کربوهیدرات های سالم را توصیه می کنند.

لازم است شما نیز بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، رژیم غذایی سالم داشته باشید و برای حفظ وزن و جلوگیری از چاقی، روزانه آب زیادی را مصرف کنید.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

برای خانم ها بهتر است که بعد از ابدومینوپلاستی بارداری مجدد نداشته باشند و جراح این مساله را در جلسه مشاوره تاکید خواهد کرد.

بارداری مجدد باعث باز شدن شکم می شود و عضلاتی که در جراحی محکم شده اند مجددا باز می شوند. بعد از بارداری مجدد شما باید دورباره این عمل را انجام دهید.


بیشتر بخوانید: حاملگی بعد از آبدومینوپلاستی امکان پذیر است؟


ورزش نکردن و تحرک نداشتن

مسلما بدون ورزش و تحرک هر کسی چاق می شود. بعد از جراحی نداشتن تحرک، برگشت شکم را تضمین می کند. بعد از گذراندن دوران نقاهت حتما توصیه می شود که به اندازه کافی تحرک داشته باشید و یک برنامه مناسب برای ورزش در نظر بگیرید.

برگشت ابدومینوپلاستی

انتخاب جراح ماهر  برای ابدومینوپلاستی

انتخاب جراح برای نتیجه بهتر از ابدومینوپلاستی نیز بی تاثیر نیست. جراح به دلیل آنکه تاثیرمستقیمی بر روی جراحی دارد مهم است، پس در انتخاب آن وقت بگذارید و هزینه را دلیلی بر استفاده از جراح باسابقه در این زمینه نگذارید.

مراقبت های قبل و بعد از ابدومینوپلاستی

عدم توجه به مراقبت های قبل و بعد از جراحی بر نتیحه جراحی می تواند تاثیر منفی بگذارد. مصرف یک سری داروها قبل از عمل و انجام دادن فعالیت های سنگین بعد از عمل تاثیری جبران ناپذر روی جراحی دارد پس بهتر است این دستورالعمل ها را از پزشک خود دریافت کنید و به دقت آن ها را انجام دهید.

بازگشت شکم تا چه اندازه ای ممکن است؟

بازگشت شکم برای هر کسی متفاوت است و بازگشت مجدد آن بسته به نکاتی است که تلاش می کنید آن ها را رعایت کنید.

اولین نکته ای که در بازگشت شکم تاثیر گذار است دقت در میزان غذای مصرف شده است که شما باید بعد از جراحی میزان غذا را طوری تنظیم کنید که نیاز بدن را رفع کند و نه زیاد باشد و نه کم.

برای رعایت این نکات حتما به توصیه های جراح عمل کنید. اولین عامل در نتیجه جراحی خودتان هستید که باید به توصیه های جراح خوب گوش کنید و به آن عمل کنید.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

تا اینجا متوجه شدید که هدف ابدومینوپلاستی برطرف کردن چربی شکم های شل و آویزان است که با ورزش و رژیم نمی توان آن ها را برطرف کرد حتی گاهی ممکن است با ورزش این چربی ها به ماهیچه تبدیل شوند.

در ضمن ورزش و رژیم پوست شل و آویزان را درمان نمی کند. بعد از انجام این عمل اگر به عادت های خود برگردید و اصلاحی در زندگی تان نداشته باشید این چربی ها دوباره به سراغ شما می آیند.

بهتر است در مورد ابدومینوپلاستی و وضعیت خودتان با یک جراح باسابقه مشورت کنید. انتخاب جراح را در انجام عمل بی تاثیر نبینید. جراحان تاپ کلینیک با چندین سال سابقه در امر جراحی های زیبایی در خدمت شما عزیزان هستند.

از شر چربی های شکم و پوست شل و افتاده تان همین حالا خلاص شوید.

سوالات متداول برگشت ابدومینوپلاستی

اگر بعد از ابدومینوپلاستی رژیم بگیرم پس چرا این عمل را انجام دهم؟

ابدومینوپلاستی برای شکم های شل و آویزان است که با ورزش نمی توان در کوتاه مدت آن را برطرف کرد. بعد از جراحی برای تناسب اندام باید عادات غذایی خود را تغییر دهید و تحرک داشته باشید.

چه عواملی باعث بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود؟

عواملی مانند نداشتن رژیم  غذایی سالم، بارداری و توجه نکردن به سایر مراقبت ها ممکن است باعث بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شود.

چگونه از بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کنیم؟

تنها راه برای جلوگیری از بازگشت شکم، عمل کردن به مراقبت هایی است که جراح به شما توصیه می کند.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹