آشنایی کامل با انواع جراحی های زیبایی شکم

آشنایی کامل با انواع جراحی های زیبایی شکم

این روزها اکثر افراد از چربی های اضافی به خصوص چربی های ناحیه شکم رنج می برند. حتی اکثریت افراد با رژیم های غذایی و انجام ورزش های مختلف، اما با توجه به زمان بر بودن و سختی نمی توانند به اندام ایده آل خود برسند.

برای داشتن اندامی خوش فرم و کوچک کردن شکم روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش های سریع و تقریبا کم هزینه انجام جراحی زیبایی شکم است.

افرادی که تصمیم دارند جراحی زیبایی شکم انجام دهند، اما بدلیل بروز برخی سوالات نمی توانند اقدام کنند؛ با ما در این مقاله از تاپ کلینیک همراه باشند تا پاسخ تمام مشکلات خود را دریافت کنند.

منظور از جراحی زیبایی شکم چیست؟

یکی رایج ‌­ترین جراحی­‌های زیبایی، جراحی زیبایی شکم می باشد. یکی از نشانه‌­های مهم جوانی، کمر باریک و شکم سفت است. در این صورت، ناحیه شکمی یکی از مناطقی می باشد که بخصوص در بانوان بعد از افزایش وزن و زایمان، سریع‌تر رو به وخامت و چاقی می‌رود. زایمان سبب ترک خوردن و شل شدن پوست شکم شده و موجب ایجاد اتساع و چربی شکم می‌­شود.

به ویژه پس از یائسگی، در اطراف شکم و کمر چربی بیشتری ایجاد می­‌شود. نشانه های کشش اضافی در در سمت بالای ناف و گاهی اوقات قسمت تحتانی شکم، برای بسیاری از افراد، چه برهنه و چه با لباس، موجب ناراحتی فرد می شود. این افراد نگران نباشند زیرا با جراحی شکم می‌­توان از شر بافت چربی، پوست اضافی و ترک­‌های زیر ناف رهایی یافت. در ادامه به انواع روش های جراحی زیبایی شکم می پردازیم.

منظور از جراحی زیبایی شکم چیست؟انواع روش های جراحی زیبایی شکم

پونز برای همه بیماران یک نوع جراحی شکم انجام نمی شود، زیرا جراحی زیبایی شکم انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد:

1 . جراحی زیبایی لیپوماتیک

یکی از روش های نوین و جدید پیکر تراشی، لیپوماتیک می باشد که جایگاه ویژه ای نسبت به روش لیپوساکشن  دارد. این نوع جراحی زیبایی شکم کاملا ایمن و بی خطر می باشد و بدون خونریزی و درد انجام می گردد. این نوع روش جراحی برای افرادی مناسب می باشد که دارای شکمی بد شکل و بزرگ و در ناحیه پهلو، بازو و شکم چربی موضعی دارند.

در جراحی زیبایی لیپوماتیک از یک میله فلزی برای تخلیه کلیه چربی های اضافی استفاده می شود. سپس آن چربی ها به نواحی دیگر بدن از جمله سینه و باسن جهت حجیم شدن آنها تزریق می شود.

2.  جراحی لیپوساکشن شکم

یکی از روش های قدیمی تخلیه چربی، لیپوساکشن  می باشد و مانند جراحی زیبایی لیپوماتیک عمل می کند اما تفاوتی باهم دارند. این است که در جراحی زیبایی لیپوساکشن بافت های چربی حرارت داده می شوند و برخلاف روش لیپوماتیک، از بدن توسط مکنده خارج می شود. از گن لیپوساکشن نیز برای تناسب اندام استفاده می شود.

3.     جراحی ابدومینوپلاستی شکم

برای افرادی که در ناحیه شکم دارای انباشت چربی و افتادگی می باشند و یا بانوانی که در اثر چندین زایمان شکمی شل و ترک های پوستی در این ناحیه دارند، جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی بهترین گزینه برای این افراد است.

این جراحی زیبایی شکم، با انجام برش و بخیه می باشد. در جراحی ابدومینوپلاستی شکم، پوست اضافه و چربی برش داده می شود و شکم از قسمت فوقانی ناف رو به زیر شکم جمع و کشیده می شود.

جراحی زیبایی شکم مناسب چه کسانی است؟

در جراحی ابدومینوپلاستی علاوه بر اینکه چربی های اضافه حذف میشد،  ماهیچه های آسیب دیده شکم نیز ترمیم می شود. بعد از انجام این نوعمل شما شاهد شکمی خوش فرم و تخت خواهید بود. نگران جای برش ها نباشد که به مرور زمان جای برش محو می شود.

4. جراحی لیپولیز

در لیپولیز که به جراحی زیبایی شکم  لیپولیزر نیز معروف می باشد، سلول های چربی با استفاده از امواج لیزر سوزانده و ذوب می شوند. جراحی لیپولیز برای افرادی کاربرد دارد که انباشت چربی زیادی در ناحیه شکم دارند. ای نوع جراحی برای چربی های موضعی شکم, پهلو, ران ها, غبغب و بازو نیز مناسب می باشد. در جراحی زیبایی لیپولیز چربی هایی که سوزانده و ذوب شده بودند، به صورت مایع از بدن تخلیه می شوند.

این چربی ها قابلیت تزریق به نواحی دیگر بدن را ندارند. افرادی که از تصمیم دارند از جراحی لیپولیز استفاده کنند، علاوه بر اینکه از چربی هایی زیادی رهایی پیدا خواهند کرد، بلکه پوست ناحیه مد نظر را نیز کشیده و صاف و می کنند. می توان گفت جراحی زیبایی شکم لیپولیزر در رفع افتادگی پوست نیز تاثیر بسیاری دارد.

جراحی زیبایی شکم مناسب چه کسانی است؟

افرادی مناسب برای جراحی شکم هستند که اندام خوبی دارند ولی شلی پوست و چربی اضافی شکم موجب رنج آن ها می شود که با ورزش و رژیم غذایی قابل درمان نمی باشد.

چراحی زیبایی شکم مخصوصا برای بانوانی که پس از بارداری پوست شکمشان کشیده یا شل شده است، بسیار مفید می باشد. همچنین جراحی زیبایی شکم برای افرادی که مشکلات شلی پوست و ارتجاعی پوست ناشی از پیری دارند، تاثیرات بسیار موثری دارد.

لازم به ذکر است که افرادی که تصمیم دارند بیش از اندازه کاهش وزن داشته باشند، این جراحی باید به تعویق بیفتد. بنابراین بانوانی  که تصمیم دارند باردار شوند، می بایست بعد از زایمان به انجام جراحی زیبایی شکم بپردازند. چون در اثر عمل ماهیچه‌­ های عمودی شکم که فشرده می­شوند، در دوران بارداری خطر جدا شدن دوباره را دارند. به همین دلیل در چنین مواردی، باید جراحی زیبایی شکم برای بعد موکول شود.

باید و نباید های بعد از عمل جراحی شکمباید و نباید های بعد از عمل جراحی شکم

در روزهای نخست پس از جراحی زیبایی شکم امکان دارد در ناحیه شکم درد و تورم وجود داشته باشد که با استفادهه از دارو و مسکن قابل کنترل است. معمولا در جراحی های زیبایی شکم از بخیه­‌های حل شونده استفاده می‌­شود که نیازی به کشیدن نداشته باشد. شما باید به طور متوسط، یک الی سه روز در بیمارستان بمانید. امکان دارد است چند ماه طول بکشد تا شما کاملا بهبود و همان احساس قبلی را داشته باشید.

پس از یک الی دو هفته توانایی این را دارید که به سر کار خود بازگردید. امکان دارد جای زخم در سه الی شش ماه اول کمی پف کرده و قرمز به نظر برسد که این نوع علائم طبیعی می باشد. جای زخم‌­ها امکان دارد نه ماه تا یک سال طول بکشد تا کاملا صاف و محو شوند.

عوارض جراحی زیبای شکم چه می باشد؟

پونزمانند بقیه جراحی های زیبایی، جراحی زیبایی شکم نیز می تواند عوارضی داشته باشد آن عوارض به شرح زیر می باشد:

·         شل شدن شکم بعد از جراحی شکم

·         کبودی پس از جراحی شکم

·         عفونت بعد از جراحی شکم 

·         جمع شدن خون پس از جراحی زیبایی شکم 

نتیجه گیری

بسیاری از افراد با اینکه دارای اندامی خوب هستند ولی بخاطر چربی های اضافی و یا شل شدن پوست شکم در عذاب هستند و رنج می برند که سبب کاهش اعتماد به نفس آنها می شود. جراحی زیبایی شکم بهترین و سریع ترین راه حل برای این افراد است.

متخصصین مجرب ما در این مقاله از تاپ کلینیک، سعی کرده اند اطلاعاتی در خصوص انواع جراحی های زیبایی شکم برای شما ارائه دهند. درصورتی که سوالی در خصوص جراحی زیبایی شکم دارید با شماره گیری 09394216199 از تاپ کلینیک پاسخ آن را جویا شوید.

 

سوالات متداول

چرا افراد به جراحی زیبایی شکم رو می آورند؟

چون اکثر افراد در ناحیه شکم، از چربی های اضافی رنج می برند و با رژیم های غذایی و انجام ورزش های مختلف، به اندام ایده آل خود نمی توانند برسند.

کدام جراحی های زیبایی بدون برش و بخیه انجام می شود؟

جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک و لیپوساکشن بدون برش و بخیه انجام میشود.

آیا جراحی زیبایی شکم عوارض دارد؟

بله، مانند دیگر جراحی های زیبایی، جراحی شکم نیز عوارض دارد که به برخی از آن ها در مقاله بالا اشاره کردیم.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹