قیمت و هزینه لیفت سینه در سال 1402

قیمت و هزینه لیفت سینه در سال 1401

اکثریت بانوان بنا به دلایل مختلفی از جمله شیردهی و یا با افزایش سن دچار افتادگی سینه می‌شوند. این مسئله برای بعضی خانم ها ناخوشایند بوده و به دنبال راه حل هایی جهت برطرف کردن آن می باشند. امروزه افتادگی سینه را پزشکان با روش‌های گوناگون لیفت سینه می‌توانند بافت پوست سینه را سفت کنند و سبب آن ناحیه شوند. با این حال نواقصی که در ناحیه سینه وجود دارد، با لیفت سینه بر طرف می شود. ما در این مقاله از تاپ کلینیک به لیفت سینه و هزینه های انجام آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

منظور از لیفت سینه چیست؟

عمل لیفت سینه یا همان ماستوپکسی (mastopexy)، یکی از عمل‌های پرطرفدار و رایج و این روزها می باشد برای بالا بردن سینه‌های افتاده، از لیفت سینه استفاده می‌شود. عمل لیفت سینه روشی کم‌ تهاجمی می باشد که جهت  سفت شدن پوست و رفع افتادگی سینه و در این ناحیه کاربرد دارد. سینه‌هایی با شکل و فرم مطلوب، نتیجه لیفتینگ سینه می باشد. از طریق روش‌های مختلفی، لیفت سینه امکان‌پذیر می باشد و سالانه تعداد تقاضا کنندگان برای این عمل زیبایی افزایش می‌یابد.

افتادگی سینه‌ها را با استفاده از لیفت سینه می‌توان کاهش داده تا نوک سینه در وضعیت بالاتری قرار بگیرد. حتی بعضی بانوان تمایل دارند، اندازه آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) در حین عمل لیفت سینه را، کاهش داده تا با فرم جدید سینه‌ها متناسب شوند.

منظور از لیفت سینه چیست؟

دلایل افتادگی سینه

با افزایش سن سینه‌ها حالت سفتی و فرم مناسب خود را از دست داده و دچار افتادگی می‌شود. دلایل افتادگی سینه می تواند متفاوت باشد. بعضی از دلایل اصلی آن شامل موارد زیر می باشد:

 • بارداری

رباط‌هایی به نام لیگامان کوپر در سینه وجود دارد، که سبب بالا ماندن سینه‌ها می‌شوند. این رباط‌ ها در دوران بارداری با سنگین شدن و پر شدن سینه‌ها کشیده ‌می‌شوند. بعد از بارداری، این کشش موجب افتادگی سینه‌ها می‌شود. پس از بارداری، فرقی ندارد، شیردهی داشته باشید یا خیر. با این حال مقداری افتادگی در سینه‌ها اتفاق می‌افتد.

 • نوسانات وزن

تغییر در وزن می‌تواند موجب می شود پوست سینه کشش پیدا کند و در نهایت سینه‌ ها حالت ارتجاعی خود را از دست بدهند.

 • گرانش زمین

با مرور زمان جاذبه زمین سبب افتادگی رباط‌ های سینه و کشیدگی در سینه‌ها می‌شود. با افزایش سن این مسئله کاملا طبیعی است.

هزینه عمل لیفت سینه در سال 1402

هزینه لیفت سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. روش‌های غیرجراحی لیفت سینه از هزینه کمتری برخوردار هستند. ولی می بایست این نکته را در نظر داشته باشید که، این روش‌های جراحی موقت می باشند و در مدت طولانی، هزینه زیادی در پی دارند. نمی‌توان قیمت دقیقی در رابطه با هزینه جراحی لیفت سینه مشخص کرد. قیمت لیفتینگ سینه بستگی به تجربه پزشک، مرکز جراحی و هزینه دستیاران جراح دارد.

انواع روش های لیفت سینه

انواع روش های لیفت سینه

به دو روش جراحی و غیرجراحی لیفت سینه انجام می‌شود. در روش جراحی (ماستوپکسی) لیفت سینه، پوست اضافی را از بین برده و با رفع افتادگی سینه سبب سفت شدن سینه می‌شود.

البته به دلیل کمتر بودن عوارض و دوره نقاهت، اکثریت بیماران روش‌های غیرجراحی را ترجیح می دهند. هیچ برشی روی سینه، در روش‌های بالا کشیدن سینه بدون جراحی، ایجاد نمی ‌شود و نیازی به بیهوشی نمی باشد.

بی تردید روش‌ های غیرجراحی عوارض بسیار کمتری دارند و ایمن‌ تر می باشد. آن روش ها به شرح زیر می باشد:

روش های غیر جراحی لیفت سینه

1.     لیفت سینه با نخ

2.     لیفت سینه به روش   Caci

3.     لیفت سینه با لیزر درمانی

4.    لیفت سینه با ترماژ

5.    لیفت سینه با پلاسما

6.     لیفت سینه به روش VBL

7.     لیفت سینه با تزریق بوتاکس

8.     لیفت سینه با تزریق ژل

9.     لیفت سینه با طب سوزنی

 

روش های جراحی لیفت سینه

1.     لیفت هلالی

2.     لیفت پری آرئولار

3.     لیفت عمودی

4.     لیفت T وارونه

باید و نباید های پس از لیفت سینه

به مراقبت‌های زیادی، در روش‌های غیرجراحی لیفتینگ نیاز ندارد. فقط می بایست از فشار بر سینه‌ها، در چند روز ابتدایی خودداری نمود. ولی انجام کارهای روزانه بلا مانع می باشد.

مراقبت‌ها در رابطه با جراحی لیفت سینه  متفاوت می باشد و نیاز به اقدامات بیشتری است. به احتمال زیاد بعد از انجام جراحی سینه ‌ها با سوتین و گاز مخصوص جراحی  بسته می‌شود. امکان دارد جهت تخلیه خون و مایعات اضافی،  لوله کوچکی در ناحیه برش جراحی قرار داده شود.

تا دو هفته  سینه‌ها کبود و متورم  می باشد. در اطراف برش‌های جراحی احساس درد طبیعی است. به مدت چند ماه، قرمزی در این ناحیه باقی می‌ماند.

 • طبق نظر پزشک، در چند روز نخست می بایست از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • برای اینکه فشاری روی سینه‌ها احساس نکنید، به پشت بخوابید.
 • از بلند کردن و کشیدن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • از رابطه جنسی، می بایست حداقل یک تا دو هفته بعد از لیفت خودداری کنید.
 • نظر پزشک را در مورد فعالیت‌های روزانه از جمله حمام کردن بپرسید.
 • ظرف چند روز لوله‌های تخلیه برداشته می‌شود. هنگام برداشتن لوله‌ها بانداژها عوض می‌شوند.
 • لازم است سه تا چهار روز، استفاده از سوتین مخصوص جراحی را بعد از عمل به صورت شبانه روزی ادامه دهید.
 • توصیه می شود، سینه‌ها را در معرض آفتاب مستقیم در روند بهبودی قرار ندهید.

عوارض و معایب جانبی لیفت سینه

عوارض و معایب جانبی لیفت سینه

روش‌های غیرجراحی لیفت سینه غیرتهاجمی بوده و عوارض کم تری نسبت به روش های جراحی دارد. ولی بعضی عوارض طبیعی می باشد. برای مثال امان دارد در لیفت سینه با لیزر درمانی، کمی درد، زخم و خونریزی داشته باشید. احتمال تغییر رنگ پوست در مواقع نادر نیز وجود دارد.

لیفتینگ سینه از طریق تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل با مقداری کبودی و قرمزی همراه می باشد. لیفت سینه با نخ نیز دارای عوارض بسیار کمتری و مقداری ورم و قرمزی در ناحیه بخیه دیده می‌شود.

مانند هر نوع جراحی دیگری، عمل جراحی لیفت سینه عوارضی از جمله عفونت، خونریزی و واکنش به بیهوشی به همراه دارد. بعضی از عوارض این روش عبارتند از:

 • جای زخم

جای بخیه و زخم بعد از لیفت باقی می ‌ماند. جای زخم‌ها بعد از 1 تا 2 سال کمرنگ شده و کمی نرم می‌شوند. ولی کاملا از بین نمی‌روند. لازم به ذکر است که این زخم‌ها در زمان استفاده از لباس شنا و یا سوتین، دیده نمی‌شوند.

 • بی‌حس شدن نوک سینه

بعد از چند هفته بی‌ حسی در سینه‌ها برطرف می‌شود. البته امکان دارد در بعضی افراد همیشگی باشد. معمولا احساس شهوانی را، جراحی لیفت سینه تحت تاثیر قرار نمی ‌دهد.

 • عدم تقارن در شکل و اندازه سینه‌ها

در نتیجه تغییرات در روند بهبودی امکان دارد، حالت عدم تقارن در ناحیه سینه ایجاد شود. بعضی اوقات از قبل عدم تقارن وجود داشته و پزشک نمی‌تواند آن را برطرف کند. به چنین دلایلی انتخاب جراح باتجربه بسیار اهمیت دارد.

 • از دست دادن قسمتی از آرئول‌ها

به ندرت این عارضه اتفاق می ‌افتد. در حین لیفت بافت سینه، به دلیل قطع خونرسانی به نوک سینه‌ها، آن ناحیه دچار آسیب می شود و سبب از بین رفتن بافت سینه می گردد.

 • مشکل در شیردهی

پس از انجام لیفت، معمولا می‌توان شیردهی داشت. ولی برخی بانوان امکان دارد در تولید شیر کافی با مشکل رو به رو شوند.

نتیجه گیری

اکثر بانوان بخاطر دلایلی چون بارداری و شیر دهی و یا افزایش سن، دچار افتادگی سینه هستند، و یا نواقص دیگری دارند که سبب رنج آنان می شود. و این نواقص، اعتماد به نفس آنان را نیز کاهش می دهد.

برای بانوانی که این مشکلات را دارند، لیفت سینه توصیه می شود که در این مقاله از تاپ کلینیک به لیفت سینه، عوارض و هزینه آن پرداختیم. اگر در خصوص لیفت سینه نیاز به مشاوره دارید، با شماره گیری 09394216199 از مشاوره رایگان تاپ کلینیک استفاده کنید.

سوالات متداول

انجام لیفت سینه چه کمکی به بانوان می کند؟

لیفت سینه به بالا رفتن سینه‌ها و رفع افتادگی آن‌ها کمک می‌کند.

لیفت سینه به چه روش هایی انجام می شود؟

لیفت سینه به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود.

آیا لیفت سینه عوارضی دارد؟

بله، مانند ساید جراحی ها لیفت سینه نیز عوارض دارد که در بالا به آن اشاره کردیم.

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹