چگونه صورتی لاغر داشته باشیم؟ – لاغر کردن صورت با 9 روش طبیعی و خانگی

چگونه صورتی لاغر داشته باشیم؟ - لاغر کردن صورت با 9 روش طبیعی و خانگی

یکی از آرزوهای بزرگی که افراد چاق دارند، داشتن صورتی لاغر و استخوانی می باشد. تپل و چاق بودن صورت باعث  می‌ شود حتی افرادی که اندام و هیکل شان لاغری می باشد، چاق ‌تر از آنچه در واقعيت هستند، دیده شوند و امکان دارد موجب کاهش اعتماد به نفس و خجالت كشيدن آن ها شود.

ما در این مقاله از تاپ کلینیک روش  های طبیعی و خانگی برای لاغر کردن صورت را برای شما ارائه داده ایم. با ما همراه باشید.

چرا باید صورتی لاغر داشته باشیم؟

حتی افرادی که هیکل لاغری دارند، چاقی صورت موجب می شود چاق ‌تر از آنچه در واقع هستند به نظر بیایند و امکان دارد موجب کاهش اعتماد به نفس و خجالت كشيدن آن ها شود.

چربی هایی که در اطراف گونه و قسمت پایین صورت وجود دارند، معمولاً نسبت به ورزش و رژیم مقاوم می باشند و امکان دارد جهت رفع سلول‌ های چربی بیش از حد که به دلیل پیری و یا ژنتیک تشکیل شده، نیاز به درمان پزشکی باشد.

هر چه تعداد سلول‌ های چربی بیشتر باشد،  می‌ تواند باعث پر شدن و چاقی و گردی صورت شود. در ادامه به برخی روش های طبیعی و خانگی برای لاغر کردن صورت می پردازیم.

چرا باید صورتی لاغر داشته باشیم؟

9 روش طبیعی برای لاغر کردن صورت

لاغر کردن صورت بخصوص به صورت طبیعی یکی از دغدغه های و مواردی است که دائما برای افراد مورد بحث و بررسی است.

در ادامه به بررسی چند روش خانگی لاغر کردن صورت میپردازیم:

لاغر کردن صورت با ورزش

در هر شخص مقدار کاهش وزن متفاوت می باشد، ولی حتی کاهش یک تا دو کیلوگرم نخست خود را روی صورت نمایان می کند. هنگام ورزش چربی‌ کلیه بخش های بدن از جمله صورت سوزانده می‌ شوند.

اما افسوس که هیچ روش جادویی جهت چربی سوزی موضعی صورت وجود ندارد، ولی کم کردن وزن سبب لاغر شدن صورت نیز می‌ شود.

لاغر کردن صورت با تغییر فعالیت هوازی

اگرچه تصمیم دارید از دست چربی‌ های تمام بدن رهایی یابید، لازم است شدت ورزش هوازی را افزایش دهید. برای اینکه که بخواهید تغییری ایجاد کنید، لازم است هفته ای پنج مرتبه و هر بار به مدت یک ساعت ورزش هوازی داشته باشید.

ورزش روتین را به ورزشی ترکیبی تبدیل کنید. سوزاندن چربی در بدن با تمام شدن ورزش ترکیبی، ادامه پیدا می‌ کند و در روز حدودا دویست کالری بیشتر می سوزاند. این کار فعالیت ها در لاغر شدن صورت شما نیز نقش دارد.

لاغر کردن صورت با کاهش مصرف قند و نمک

مسلما مایعات زیادی با مصرف زیاد نمک و قند، در بدن شما حبس می‌شود. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن یک قانون ثابت شده وجود دارد؛ این که میزان دریافت و قند خود را تا بیست گرم و نمک دریافتی خود را به 1500 میلی گرم در روز پایین بیاورید.

بعد از اینکه این تغییر را در برنامه غذایی خود ایجاد کردید، بلافاصله نتیجه لاغر شدن صورت خود به وضوح خواهید دید.

9 روش طبیعی برای لاغر کردن صورت

لاغر کردن صورت با آب

هنگام ورزش نوشیدن آب موجب می شود در بهترین حالت خود باقی بمانید و سردرد نگیرید. هیدراته نگه داشتن یا همان رساندن آب کافی به بدن، در رفع نفخ بدن و کنترل اشتها نیز کمک می‌ کند؛ در نتیجه سبب داشتن پوستی عالی در شما می شود.

لاغر کردن صورت با ماساژ

مثل تمام قسمت‌ های دیگر، بدن ما زیر پوست مایع لنفاوی انباشته می‌ کند که سبب به پف صورت می‌ شود. به طور موقت، ماساژ صورت به مایع لنفاوی به خصوص در قسمت فک، را فشرده و از پف کردن آن پیشگیری می‌ کند.

ماساژ توانایی این را دارد که با فرم دهی، صورت را لاغر تر نشان دهد. البته لازم به ذکر است که این ماساژ زمانی اثربخش می باشد که از بدن خود به درستی مراقبت کنید.

با ماساژ مرتب و منظم صورت مقدار قابل توجهی چربی صورت را کاهش دهید. این کار گردش خون و اکسیژن را تقویت کرده و به مرور زمان سبب سفتی پوست صورت می شود.

لاغر کردن صورت با خواب کافی

صورت شما در صورت نداشتن خواب کافی پُف می‌ کند. بدن در طول استراحت، سیستم غدد درون ریز سالم نگه می‌ دارد و باعث ترمیم بدن می شود. همچنین میزان هورمون‌ ها در بدن تعادل می بخشد.

در نتیجه  اگر به اندازه کافی استراحت نکنیم، ترمیم‌ های داخلی توسط بدن انجام نمی شود. هر شب حداقل هفت ساعت استراحت کنید تا بدن انرژی مورد نیاز را جهت کارکرد مطلوب به دست بیاورد.

9 روش طبیعی برای لاغر کردن صورت

لاغر کردن صورت با تغییر برنامه غذایی

از برنامه غذایی خود، غذاهای فرآوری شده را حذف کنید و غذاهای تازه از جمله سبزیجات و میوه را جانشین آن ها کنید. از مصرف غذاهایی چون ذرت، گلوتن، سویا، لبنیات را که موجب التهاب می‌ شوند، خودداری کنید.

برای اینکه بخواهیم از التهاب پوست جلوگیری کنیم، غذاهای ضد التهاب از جمله زردچوبه، زنجبیل، نارگیل، کدو، لیمو و چغندر مصرف کنید. غذا خوردن را هر زمان که احساس کردید سیر شده‌ اید، کنار بگذارید.

حقیقت این می باشد با بالا رفتن سن، سرعت چربی سوزی بدن کاهش پیدا می‌ کند. خلاصه در برنامه غذایی خود از غذاهایی استفاده کنید  که درخشندگی و زیبایی پوست را به آن برگرداند.

لاغر کردن صورت با ورزش صورت

پشت سر هم برای تقویت عضلات اطراف دهان، حروف o  و x را بگویید. این ورزش موجب می‌ شود، عضلات صورت شما حرکت کنند و منقبض شوند. این تمرین را تا آنجا که می‌ توانید به صورت روزانه تکرار کنید.

از شر گونه‌ های بزرگ با تقویت عضلات گونه خود، رهایی یابید. کلیه کاری که شما لازم است انجام دهید این است که با کشیدن گونه‌ های خود به داخل صورت، دهان یک ماهی را بسازید. بیست بار هر روز این کار را مجددا انجام دهید تا شاهد نتایج مثبتی باشید.

دهان خود را به طور گرد و ‌گسترده باز کنید، همه عضلات صورت خود را فعال کنید. این وضعیت را به مدت پنج ثانیه حفظ کرده و این فعالیت را در طول روز سی بار تکرار کنید.

دهانتان را با هوا پر کنید و لب هایتان را بسته نگه دارید تا صورت شما چاق و گرد دیده شود. هوای دهان را از طرفی به طرف دیگر هدایت کنید. این فعالیت ورزشی را به مدت پنج دقیقه و چندین بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه برسید.

لاغر کردن صورت با پرهیز از مصرف الکل

نوشیدنی ها و مشروبات الکلی سبب پف کردن صورت می شود. از مصرف مشروبات و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

9 روش طبیعی برای لاغر کردن صورت

نتیجه گیری

یکی از آرزوهای بزرگی که افراد چاق دارند، داشتن صورتی لاغر و استخوانی است که در افزایش زیبایی آنها تاثیر دارد. برای تحقق این امر روش های متنوعی وجود دارد اما بهترین روش ها کم عارضه ترین روش ها هستند.

متخصصان تاپ کلینیک در این مقاله برخی روش های طبیعی و خانگی برای لاغر کردن صورت را برای شما ارائه داده اند. تا در کنار زیبایی چهره از عوارض جراحی های زیبایی صورت در امان بمانید.

متخصصین تاپ کلینیک در هر زمان آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما هستند؛ شما می توانید با شماره گیری 09394216199 با  تاپ کلینیک در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چه چیزی در صورت های چاق سبب مراجعه افراد به درمان پزشکی می شود؟

چربی هایی که در اطراف گونه و قسمت پایین صورت وجود دارند، معمولاً نسبت به ورزش و رژیم مقاوم می باشند و امکان دارد جهت رفع سلول‌های چربی بیش از حد که به دلیل پیری و یا ژنتیک تشکیل شده، نیاز به درمان پزشکی باشد.

برای لاغر کردن صورت مصرف قند و نمک را در برنامه غذایی تا چه حد برسانیم؟

میزان دریافت و قند خود را تا بیست گرم و نمک دریافتی خود را به 1500 میلی گرم در روز پایین بیاورید.

آیا مصرف نوشیدنی های الکلی در لاغر صورت تاثیر دارد؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره شد، نوشیدنی ها و مشروبات الکلی سبب پف کردن صورت می شود. از مصرف مشروبات و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹