جراحی سینه با بیمه

بیشتر کسانی که دنبال کوچک کردن سایز سینه خود هستند دنبال قیمتی ارزان تر هستند و توصیه ما به این عزیزان همیشه این بوده است که سلامتی خود را فدای چند میلیون قیمت ارزان تر نکنند چرا که همان قیمت را بعدا صرف سلامتی خود خواهند کرد.

برخی نیز می خواهند بدانند که آیا ماموپلاستی شامل بیمه می شود یا خیر که ما در این مطلب به طور کامل راجب به آن صحبت کرده ایم، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی ماموپلاستی، مشاوره رایگان و رزرو وقت میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

ماموپلاستی چگونه تحت عنوان بیمه قرار می گیرد؟

عمل های زیبایی تحت بیمه قرار نمی گیرند مگر اینکه جنبه درمانی داشته باشند. ماموپلاستی نیز یک عمل ترمیمی است ولی قبل از آن باید اطمینان پیدا کنید که این عمل با بیمه انجام می گیرد برای این کار باید گواهی لازم را از بیمه بگیرید.

سهمی را که بیمه متقبل می کند به بیمه گذار بستگی دارد. استانداردهای بازپرداخت بیمه ای را بر اساس حجم بافت سینه ای که باید برداشته شود و با معیارهای دیگری از جمله قد، وزن، درمان های پزشکی و … تعیین می کنند.

جراح با معاینه شما تعیین می کند که چه میزان کاهش حجم سینه برای شما مناسب است و در نهایت بیمه گر با توجه به پرونده پزشکی شما تعیین می کند که شما مشمول بیمه خواهید بود یا نه.

بیمه ماموپلاستی

عمل کوچک کردن سینه شامل بیمه می‌ شود یا خیر؟

گاهی وقت ها سینه های بزرگ وزنی به گردن و شانه تحمیل می کند که باعث درد و آرتروز در این نواحی می شود و هم این که باعث تعریق زیر سینه و سوختگی  پوست می شود که در این صورت عمل آن برای درمان انجام می گیرد نه صرفا زیبایی.

به همین دلیل برخی از بیمه ها در صورت درمانی بودن ماموپلاستی بخشی از هزینه آن را پرداخت می کنند.

برای اینکه مطمئن شوید که بیمه هزینه آن را پوشش می دهد یا نه، حتما قبل از عمل به بیمه گر مراجعه کنید. در صورتی که بیمه بخشی از هزینه های آن را پوشش می دهد، مدارک لازم برای آن را جمع آوری کنید.

برای استفاده از بیمه باید یک متخصص ارتوپد، آسیب به ستون فقرات به علت بزرگی سینه را تایید کند و در پرونده پزشکی شما درج کند. پرونده پزشکی شما در کمیسیون بررسی و رای نهایی مبنی بر پوشش دهی بیمه یا عدم آن صادر خواهد شد.

هزینه های اعمال جراحی و پوشش بیمه

تعیین هزینه های جراحی سینه با توجه به تغییرات قیمت در هر سال و وسایل تخصصی و مصرفی کمی دشوار است اما در ادامه به یک تعریف کلی از نحوه پوشش بیمه می پردازیم.

بیمه های درمانی در کشور ما به دو گروه زیر تقسیم می شود:

  • بیمه های پایه (تامین اجتماعی، خدمات درمانی)
  • بیمه های تکمیلی (نظیر ایران، دانا، آسیا، آتیه سازان و ….)

پوشش بیمه های پایه این گونه است که بخش های دولتی و دانشگاهی و تامین اجتماعی را به عهده داشته و عمل های درمانی را در خود این مراکز انجام می دهند.

پوشش بیمه های تکمیلی نیز این گونه است که بر حسب سقف و فرانشیز بیمه بوده که بر طبق نوع بیمه و میزان حق بیمه متفاوت است.

به عنوان مثال اگر هزینه یک عمل جراحی 10 میلیون و سقف پوشش بیمه فرد نیز 10 میلیون باشد و فرانشیز آن 30% باشد بیمار تنها 3 میلیون آن را پرداخت می کند.

مراحل بیمه ماموپلاستی

هزینه عمل ها و نحوه پوشش بیمه ها

هزینه عمل ها بسته به نوع بیمه و فرانشیز آن ها متفاوت است که در زیر سه گروه از افرادی را که دارا بیمه نبوده یا دارای بیمه تکمیلی و پایه هستند را بررسی کرده ایم.

جراحی ماموپلاستی بدون بیمه

اگر بیمه ندارید در این صورت برای شما دو نوع هزینه وجود دارد:

  • هزینه ای که به بیمارستان پرداخت می کنید و شامل تمام هزینه ها از جمله: هزینه بی هوشی، دستمزد پزشک و پرسنل، اتاق عمل و… است. در صورت افزایش طول بستری و نیاز به خدمات ویژه نیز هزینه ها بیشتر خواهد شد.
  • هزینه وسایل های تخصصی که البته بسته به شرایط ارزی متفاوت است

جراحی ماموپلاستی با بیمه پایه

بیمه های پایه شامل تامین اجتماعی، ارتش، خدمات درمانی است که این بیمه ها تنها هزینه درمان را در مراکز دولتی پوشش می دهند نه مراکز خصوصی.

اگر در مراکز خصوصی درمان شوید باید به صورت آزاد هزینه ها را پرداخت کنید.

بعد از عمل می توانید مدارک و فاکتور هایی را که از بیمارستان و شرکت وسایل تخصصی گرفته اید را به بیمه تحویل دهید تا آن ها با توجه به تعرفه خود بخشی از هزینه را پرداخت کنند.

البته این شرایط در صورتی است که این عمل توسط پزشک بیمه پایه تایید شده باشد. توجه داشته باشید که ما در تاپ کلینیک تنها می توانیم شما را راهنمایی کنیم و هیچ تضمینی مبنی بر این که میزان بازگشت وجه چقدر خواهد بود را بیمه گزار تعیین خواهد کرد.

جراحی ماموپلاستی با بیمه تکمیلی

بیمه های تکمیلی نام ها و عناوین مختلفی دارند که در عملکرد و سطح پوشش با هم متفاوت اند و دستور العمل آن ها دائم در حال تغییر است.

اگر می خواهید دستور العمل آن ها را بدانید می توانید از بیمه مربوطه یا بیمارستان بپرسید. توجه کنید که قبل از عمل نیز حتما در مورد پوشش دهی این بیمه با بیمه گزار مشورت کنید.

در بیمه تکمیلی شما باید یک گواهی از متخصص ستون فقرات یا ارتوپد مبنی بر مشکل در ستون فقرات به دلیل بزرگی سینه دریافت کنید تا پرونده پزشکی شما در کمیسیون پزشکی بیمه بررسی شود. در صورت موافقت می توانید از بیمه استفاده کنید.

در صورتی که بیمه تکمیلی موافقت کند، شما باید جراحی را پیدا کنید که با بیمه شما قرارداد داشته باشد. بعد از انجام عمل در کلینیک خصوصی یا بیمارستان می توانید هزینه ها را از بیمه دریافت کنید.

بیمه ماموپلاستی

توصیه جراحان تاپ کلینیک

ماموپلاستی یک راه قطعی برای رفع مشکل سینه های بزرگ و یا کوچک است، سینه های بزرگ به مرور زمان به گردن آسیب می رساند پس بهتر است قبل از اینکه مشکلات جدی برایتان پیش بیاید خود را درمان کنید.

توجه داشته باشید که نباید به بهای هزینه کم جراحی خود را به دست افراد غیر متخصص و مراکز نامعتبر بسپارید و علاوه بر نرسیدن به نتیجه دلخواه از این جراحی، سلامتی خود را نیز به خطر بندازید.

کلام آخر

در این مقاله با شما در مورد چگونگی مشمول شدن بیمه برای جراحی ماموپلاستی صحبت کردیم، توجه داشته باشید که راهنمایی که در این صفحه قرار داده ایم برای اطلاع رسانی شما است و بررسی هزینه دقیق این جراحی با توجه به تغییرات قیمت وسایل تخصصی و مصرفی کمی دشوار است، و قبل از هر چیزی باید با بیمه گذار خود در این باره صحبت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ماموپلاستی و دریافت مشاوره های تخصصی رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

سوالات متداول ماموپلاستی با بیمه

آیا بیمه هزینه درمان ماموپلاستی را پرداخت می کند؟

در اکثر موارد هزینه جراحی کوچک کردن سینه را بیمه پوشش می دهد چون یک عمل اصلاحی و بازسازی است. شما باید مدارک لازم را به بیمه تحویل دهید که مطمئن شوید چه مقدار از هزینه را پرداخت می کند.

هزینه ماموپلاستی با بیمه پایه چگونه است؟

اگر جراحی شما در مراکز دولتی انجام شود تحت شرایطی بیمه بخشی از هزینه شما را پرداخت خواهد کرد که در این مقاله توضیحات تکمیلی ارائه شده است.

هزینه ماموپلاستی با بیمه تکمیلی چگونه است؟

بیمه های تکمیلی نام ها و عناوین مختلفی دارند که در عملکرد نیز با هم متفاوت اند. برای آگاهی از این دستورالعمل ها باید با بیمه گذار مشورت کنید، توضیحات بیشتر در همین مقاله ذکر شده است.

ماموپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹