جراحی زیبایی سینه چیست؟ + آشنایی با انواع عمل زیبایی پستان در ایران

جراحی زیبایی سینه چیست؟ + آشنایی با انواع عمل زیبایی پستان در ایران

جراحی زیبایی سینه، از متدهای پرطرفدار در میان افرادی می باشد که دارای مشکلاتی همچون بزرگ بودن و یا کوچک بودن بیش از اندازه سینه می باشند.

البته جراحی هایی که با هدف زیبایی و درمانی بر روی سینه انجام می شود، فقط مختص به خانم ها نیست و آقایانی که دچار بزرگی سینه (ژنیکوماستی) ناشی از اختلالات هورمونی نیز هستند، می توانند از آن بهره مند شوند.

عمل زیبایی سینه توسط فوق تخصصان جراحی پلاستیک در ایران انجام می شود و نیازمند تجربه و مهارت بالایی است.

هر کدام از عمل های جراحی سینه ممکن است با اهداف مختلفی شامل کوچک کردن سینه، بزرگ کردن سینه، بازسازی سینه و … انجام شوند؛ اما نتیجه نهایی آن خوش فرم و گرد شدن سینه ها می باشد.

توصیه می شود در جلسات مشاوره با پزشک خود شرکت کنید تا بتوانید از بهترین روش برای بهبود اندازه و فرم سینه های خود بهره مند شوید. در ادامه این مقاله از تاپ کلینیک همراه ما باشید تا با رایج ترین روش های جراحی زیبایی سینه آشنا شویم.

جراحی زیبایی سینه چیست و هدف از آن چه می باشد؟

جراحی زیبایی سینه، به عمل هایی گفته می شود که با اهداف مختلفی بر روی سینه ها انجام می شوند. این عمل زیبایی با دلایل پزشکی و غیر پزشکی بر روی اشخاص مختلف قابل انجام است.

برخی صرفا با هدف زیبایی همچون قرینه کردن سینه ها، خوش فرم و گردن کردن سینه ها و… به سراغ عمل زیبایی سینه می روند و برخی دیگر با دلایل پزشکی از جمله بازسازی سینه ها پس از سرطان و جراحی انکوپلاستی مایل به انجام عمل جراحی سینه می باشند.

به طور کلی جراحی زیبایی سینه برای لیفت سینه ها، بزرگ کردن سینه ها، کاهش اندازه سینه ها و … کارایی دارد.

روش های مختلفی برای عمل زیبایی پستان در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، اما روشی برای فرد مناسب است که متناسب با نیاز او و همینطور به تشخیص پزشک انتخاب شده باشد.

جراحی زیبایی سینه چیست و هدف از آن چه می باشد؟

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

در صورتی که از فرم و اندازه سینه های خود رضایت ندارید، می توانید با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. طی روش های جراحی زیبایی سینه امکان کوچک کردن سینه های بیش از اندازه بزرگ و افتاده و یا بزرگ کردن سینه های کوچک وجود دارد.

در ادامه پیرامون رایج ترین روش های جراحی سینه، توضیحاتی را آوره ایم. همچنان با تاپ کلینیک همراه باشید.

1- بزرگ کردن سینه ‌ها با کاشت پروتز

یکی از جراحی های زیبایی رایج و پرطرفدار در میان زنان، بزرگ کردن سینه ها با کاشت پروتز است. طی این روش، پروتزی که از جنس سالین و یا سیلیکون می باشد، در سینه ها قرار داده می شود.

برای انجام این عمل زیبایی، گزینه های بسیار مختلفی وجود دارد که بر روی نتایج نهایی جراحی تاثیر گذار است و بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می شود.

به عبارتی اندازه، شکل پروتز، الگوی برشی که ایجاد می شود و … همگی می توانند وابسته به شرایط بیمار متفاوت باشند. طی این روش برش های کوچکی در زیر سینه ایجاد می شود و سپس پروتز ها درون آن قرار می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این مقاله، پیشنهاد می کنیم مقاله «پروتز سینه چیست و هر آنچه در مورد ایمپلنت سینه ( پروتز سینه ) باید بدانیم!» را مطالعه فرمایید.

2- کوچک کردن سینه ها یا ماموپلاستی کاهشی

برخی از زنان دارای سینه های بزرگی هستند که به دلیل وجود آنها در قفسه سینه خود احساس درد، خارش، حساسیت پوستی در اثر عرق سوز شدن و… می کنند؛ ضمن اینکه از ظاهر سینه های خود نیز رضایت ندارند.

با جراحی زیبایی کوچک کردن سینه ها، این مشکل برطرف می شود و وضعیت بیمار از نظر زیبایی و درمانی بهبود پیدا می کند.

در واقع افرادی که سینه های بزرگی دارند، وقتی این عمل جراحی را انجام دهند، ضمن اینکه ناراحتی و دردی بخاطر وجود بافت های اضافه نخواهند داشت، ظاهر سینه های آنها نیز زیباتر و جوانتر می گردد.

در صورتی که متخصص تشخیص دهد علت بزرگ بودن بیش از اندازه سینه ها، تجمع چربی می باشد، با ایجاد سوراخی در بافت چربی به اندازه قطر لوله کانولا، در اثر حرکات ارتعاشی لوله و در نتیجه ساطع شدن امواج فراصوت، بافت چربی را به ذرات ریزی تبدیل کرده و آنها از طریق مکش از بافت سینه خارج می کند.

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

3- لیفت سینه ها یا جراحی زیبایی سینه ماستوپکسی

ماستوپکسی و یا عمل جراحی لیفت سینه ها، عمل زیبایی برای رفع شل شدگی و افتادگی سینه ها می باشد. میزان شل شدگی و افتادگی بافت پوست در زنان مختلف با یکدیگر متفاوت است، به طوری که امکان دارد بسیار خفیف، متوسط و یا خیلی شدید باشد.

یک جراح پلاستیک، پس از ارزیابی وضعیت سینه ها، سعی می کند از تکنیک های مناسبی برای انجام جراحی پستان استفاده کند.

برای جراحی لیفت سینه ها، معمولا برشی در اطراف هاله نوک سینه و همینطور برشی در قسمت زیر سینه ایجاد می شود. پس از ایجاد این برش ها، جراح بافت ها و پوست اضافه را بر می دارد و سپس نوک سینه را کمی بالا می برد.

4- تزریق ژل یا چربی در سینه ها

یکی از روش های مناسب برای بهبود فرم و سایز سینه ها، تزریق چربی می باشد که به واسطه آن می توان هر گونه مشکل عدم تقارن و ظاهر نامناسب در سینه ها را برطرف کرد.

برای تزریق چربی به سینه ها، ابتدا از دستگاه لیپوساکشن استفاده می شود، تا چربی مورد نیاز برای تزریق به سینه ها، از ناحیه ای دیگر از بدن همچون شکم و یا ران ها استخراج گردد.

چربی استخراج شده به وسیله سالین پاکسازی می شود و سپس به ناحیه هایی از سینه که نیازمند بهبود ظاهر است، تزریق می گردد.

این جراحی زیبایی سینه، در عین موثر بودن، دارای عوارضی نیز می باشد؛ اما اگر به تشخیص پزشک، بیمار دارای شرایط لازم باشد، این تکنیک از روش های ایمن برای افزایش سایز سینه هاست.

تزریق ژل یا چربی در سینه ها

5- بازسازی سینه از جراحی های زیبایی سینه

عمل بازسازی سینه، پس از برداشتن سینه به دلایل مختلف از جمله سرطان سینه انجام می شود و عملی است که به زنان کمک می کند تا دوباره نسبت به بدن خود احساس خوبی داشته باشند و بتوانند همانند گذشته سینه هایی خوش فرم به حالت طبیعی را تجربه کنند.

ماموپلاستی بازسازی، به وسیله پروتزهای آناتومیک و یا کاشت ماهیچه های بدن و یا بافت های چربی شکم خود بیمار قابل انجام می باشد. جراحی بازسازی سینه ها پس از ماستکتومی یا لامپکتومی انجام می شود و گاهی برای بازسازی یک سینه، به چندین عمل جراحی نیاز است.

برای بازسازی سینه، چندین تکنیک وجود دارد؛ برخی از پروتز سینه سیلیکونی یا نمکی استفاده می کنند و برخی دیگر نیز از بافت بدن خود بیمار همچون بافت پایین شکم برای بازسازی سینه ها استفاده می کنند.

این عمل جراحی زیبایی سینه ها می تواند بلافاصله پس از جراحی سینه و یا ماه ها و سال ها بعد انجام شود. برای بازسازی سینه از تکنیک های مختلفی استفاده می شود که یک مزیت هایی دارد.

پزشک و جراح متناسب با شرایط بیمار از روشی مناسب برای بازسازی سینه فرد استفاده می کند.

6- عمل سینه ژنیکوماستی

ژنیکوماستی، به معنای بزرگ شدن بافت سینه در مردان می باشد که در واقع امری غیرطبیعی است.

بزرگی بیش از اندازه در ناحیه سینه ها، از مشکلاتی است که ممکن است در هر سنی برای مردان به وجود آید. گاهی برخی از مردان علاوه بر اینکه یک بافت اضافی را در سینه های خود احساس می کنند، همراه با آن احساس درد و یا حساس بودن سینه ها را نیز تجربه می کنند.

در صورتی که این دسته از آقایان نتوانند بزرگی بیش از اندازه سینه های خود را از طریق ورزش کردن و یا رعایت رژیم غذایی خاص، رفع کنند؛ می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. در عمل جراحی سینه ژنیکوماستی، چربی ها و بافت های اضافی سینه توسط لیپوساکشن و یا برش جراحی برداشته می شود.

برش هایی که طی این عمل زیبایی سینه برای مردان ایجاد می شود، در اطراف هاله تیره رنگ نوک سینه می باشد؛ به همین دلیل پس از عمل جای زخم چندان دیده نمی شود. مدت زمان این عمل زیبایی، حدود یک ساعت می باشد و بیمار پس از یک الی دو هفته ریکاوری می تواند مجدد به فعالیت های روزانه خود بازگردد.

جراحی زیبایی سینه

در پایان

در این مقاله تلاش کردیم تا جراحی زیبایی سینه را همراه با اطلاعاتی جهت آشنایی با انواع عمل زیبایی پستان در ایران برایتان توضیح و ارائه دهیم.

همه شما عزیزان می توانید، از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و یا تماس با شماره 09394216199 از مشاوره و راهنمایی رایگان در مورد انواع جراحی زیبایی بینی بهره مند شوید.

سوالات متداول

هزینه جراحی زیبایی سینه چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی سینه وابسته به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود که برای اطلاع از هزینه دقیق آن، بهتر است به پزشک مورد نظرتان مراجعه کنید.

آیا جراحی های زیبایی سینه دارای عوارضی نیز می باشند؟

در روزهای ابتدایی پس از جراحی، ممکن است برخی عوارض شامل خونریزی، بروز عفونت، ظاهری بد در محل برش و… احساس شود که به تدریج رفع می شوند.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹