بلفاروپلاستی با پلاسما جت | نحوه کار دستگاه پلاسما، عوارض و مزایای دستگاه پلاسما

چشم ها به قدری در فرهنگ ایرانی مهم بوده که همیشه آن ها را با سرمه می آراستند و  تمام زیبایی شان را در چشم هایشان خلاصه می کردند. چشم ها تنها عضو زنان بود که دیده می شد! به همین خاطر شاعران زیادی برای چشم و ابروی معشوقه شعر سروده اند!

با وجود اینکه چشم ها تاثیر زیادی در زیبایی و شادابی صورت دارند، تاثیر زیادی هم در خسته و پژمرده و ناراحت به نظر رسیدن دارند.

این عضو مهم صورت از پوست حساسی برخوردار است و پوست اطراف چشم سریع تر دچار چین و چروک و افتادگی می شود و باعث بیشتر دیده شدن سن می شود.

اما امروزه دیگر به کمک علم پزشکی نباید نگران چنین مساله کوچکی باشید! چرا که به کمک بلاروپلاستی می توانید زیبایی و شادابی را به چشمان خودتان برگردانید.

اگر افتادگی پلک شما شدید نیست، شما می توانید از روش های کم تهاجمی تر مانند پلاسما جت برای رفع افتادگی پلک چشم استفاده کنید.

اگر کنجکاو هستید که بدانید این روش چگونه عمل می کند، این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت یک روش درمانی نوین و بسیار پیشرفته می باشد که برای لیفت پوست و و درمان افتادگی پلک یا چربی‌های اطراف چشم استفاده می‌شود. کار کردن با دستگاه پلاسما جت بسیار راحت است. اثرات این روش مثل لیفتینگ پلک افتاده یا رفع چین و چروک پوست اطراف چشم، بعد از به پایان رسیدن دوره نقاهت قابل مشاهده هستند، پلاسما جت بر خلاف جراحی، نیازی به برش دادن پوست پلک یا استفاده از روش‌های تهاجمی دیگر ندارد. این روش کاملاً کم خطر و غیر تهاجمی است و کوچک‌ترین آسیبی به سطح چشم وارد نمیشود.

نحوه کار دستگاه پلاسما جت چگونه است؟

دستگاهی با قدرت کم برای دستیابی به اثر لیفتینگ در افتادگی پلک ها و چین و چروک پوست زیر چشم استفاده می شود. از آن جا که پوست زیر چشم شما بسیار نازک است، می تواند یک ناحیه صورت باشد که خیلی زود پیر می شود. پوست اطراف این ناحیه با افزایش سن خیلی سریع قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث خستگی می شود.

جرقه های تولید شده توسط دستگاه گرما را به ناحیه درمان منتقل کرده و باعث جمع شدن و انقباض پوست می شوند. دستیابی به سفت شدن پوست بسیار موثر است؛ پس از بهبودی اولیه، می توانید پس از حدود یک هفته نتایج فوری را مشاهده کنید.

نتایج ممکن است بیشتر بهبود یابد زیرا بدن شما مقدار قابل توجهی کلاژن در ناحیه تحت درمان ایجاد می کند و در نتیجه جوان تر به نظر می رسد.

نحوه کار دستگاه پلاسما چگونه است؟

جراحی بلفاروپلاستی با پلاسما جت چگونه انجام می شود؟

ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرد، تحت بی حسی موضعی بی حس می شود. ممکن است از جرقه دستگاه مقداری گرما به ناحیه احساس کنید، اما این دردناک نیست و بیماران فقط باید حداقل احساس ناراحتی کنند.

این روش درمانی شامل برش یا برداشتن تهاجمی بافت پوست نیست. در پلک های بالا و پایین، اما همچنین خطوط سیگاری بودن بالای لب بسیار موثر است.

گرمای ایجاد شده در مناطق تحت درمان باعث واکنش پوست می شود که منجر به سفت شدن آن و تولید کلاژن می شود که منجر به جوان سازی پوست می شود.

عوارض جانبی پلاسما جت چه هستند؟

عوارض جانبی شامل تورم و قرمز شدن ناحیه تحت درمان برای حدود 2 – 3 روز است. روند بهبود شامل پوسته شدن ناحیه تحت درمان است. پوسته شدن ناحیه تحت درمان می تواند به طور متوسط ​​7 تا 9 روز طول بکشد. این باید تنها بماند تا به طور طبیعی و بدون برداشتن پوسته بهبود یابد.

برخی از بیماران ممکن است تورم و قرمزی بیشتر و همچنین حساسیت را تجربه کنند. این احتمالاً در ناحیه اطراف چشم است. این ممکن است برای برخی از بیماران حدود 7 – 10 روز طول بکشد.

ما از شما می خواهیم که طی 24 ساعت اول بعد از عمل، هیچ گونه آرایش در مناطق تحت درمان انجام نشود.

مزایای پلاسما جت چیست؟

سفت شدن پوست و بهبود بافت از بزرگ ترین مزایای آن است. بیشتر بیماران بلافاصله فقط پس از یک درمان بهبود اساسی را مشاهده خواهند کرد. در بعضی موارد ممکن است 2 یا 3 درمان دیگر لازم باشد.

شما می توانید جوان تر و شاداب به نظر برسید، در حالی که با گذشت زمان پوست شما با ساختن کلاژن بیشتر و افزایش تولید الاستین به شما پاسخ می دهد. با تولید کلاژن به طور طبیعی در بدن، نتایج می توانند بیشتر بهبود یابند. این ممکن است تا 3 ماه طول بکشد.

درمان چقدر طول می کشد؟

این روش درمانی بسیار مستقیم و رو به جلو است و بسته به نواحی تحت درمان بسیار کوتاه است. ما با در نظر گرفتن آماده سازی، بیهوشی و درمان واقعی، حداکثر یک ساعت و نیم وقت گذاشته می شوند.

عوارض جانبی پلاسما جت چه هستند؟

هزینه انجام بلفاروپلاستی با پلاسماجت

هزینه انجام بلفاروپلاستی با پلاسماجت تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین میشود، که در ادامه، برخی از عوامل موثر بر هزینه نهایی پلاسماجت را برای شما بیان می‌کنیم:

  • تخصص و مهارت پزشک

یکی از عوامل موثر بر هزینه نهایی بلفاروپلاستی با کمک پلاسما جت، تخصص و مهارت پزشک است. هرچه که پزشک تجربه و مهارت بیشتری برای لیفت پوست و رفع افتادگی پلک داشته باشد، فرایند پلاسما جت را به شکل دقیق‌تری انجام خواهد داد. در نتیجه، طول دوره نقاهت کاهش پیدا کرده و عوارض چندانی بعد از بلفاروپلاستی با پلاسماجت مشاهده نخواهد شد. بنابراین، بهتر است از ابتدا یک متخصص با تجربه و ماهر برای انجام پلاسما جت انتخاب کنید.

  • میزان افتادگی پلک

میزان افتادگی پلک یا حجم چربی‌های تجمع یافته در اطراف چشم نیز بر تعیین هزینه نهایی بلفاروپلاستی با پلاسما جت موثر است. هرچقدر افتادگی پلک شدیدتر باشد، پزشک باید زمان بیشتری برای لیفت پوست و فرایند پلاسما جت بگذارد. در نتیجه، هزینه نهایی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • تعداد جلسات بلفاروپلاستی

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی با پلاسماجت، تعداد جلسات هستند. با توجه به میزان افتادگی پلک و شل شدگی پوست، ممکن است جلسات بلفاروپلاستی با کمک پلاسما جت از یک تا سه جلسه متغیر باشد. به طور کلی، هزینه این روش نسبت به جراحی بلفاروپلاستی بسیار کمتر است.

آیا چه کسانی کاندیدای مناسب این روش درمانی هستند؟

مناسب بودن در ارزیابی با دکتر زیبایی ما تعیین می شود. زمینه های مورد علاقه شما مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و مناسب بودن آن ها تعیین می شود.

بازدید پیگیری در حدود 3 ماه پس از درمان رزرو می شود که در آن ما پیشرفت را کنترل خواهیم کرد. 3 ماه دیگر در مسیر (6 ماه پس از درمان) دوباره شما را دعوت می کنیم تا پیشرفت را بررسی کنید. ممکن است با هزینه اضافی به درمان یا روش درمانی دیگری نیاز باشد.

کدام یک از مناطق دیگر را می توان با این دستگاه درمان کرد؟

نه تنها می توان قسمت های بالایی و پایین چشم را درمان کنیم بلکه خطوط سیگار، خطوط ریز و چین و چروک، ناحیه دکمه شکم، شکاف و دکلته، اسکار و انواع برچسب های پوستی را نیز درمان کرد.

سخن آخر

افرادی که می خواهند از چین و چروک و افتادگی های پلک خود رها شوند و چهره زیبا تر و جوان تری داشته باشند، می توانند از روش پلاسما جت استفاده کنند.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که پلاسما جت هرگز به اندازه جراحی بلفاروپلاستی تاثیر گذار نخواهند بود و تنها در موارد خفیف می توانید از این روش استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره قبل از اقدام به پلاسما جت می توانید از مشاوره های مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات خود را در مورد روش درمانی حل کنید.

سوالات متداول

اگر برای افتادگی پلک از بلفاروپلاستی با پلاسما جت استفاده کنیم، چقدر طول می کشد تا کاملا درمان شویم؟

این روش درمانی بسیار مستقیم و رو به جلو است و بسته به نواحی تحت درمان بسیار کوتاه است.

آیا همه می توانند از این روش جراحی زیبایی استفاده کنند؟

خیر، این مورد را دکتر متخصص فرد پس از بررسی آزمایش های مختلف می تواند اعلام کند.

چه قسمت هایی از بدن را می توان با پلاسما جت جراحی کرد؟

به جز قسمت های بالایی و پایین چشم که می توان از طریق پلاسما جت را درمان کنید، خطوط سیگار، خطوط ریز و چین و چروک، ناحیه دکمه شکم، شکاف و دکلته، اسکار و انواع برچسب های پوستی را نیز می توان از این راه درمان کرد.

بلفاروپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹