آیا عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی درد دارد؟

درد عمل بینی

یکی از معیارهایی که افراد در انتخاب یک روش و یا یک عمل برای از بین بردن مشکل خود در نظر می گیرند، این است که درد پس از عمل خیلی کم داشته باشند و یا حتی بدون درد انجام شود.

عمل بینی نیز جزء آن دسته از روش هایی است که بیمار درد بسیار کمی را در حین و بعد از انجام عمل جراحی تجربه خواهد کرد و پس از آن میزان تحمل درد جراحی بینی بستگی به تفاوت های فردی خواهد داشت.

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است که پزشکان انجام جراحی زیبایی بینی را برای متقاضیان آسان تر ارائه کنند به گونه ای که این عمل در مدت زمان کم و همچنین در بهترین شرایط انجام می شود، در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

آیا عمل بینی درد دارد؟

کاهش درد عمل بینی نیز یکی از دستاورد های بسیار خوب این پیشرفت ها است که سبب شده است افراد، شجاعت اقدام به عمل را پیدا کنند و درد خفیف عمل را برای رسیدن به نتایج شگفت انگیز آن تحمل کنند.

یکی از شایعات رایج بین مردم این است که جراحی بینی درد بسیار شدیدی را در حین عمل به فرد منتقل می کند، در صورتی که فرد می تواند با کمی مطالعه و تحقیق متوجه شود که این گفته حقیقت ندارد، زیرا در عمل زیبایی بینی از بیهوشی استفاده می شود تا فرد درد زیادی را حس نکند و عمل را به راحتی هرچه تمام تر پشت سر بگذارد.

بر اساس نکته ذکر شده عمل زیبایی بینی دارای درد شدیدی نیست و پس از انجام عمل و در زمان دوره ی نقاهت در صورتی که فرد بتواند اقدامات لازم و مورد نیاز را به خوبی انجام دهد، به هیچ عنوان درد خاصی را تجربه نخواهد کرد و می تواند به راحتی دوره ی نقاهت خود را سپری کرده و مزیت های به دست آمده از عمل زیبایی بینی را مشاهده کند.

درد رینوپلاستی

ترس از درد عمل جراحی زیبایی بینی

ترس از درد و عوارض پس از عمل بزرگترین مانعی است که بسیاری را از انجام عمل منصرف می‌کند. تبلیغات رسانه ای درباره عوارض و اثرهای نامطلوب جراحی زیبایی بینی و عمل‌های ناموفق نیز تردید را پررنگ‌تر می‌کند.

اما واقعیت این است که اکثر بیماران پس از عمل از میزان بالای راحتی خود در دوران بهبود شگفت‌زده می‌شوند و تجربه‌ای خوشایندتر از حد انتظار خود را پشت سر می‌گذارند.

درد تمام بیماران با هم یکسان نیست و شدت درد به جراحی بستگی دارد. زمان از سرگیری مجدد فعالیت‌ها به تحمل درد بیمار بستگی دارد و برخی بیماران بسیار زودتر از بقیه فعالیت‌های خود را آغاز می‌کنند.

درد نیز در همه روش های جراحی بینی، بعد از گذشت ۲ الی ۳ روز فروکش می کند و جای نگرانی ندارد. ولی اگر درد ها ادامه دار و بدون کاهش بود، حتما باید به جراح بینی خود اطلاع دهید. زیرا ممکن است در روند جراحی خطایی بروز کرده و یا جای زخم ها عفونت کرده باشد.

نتیجه جراحی بینی بعد از آن که کبودی و تورم ها کاهش پیدا کند، کاملا قابل مشاهده است. افرادی که جراحی بینی به روش بسته انجام می دهند، می توانند بعد از رسیدن به شرایط فیریکی مطلوب بین یک الی دو هفته بعد از جراحی به محل کار و یا تحیل خود برگردند.

درد رینوپلاستی

اقدامات لازم برای کاهش درد در دوران نقاهت

پس از انجام عمل بینی معمولا پزشکان توصیه می کنند تا از کمپرس یخ برای مدت زمان 48 ساعت استفاده گردد.

استفاده از کمپرس یخ کمک می کند تا فرد درد خود را تسکین دهد و درد کمتری را تحمل کند. همچنین این اقدام باعث کاهش کبودی و تورم پس از عمل نیز خواهد شد و باید آن را در دستور کار خود قرار دهند.

پس از عمل زیبایی بینی نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت زیرا نور خورشید سبب ایجاد تورم و یا افزایش ورم بینی خواهد شد و تورم یعنی ایجاد درد های کلافه کننده برای افراد.

نکته مهم بعدی این است که باید بعد از جراحی زیبایی بینی از وارد شدن ضربه به بینی پیشگیری کنید.


بیشتر بخوانید: سوالات رایج در مورد رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی


از فین کردن نیز خودداری کنید زیرا امکان خونریزی بعد از عمل بینی را بیشتر می کند و پس از آن ممکن است دوباره شاهد تورم بینی و به وجود آمدن درد در ناحیه ی بینی باشید.

یکی از عواملی که سبب می شود تا درد پس از جراحی بینی سریع تر از حد انتظار از بین برود، بحث تغذیه ی فرد است.

بعد عمل بینی باید از غذا های کاملا نرم استفاده گردد. این رژیم غذایی بخصوص باید در هفته ی اول به صورت کامل رعایت گردد تا درد ناشی از انجام عمل بینی را سریع تر از زمان مورد انتظار از بین ببرند.

علاوه بر موارد فوق بهتر است جهت تسریع دوره ی نقاهت خود آب فراوان و به طور کلی مایعات زیادی میل کنید. استفاده از مایعات سبب می شود تا کبودی ها و همچنین تورم ناشی از عمل بینی در کم ترین زمان ممکن از بین رود و افراد به مزیت های مورد انتظار خود قبل از انجام جراحی بینی برسند و از آن لذت ببرند.

مراحل انجام جراحی بینی

انجام جراحی بینی یک روش جراحی است که به منظور تغییر شکل و اندازه بینی انجام می‌شود. در ادامه، چگونگی انجام جراحی بینی به طور خلاصه و مفید توضیح داده شده است:

  1. مشاوره: قبل از جراحی، شما باید با یک پزشک متخصص در زمینه جراحی بینی مشورت کنید. پزشک شما به شما راهنمایی خواهد کرد و نقشه‌ای برای عمل جراحی خواهد رساند.
  2. آزمایشات قبل از عمل: قبل از جراحی، پزشک ممکن است شما را به آزمایشات خون، عکس‌برداری و سایر آزمایشات هدایت کند تا وضعیت سلامت شمارا بررسی کند.
  3. نوع عمل: هنگام ملاقات با پزشک، نوع عمل جراحی (بسته چین یا باز) را تعیین خواهید کرد. در جراحی بسته چین، برش‌ها در داخل بینی انجام می‌شود و در جراحی باز، برش‌ها به صورت خارجی انجام می‌شود.
  4. عمل جراحی: در روز عمل، شما زیر تأثیر بیهوشی قرار می‌گیرید و پزشک شروع به انجام عمل جراحی می‌کند. طول زمان عمل و نوع تغییرات مورد نظر شما بستگی به هدف شخصی شما دارد.
  5. بازگشت به خانه: پس از عمل، شما به خانه بازگشت می‌کنید و نسبت به رعایت دستورات پس از عمل پزشک خود عمل می‌کنید. این شامل استفاده از داروهای تجويز شده، استفاده از چسب های نيتروژني و رعایت حدود فعاليت جسماني است.
  6. بازگشت به فعالیت های روزانه: پس از چند هفته، شما قادر خواهید بود به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

درد عمل بینی

بررسی دوران بهبود پس از عمل

عمل جراحی پلاستیک نیز مانند هر عمل دیگری دوران نقاهت خاص خود را دارد، اما کوتاه‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و شاید از آن می‌ترسید.

برای مثال بسیاری از بیماران ظرف کمتر از دو هفته می‌توانند به سر کار برگردند. انتظار می‌رود پس از جراحی زیبایی بینی بتوانید پس از یک هفته در محل کار حاضر شوید.

فعالیت‌ها باید چند هفته تا یک ماه محدود شود، اما لازم نیست تمام مدت در تخت خواب باشید. ملاقات دوستان نیز پس از یک یا دو روز بدون مانع است.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

رینوپلاستی نیز مانند هر عمل جراحی دیگر نیز با درد همراه است. امروزه به دلیل پیشرفت علم پزشکی درد این عمل همانند گذشته نیست و کم است و با دارو و مراقبت می توانید آن را به حداقل برسانید.

جمع بندی

در این مقاله از تاپ کلینیک به بررسی اینکه آیا عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی درد دارد؟ پرداختیم و جزئیات کاملی را ارائه کردیم،

اگر از انجام جراحی زیبایی بینی به علت درد پس از عمل، واهمه دارید، امیدواریم با رعایت تمام نکات مطالب بالا، جراحی موفق و بدون دردی را پشت سر بگذارید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی برای جراحی بینی میتوانید از طریق شماره زیر با متخصصین تاپ کلینیک در ارتباط باشید.

09394216199

سوالات متداول درد رینوپلاستی

1_ آیا عمل بینی درد دارد؟

عمل بینی درد شدید ندارد و در صورتی که اقدامات لازم را قبل و بعد ازعمل انجام دهید درد خاصی را تجربه نخواهید کرد.

2_ درد عمل بینی به چه چیزی بستگی دارد؟

درد عمل بینی به تفاوت های فردی بستگی دارد.

3_ آیا درد عمل بینی قابل کنترل است؟

با پیشرفت علم پزشکی درد این جراحی نسبت به گذشته کمتر شده و با دارو و مراقبت های بعد و قبل از عمل قابل کنترل است.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹