نکات قبل از عمل بلفاروپلاستی

شاید اگر بشنوید که کسی پلکش را جراحی کرده است، بخندید! اما در واقع یکی از جراحی های زیبایی شایع است که افراد برای جوان تر دیده شدن در سنین بالا از این جراحی استفاده می کنند.

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک، یکی از جراحی های زیبایی است که افراد زیادی تمایل به انجامش دارند. اگر شما هم قصد دارید تا تحت جراحی بلفاروپلاستی قرار بگیرید، این مقاله را از دست ندهید؛ چرا که ما نکات مهمی در رابطه با بلفاروپلاستی و نکاتی که قبل از جراحی پلک باید بدانید، گفته ایم. مطمئن باشید که این مقاله برایتان مفید خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

چگونه می توانم برای جراحی بلفاروپلاستی پلک خود آماده شویم؟

این دوره مهم برای آماده سازی است. این جایی است که شما باید اطمینان حاصل کنید که از نظر جسمی و روحی بهترین حالت جراحی را دارید.

قبل از عمل به شما مجموعه ای از دستورالعمل ها یا «باید و نباید ها» داده شده است. این باید ها و نباید را در زیر آورده ایم:

 • اگر سیگاری هستید، سیگار را قطع کنید.
 • اگر در حال مرتب کردن وسایل خانه را هستید، پس از عمل باید چند روز استراحت کنید، بنابراین باید از کسی بخواهید که کارهای معمولی خانگی را برای چند روز بر عهده بگیرد. این می تواند شریک زندگی تان، عضو خانواده یا یک دوست باشد.

مسئله سیگار کشیدن این است که می تواند بر توانایی شما در بهبود سلامتی تان بعد از جراحی تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که بهبود زخم های جراحی شما بیشتر از زخم های افراد غیر سیگاری طول خواهد کشید، همچنین می تواند خطر ابتلا به عوارض بعد از جراحی بلفاروپلاستی را افزایش دهد.

در هفته های منتهی به جراحی، از خوردن قرص های آسپرین، ایبوپروفن یا داروهای ضد التهاب خودداری کنید. این مورد همچنین در مورد داروهای «بدون نسخه» مانند: مکمل های غذایی نیز صدق می کند.

این ها می توانند روند بهبودی بدن را تحت تأثیر قرار دهند و ممکن است با هر دارویی که در حین یا بعد از جراحی به شما داده می شود تداخل داشته باشند. جراح در این مورد به شما دستورالعمل هایی را خواهد داد.

چگونه می توانم برای جراحی بلفاروپلاستی پلک خود آماده شویم؟

قبل از جراحی چه چیزهایی را باید در خانه آماده کنیم؟

این ممکن است کمک کند تا با ایجاد یک لیست «برای انجام» شروع شود. اینجا است که می توانید تمام کار هایی را که باید انجام شود را لیست کنید و در حین انجام، این موارد را تیک بزنید.

در اینجا لیستی از مواردی که باید در لیست شما گنجانده شود وجود دارد:

 • برای شریک زندگی، دوست یا یکی از اعضای خانواده خود ترتیب دهید تا شما را به بیمارستان منتقل کند و از آن ها بخواهید بعد از آن شما را به خانه برسانند.شما از بیهوشی عمومی خسته و بدخلق خواهید شد و در رانندگی ایمن نخواهید بود.
 • از خم شدن، بلند کردن یا فعالیت های بدنی غیر ضروری خودداری کنید. همه این ها می تواند باعث افزایش جریان خون در چشم ها شود.
 • وسایل روزمره را در دسترس قرار دهید. این به آن معنی است که ظرف ها، بطری ها، وسایل آشپزخانه و وسایل حمام همه نزدیک به دست هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که همه کارهای خانه شما از قبل انجام شده است. پس از جراحی قادر به شستن ماشین لباسشویی یا بارگیری ماشین ظرفشویی نخواهید بود!
 • اگر با خانواده زندگی می کنید، پس از شخصی (مانند شریک زندگی خود) بخواهید که چند روز اول از شما مراقبت کند. این مورد در صورت داشتن حیوان خانگی مانند سگ یا گربه نیز صدق می کند.
  آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که یک کودک دو ساله پر جنب و جوش یا یک سگ پرانرژی از همه جا بپرد!
 • به مقدار کافی مسکن، ویتامین و دارو دریافت کنید. به این ها برچسب بزنید تا بدانید چه موقع باید بخورید.
 • وعده های غذایی را از قبل آماده کنید که می توانند منجمد شوند و در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید. گزینه دیگر خرید در وعده های غذایی منجمد یا آماده است. بهتر است میوه و سبزیجات تازه زیادی بخرید؛ زیرا این امر می تواند به بهبودی شما کمک کند.
 • یک میز کوچک یا صندلی تکیه دار در دسترس داشته باشید که حاوی دارو، مسکن، آب بطری، نور مناسب شب و برخی از میان وعده های سبک باشد.
 • هفته اول پس از جراحی از مطالعه یا تماشای تلویزیون خودداری کنید. ممکن است داشتن کنترل از راه دور در نزدیکی شما وسوسه انگیز باشد اما تماشای تلویزیون می تواند چشم ها را خشک کند، بنابراین از این کار خودداری کنید.
 • اگر از لنز استفاده می کنید، در این مدت لنز هایتان را کنار بگذارید و به جای آن عینک تیره بزنید. لازم است این کار را طی دو هفته اول بعد از جراحی انجام دهید.
 • لباس راحتی، دمپایی و لباس گرم را نزدیک دست خود قرار دهید. شما بعد از جراحی بسیار خسته و خسته خواهید شد و فقط می خواهید در این مدت بخوابید. داشتن پتو یا لحاف همراه خود ایده خوبی است؛ زیرا جراحی باعث می شود بیش از حد معمول سرما را احساس کنید.
 • یک هفته قبل از عمل، نباید هیچ نوشیدنی الکلی استفاده شود.
 • روز قبل زمانی است که می توانید هر لحظه آماده سازی آخرین لحظه را انجام دهید، این به این معنی است که کیسه یا کیف مورد شب را با لباس خواب خود، یک لباس راحتی و دمپایی راحت، لوازم آرایش، برس مو، دستمال های نرم، کیف عینک و عینک و مرطوب کننده شستشوی بدن و لوسیون بدن تهیه کنید.
 • بهتر است یک دستگاه پخش موسیقی شخصی مانند MP3 Player یا iPod به همراه داشته باشید. اما هرگونه اشیای قیمتی مانند جواهرات را در خانه بگذارید.
 • دارو های ضروری را به همراه داشته باشید.
 • شش ساعت قبل از جراحی نباید چیزی بخورید یا بنوشید. بهتر است آخرین وعده غذایی خود را در زمان معمول خود بخورید و بعد از آن هیچ کاری انجام ندهید.

قبل از جراحی چه چیزهایی را باید در خانه آماده کنیم؟

مراقبت های مربوط به روز جراحی بلفاروپلاستی

تا به اینجا مهمترین دستور عمل ها و مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. حال اجازه دهید ببینیم در روز عمل بلفاروپلاستی باید به چه مسائلی توجه داشت.

 1. صبح روز عمل جراحی، از خوردن و آشامیدن (حتی آب) خودداری کنید.
 2. اگر داروی ضروری دارید آن را تنها با یک جرعه آب مصرف کنید.
 3. لباس های گشادی بپوشید که از سمت جلو یا پشت بسته می شوند.
 4. وسایل با ارزش خود(طلا،جواهرات، ساعت و…) را در خانه بگذارید.
 5. صورت و چشم خود را آرایش نکنید.
 6. می توانید از عینک استفاده کنید اما از لنز استفاده نکنید.

سخن آخر

در این مقاله ما سعی کردیم تمام روش ها، راه ها و نکات قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک را توضیح دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد جراحی بلفاروپلاستی و نکات قبل از عمل و پیشگیری های لازم می توانید با مشاوران متخصص در مرکز مشاوره تاپ کلینیک هر روزه از 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید.

سوالات متداول

خوردن چه قرص هایی قبل از جراحی بلفاروپلاستی ممنوع است؟

از خوردن قرص های آسپرین، ایبوپروفن یا داروهای ضد التهاب قبل ازجراحی بلفاروپلاستی خودداری کنید.

آیا می توان بعد از عمل بلفاروپلاستی سیگار کشید؟

خیر، سیگار کشیدن می تواند بر توانایی شما در بهبود سلامتی تان بعد از جراحی تأثیر بگذارد.

می توان بعد از جراحی بلفاروپلاستی از لنز استفاده کنیم؟

اگر از لنز استفاده می کنید، در این مدت لنز هایتان را کنار بگذارید و به جای آن عینک تیره بزنید. لازم است این کار را طی دو هفته اول بعد از جراحی انجام دهید.

بلفاروپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹