بدنسازی بعد از عمل بینی

بینی یکی از رایج ترین ویژگی های صورت است که به نظر می رسد هر دو زن و مرد به همان اندازه ناراضی هستند. چه به دلیل بزرگ بودن یا خیلی کوچک بودن آن، کج بودن، افتادگی یا هر چیز دیگری در این بین، می تواند بر احساس فرد نسبت به ظاهر کلی خود تأثیر منفی بگذارد.

جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی) می تواند روشی تغییر دهنده زندگی باشد که با داشتن چهره ای کاملا متعادل، اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.

برای افراد ورزشکار عمل کردن بینی بسیار چالش برانگیز است؛ چرا که ورزش کردن پس از جراحی سوال مهمی است که آیا می توانیم پس از جراحی ورزش کنیم؟ چقدر پس از جراحی قادر به ورزش کردن خواهیم بود؟

اگرچه ورزش تأثیر منفی روی نتیجه نهایی شما نخواهد داشت، اما ممکن است بلافاصله بعد از ورزش باعث تورم بیشتر شود که طی چند ساعت آینده فروکش خواهد کرد. اکثر بیماران جراحی زیبایی بینی، در طی 3-4 هفته پس از جراحی به برنامه منظم تمرین خود باز می گردند.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی صحبت کنیم تا ورزشکاران عزیز با داشتن اطلاعات کامل بدون نگرانی اقدام به عمل بینی کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

یک سوال متداول بین متقاضیان عمل بینی این است که چه زمانی می توانم بدنسازی را بعد از جراحی زیبایی بینی از سر بگیرم؟ از آن جا که همه ورزش ها یکسان نیستند و همه جراحی های زیبایی بینی یکسان نیستند، این مقاله به عنوان یک راهنمای کلی مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

هفته اول بعد از عمل بینی

بیماران محدود به راه رفتن با سرعت کم هستند. افزایش فشار خون در اینجا حیاتی است؛ زیرا می تواند باعث اپی تاکسی، تورم و جابجایی بینی شود.

هفته دوم بعد از عمل بینی

بیمار می تواند با تمرکز بر روی وزنه ها، به ورزش محدود بپردازد. بیماران باید 25٪ از وزن معمول تمرین و 25٪ از تکرار ورزش های خود را انجام دهند. باید توجه ویژه ای به منظور محدود کردن ضربان قلب ایجاد شود.

از وارونگی در فعالیت هایی مانند سگ رو به پایین در یوگا باید خودداری کنید. فعالیت قلب و عروق باید در این مرحله محدود شود.

هفته سوم بعد از عمل بینی

اکنون می توان وزنه برداری را تا 50٪ تکرار ورزش ها به 50٪ از وزنه های تمرینی معمول افزایش داد. وارونگی نیز باید در سگ رو به پایین محدود شود.

فعالیت ضربان قلب و عروق می تواند با سرعت 50 درصد از سر گرفته شود که ضربان قلب محدود باقی بماند. در این مرحله بیماران باید از لرزیدن بینی و دویدن خودداری کنند.

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

هفته چهارم بعد از عمل بینی

در هفته چهارم می توانید وزنه برداری را به 75 درصد از وزنه های معمول و در حال حاضر تا 75 درصد از تکرار ورزش ها افزایش داد.

بیماران می توانند وارونگی در یوگا مانند سگ رو به پایین را شروع کرده و در صورتی تورم در بینی به وجود نیاید، پیشرفت کنند.

فعالیت های خود را می توان تا 75٪ از تمرینات معمول افزایش داد در حالی که در این مرحله باید هنوز از دویدن اجتناب کنید. بیماران باید به تورم توجه داشته باشند تا ببینند آیا بعد از تمرین، در بینی تورم به وجود خواهد آمد یا خیر و از انجام این فعالیت ها تا هفته بعد خودداری کنید.

هفته پنجم بعد از عمل بینی

اکنون وزنه برداری می تواند با وزنه های طبیعی و تکرار ورزش ها تا سطح قبل از جراحی پیش رود. اکنون بیماران می توانند بیشتر وقت خود را در یوگا فعالیت کند.

بیشتر فعالیت های بدنسازی را می توانید مانند زمان قبل از جراحی از سر بگیرید و ممکن است در این مرحله دویدن به طور آهسته را نیز بتوانید انجام دهید.

بیماران باید درجه تورم را با کار کردن در ارتباط قرار دهند. کار کردن باعث افزایش جریان خون در بینی می شود اما به بیماران کمک می کند تا با تشویق تشکیل جریان وریدی و تخلیه لنفاوی، برخی از تورم ها را برطرف کنند و به طور معمول میزان تورمی را که قبلا مشاهده شده متعادل می کند.

حداقل باید برای مدت 6 ماه از ورزش های تماسی پرهیز شود و برای ورزشکارانی که با احتمال تماس بالقوه مانند فوتبال، بسکتبال و غیره در ورزش ها شرکت می کنند، باید با اجازه دکتر خود از ماسک استفاده کنند.

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

تاثیر داروهای بدنسازی برای عمل بینی

داروهایی که در بدن سازی استفاده می شود، اکثرا مکمل ها و هورمون هایی هستند که به عضله سازی در بدن کمک می کنند. برخی از این داروها می توانند با اختلال در انعقاد خون شده و باعث خونریزی در حین عمل جراحی بینی شوند. به همین علت بهتر است که داروهای بدنسازی را دو هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید و مصرف آنها را به دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل متوقف کنید، البته کلیه ی این فرآیند را باید با اطلاع پزشک انجام دهید.

سخن آخر

در این مقاله ما به انواع ورزش های بدنسازی بعد از عمل بینی پرداختیم. ورزشکاران علاقه مند به عمل بینی می توانند با مطالعه این مقالعه بعد از عمل بینی خود مراقبت بهتری کنند تا بعدا به مشکل بر نخورید.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی و تاثیر دارو های مختلف بر عمل بینی می توانید با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول

آیا بعد از جراحی می توانم بسکتبال بازی کنم؟

بله، تو می توانید. اگر شما یک ورزش تماسی رقابتی بازی می کنید، یک ماسک سفارشی می تواند برای جلوگیری از ضربه بینی به صورت مناسب باشد.

آیا کار کردن باعث ورم بینی من می شود؟

تمرین کردن ممکن است در اوایل باعث ورم بینی شما شود. با این حال، از آنجا که لنفاوی بینی و خون رسانی مجدد باعث برقراری مجدد بینی می شود، به مرور زمان تورم کمتری ایجاد می شود.

آیا بخار یا سونا بعد از جراحی بینی برای بینی من مناسب است؟

به دلیل اتساع عروق که اتفاق می افتد، هر یک ممکن است باعث تورم بینی شما در اوایل زمان شود. نگه داشتن هر دوی اینها را تا 4-6 هفته در نظر بگیرید.

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم پیلاتس انجام دهم؟

وارونگی پیلاتس کمتر از یوگا است و به طور معمول ضربان قلب را افزایش نمی دهد.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹