چه کسانی نباید لیپوماتیک انجام دهند؟

لیپوماتیک مناسب چه کسانی نیست

لیپوماتیک یک روش بی خطر و نوین برای لاغری موضعی است. شما ممکن است تنها در یک قسمت بدن خود چاق باشید و با ورزش کردن همه نواحی بدنتان لاغر شود و این گاهی آزار دهنده است البته گرسنگی کشیدن و ورزش سخت در دراز مدت به شما نتیجه می دهد.

به همین دلیل بیشتر خانم ها و آقایان از این روش برای از بین بردن چاقی یک نواحی استفاده می کنند. این روش یک روش بهینه، بدون خطر و ارزان قیمت است.

اکت سوال این جا است که با وجود اینکه این روش بدون خطر و عوارض است، آیا همه می توانند آن را انجام دهند یا خیر؟ این روش برای چه کسانی  مفید است؟

اگر می خواهید بدانید که این روش آیا برای شما مناسب است یا نه حتما این صفحه را به طور کامل مطالعه کنید.

افراد مناسب برای لیپوماتیک چه ویژگی هایی دارند؟

لیپوماتیک یک روش کاملا فردی است و شما بسته به اندامتان لاغر می شوید و انتظار نداشته باشید که کل بدنتان همانند یک مدلینگ شود این کار غیر ممکن و حتی خطرناک است.

این روش برای هر سنی که هستید توصیه نمی شود و شما باید بالای 20 سال سن داشته باشد. از نکات دیگری که حائز اهمیت است این است که شما نباید زمینه بیماری یا مشکلات دیگری داشته باشید.

لیپوماتیک یا پیکرتراشی بیشتر برای کسانی است که وزن ایده آل خود را دارند و تنها یک سری چربی دارند که نمی شود با ورزش آن را برطرف کرد.

بهترین افراد مناسب عمل پیکر تراشی غیر سیگاری ها هستند که عموما از سلامتی خوبی برخوردار هستند و چشم اندازی مثبت و انتظارات واقع بینانه ای را می توان از این روش برایشان داشت.

یک کاندیدای عمل لیپوماتیک همچنین دارای بیشترین خاصیت ارتجاعی پوست و عضله خواهد بود. در حقیقت اگر یک بیمار از قبل وزن قابل توجهی را از دست داده و دارای پوست های اضافه و شل شده باشد، جراحی لیپوماتیک برای او فقط ممکن است این نواقص را بدتر کند.

افراد مناسب عمل پیکر تراشی افرادی هستند که رژیم یا ورزش برای دفع چربی های اضافه در آن ها پاسخگو نبوده و همچنان نگران چربی های اضافی در برخی نواحی بدن خود هستند.

لیپوماتیک به چه کسانی توصیه نمی شود؟

اگر جزو افراد زیر هستید این روش به شما پیشنهاد نمی شود و برای مشاوره بهتر و از  بین بردن چربی هایتان با یک جراح مشورت کنید تا بهترین راه حل را به شما پیشنهاد دهد.

اگر این شرایط را دارید کاندید مناسبی برای لیپوماتیک نیستید:

سابقه بیماری خاصی دارید

مهمترین اقدام قبل از جراحی لیپوماتیک، انجام یک سری آزمایشات است و جراح در جلسه مشاوره در مورد سوابق بیماری با شما حرف خواهد زد. دلیل این اقدامات این است که شما باید سلامت فیزیکی داشته باشید. چرا که اگر مریض باشید یا یک سری بیماری خاص داشته باشید؛ انجام این عمل برای شما عوارض زیادی را به همراه خواهد داشت.

در صورت داشتن سوابق بیماری های زیر شما کاندید مناسبی برای این عمل نخواهید بود.

بیماری هایی از جمله:

 • بی نظمی در ضربان قلب
 • خونریزی شدید
 • دیابت
 • بیماری های عفونی
 • فشار خون
 • اختلالات مثل حملات قلبی
 • ایجاد لخته خون در بدن
 • بیماری های ریوی
 • بیماری های مربوط به سیستم ایمنی بدن

افراد مناسب لیپوماتیک

اگر افزایش وزن شدید دارید

لیپوماتیک تنها شکل بدن را تغییر می دهد و نمی تواند جای تغذیه مناسب و ورزش را بگیرد. اگر اضافه وزن زیادی دارید، باید بگوییم که برداشتن چربی بیش از حد از بدن شما ممکن است سلامتی تان را به خطر بیاندازد. برداشتن چربی بیشتر از 3.5 کیلوگرم برای شما خطرناک است.

نا امید نشوید برای حل مشکل حتما با جراح مشورت کنید و مطمئن باشید راهی بهتر را به شما پیشنهاد می کند. ما در تاپ کلینیک پاسخگوی سوالات شما هستیم می توانید به صورت رایگان از ما مشاوره بگیرید.

اگر وزن ثابتی هم دارید باید سریع اقدام کنید به این صورت که بسته به وضعیتتان 3 الی 6 ماه وزنتان باید بررسی شود و اگر ثابت ماند می توانید لیپوماتیک را انجام دهید.

اگر داروی خاصی مصرف می کنید

اگر مشکلات و بیماری هایی مانند مشکلات قلبی و دیابت دارید و مجبورید که یک سری داروی خاص را در طول روز مصرف کنید ممکن است یک سری تداخلات دارویی برایتان پیش بیاید و سلامت شما به خطر بیافتد. این تداخلات دارویی در بیشتر مواق می تواند مشکلات بیشتری را برایتان به وجود بیاورد.

یک سری داروها وجود دارند که در حین عمل جراحی احتمال خونریزی را افزایش می دهد. این داروها شامل موارد زیر هستند:

 • داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی
 • آسپرین
 • کومادین یا وارفارین

در نتیجه شما باید در مورد داروهای مصرفی خود با جراح مشورت کنید تا در حین عمل مشکلی برایتان پیش نیاید. در ضمن ممکن است قبل از عمل جراح دستور دهد که یک سری داروها را که مانع متابولیسم لیدوکائین می شود، به مدت دو هفته قبل از عمل مصرف نکنید.

شخص مناسب لیپوماتیک

سن متاسب برای لیپوماتیک

سن معیار زیاد مهمی برای لیپوماتیک نیست اما به افراد زیر 20 سال توصیه می شود که این عمل را انجام ندهند. البته باید یادآوری کنیم که بسته به شرایط همه افراد دارای 20 سال به بالا هم نمی توانند این عمل را انجام دهند و ممکن است یکی از شرایطی را که در اینجا به آن اشاره کردیم را نداشته باشند.

برای این عمل باید یک سری آزمایشات اولیه را انجام دهید تا سلامت عمومی تان برای انجان این عمل تایید شود.

افراد زیر 20 سال به دلیل یک سری عوامل از جمله عدم بلوغ جسمی و عاطفی، انگیزه از انجام این عمل، درک کامل از درمان و زمانی برای استراحت، آماده نباشند به همین دلیل به این افراد توصیه نمی شود مگر اینکه لییپوماتیک برای درمان نوعی بیماری باشد.

اگر پوست انعطاف پذیری ندارید

کیفیت پوست نیز یکی از فاکتورهای مهم برای لیپوماتیک یا پیکر تراشی است. جراح با معاینه بدن شما متوجه حالت پوست از نظر ارتجاعی یا غیر ارتجاعی بودن آن می شود.

پوست همه افراد، همانند هم نیست و از نظر ارتجاعی بودن متفاوت است. اگر پوستتان انعطاف پذیری کمی دارد مسلما بعد از لیپوماتیک نمی تواند به حالت اولیه خود برگردد که در این صورت شما کاندید مناسبی برای این عمل نخواهید بود.

با افزایش سن، ساخت کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند و در نتیجه پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. بیمارانی که بالای 40 سال سن دارند حالت ارتجاعی پوست کمی دارند و ممکن است نتایج رضایت بخشی از لیپوماتیک نبینند.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک

اگر سیگاری هستید

سیگار دارای نیکوتین است که و باعث اسپاسم رگ های خونی می شود که جریان خون را مدخل می کنند. افراد سیگاری برای لیپوماتیک کاندید مناسبی نیستند و برای آن ها این جراحی خطرناک خواد بود.

خطرات لیپوماتیک برای افراد سیگاری شامل موارد زیر می شود:

 • استفاده از داروی بیهوشی ممکن است باعث مشکلات قلبی یا ریوی در آن ها شود.
 • این افراد 70 درصد بیشتر از سایر افراد دچار حمله قلبی می شوند.
 • مبتلا شدن به عفونت در افراد سیگاری بیشتر است.
 • روند بهبودی و دوران نقاهت برای این افراد بیشتر است.
 • بعد از لیپوماتیک و بر اثر داروی بی هوشی ممکن است سرفه هایی همراه با درد داشته باشند.

توصیه جراحان برای افراد سیگاری: برای افراد سیگاری که می خواهند لیپوماتیک را انجام دهند توصیه می شود که 2 هفته قبل و بعد از عمل سیگار مصرف نکنند تا نیکوتین بدن آن ها کاهش یابد و در هنگام عمل مشکلی برای آن ها پیش نیاید.

اگر بیش از حد اضطراب دارید

هر عملی بالاخره عوارض خود را دارد و لیپوماتیک از این قاعده مستثنی نیست. برخی از افراد زمانی که از این عوارض آگاه می شوند، بسیار مضطرب می شوند. اضطراب و استرس اثری منفی در این جراحی دارد اگر آن را از خود نتوانید دور کنید مسلما دچار عوارض آن خواهید شد.

توقعات غیر منطقی دارید

اگر انتظارات نا به جایی از این روش دارید دست نگه دارید. وظیفه جراح حفاظت از سلامتی شماست و ممکن است در یک جلسه نتواند همه چربی ها را خارج کند و گاهی خارج کردن بیش از حد چربی برایتان ضرر دارد.

پزشک صلاح کار را می داند و زمانی که به نتیجه دلخواه نرسیدید بدانید بخاطر وضعیت خودتان بوده است. برای اطلاع از نتایج نهایی می توانید در وب سایت جراح یا صفحه اجتماعی او تصاویر مراجعه کنندگان قبلی را مشاهده کنید.

اگر از مشروبات الکلی  استفاده می کنید

الکل با مواد بی هوش تداخل دارد و ممکن است در حین جراحی مشکلاتی برایتان پیش بیاید چرا که الکل باعث افزایش خونریزی می شود.

الکل مشکلات دیگری همچون افزایش تورم بدن و کم آب شدن بدن را نیز به همراه دارد. کسانی که می خواهند لیپوماتیک انجام دهند به آن ها پیشنهاد می شود که دو هفته قبل و  بعد از لیپوماتیک از مصرف آن خودداری کنند.

آیا من مناسب این عمل هستم؟

ما تا این جا کامل در مورد اینکه چه کسانی نباید لیپوماتیک را انجام دهند صحبت کردیم. برای مشاوره بهتر حتما به یک جراح با سابقه در این زمیینه مراجعه کنید و به تمامی سوالات او به طور کامل پاسخ دهید.  جواب خود را تنها باید از یک متخصص بگیرید.

کاندید لیپوماتیک

توصیه جراحان  تاپ کلینیک

در جلسه مشاوره قبل از عمل هیچ چیزی را جراح مخفی نگه دارید چرا که بعدا خودتان دچار عوارض می شوید. هر چقدر که شناحت پزشک از شما بیشتر باشد، نتایج بهتری را مشاهده خواهید کرد.

جراحان با سابقه تاپ کلینیک در امر زیبایی در خدمت شما عزیزان هستند می توانید با اطمینان با آن ها در مورد عمل جراحی مشورت کنید. برای ازلاعات بیشتر می توانید با شمارع درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا افراد سیگاری نمی توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

نیکوتین سیگار باعث اسپاسم رگ های خونی می شود و هنگام جراحی مشکلاتی را برای بیمار ایجاد می کند. بنابراین 2 الی 3 هفته قبل از عمل نباید از آن استفاده کنید.

چرا انجام لیپوماتیک برای کسانی که بیماری عفونی دارند توصیه نمی شود؟

افرادی که بیماری عفونی دارند سیستم ایمنی بدن آن ها ضعیف است و توانایی تحمل این روش را ندارند.

در چه سنی نمی توان لیپوماتیک انجام داد؟

برای افراد زیر 20 سال که به بلوغ جسمی و عاطفی نرسیده اند این عمل پیشنهاد نمی شود و برای برخی از افراد سن بالا که پوست ارتجاعی ندارند نیز پیشنهاد نمی شود.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹