هزینه جراحی زیبایی بینی در تهران ( سال 1402 )

هزینه جراحی

جراحی زیبایی بینی طی سالیان اخیر در میان متقاضیان، چه مرد و چه زن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و اطلاع از مورادی مانند هزینه های جراحی، پوشش بیمه و دستمزد جراحان زیبایی عموما از پرتکرارترین سوالاتی است که به گوش مشاوران زیبایی می رسد. جراحی زیبایی بینی  اکثرا با هدف رفع ایراداتی مانند برآمدگی، انحراف و اصطلاح دیواره های بینی انجام می شود و افراد طی دوره های یک الی دو ماهه قادر خواهند بود تا امور عادی و روزانه زندگی خود مانند ورزش، پیاده روی، کار و … را از سر گیرند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با آخرین تغییرات هزینه جراحی زیبایی بینی در سال 1402  آشنا کنیم، لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

چه عواملی در افزایش یا کاهش هزینه جراحی بینی اثرگذار است؟

شاید این سوال به ذهن شما هم رسیده باشد که مهمترین فاکتورها در تعیین هزینه جراحی بینی شامل چه مورادی بوده و تاثیر این عوامل در نتیجه نهایی جراحی تا چه حد است؟
برای صحبت در این باره باید اشاره کنیم، در تعریف کلی 4 عامل در تعیین هزینه جراحی بینی مورد توجه قرار می گیرد:
1-سابقه و مهارت جراح 2-جنس بینی متقاضی 3- روش جراحی مورد نظر 4-کلینیک زیبایی و  کیفیت خدمات ارائه شده .

در میان فاکتورهای نامبرده هم اکنون، مهارت جراح و روش جراحی به عنوان فاکتورهای موثر در هزینه جراحی شناخته می شود و  افراد به همین دلیل در اولین مرحله حساسیت زیادی نسبت به انتخاب جراح و کیلینیک زیبایی مورد نظر خود به خرج می دهند.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی در تهران حدودا چقدر است؟

باید اشاره کنیم کسانی که در سال 1402 قصد انجام جراحی زیبایی بینی در شهر تهران را دارند، عموما در پرس و جوی اولیه خود با بازه 10 الی 25 میلیون تومانی این جراحی مواجه میشوند.

این هزینه هم اکنون بر اساس فاکتورهایی مانند روش جراحی بینی، کیفیت خدمات کلینیک زیبایی و میزان مهارت جراح متفاوت بوده و بازه نامبرده صرفا یک توضیح کلی از حداقل و حداکثر هزینه این جراحی در شهر تهران می باشد.

به عنوان مثال هزینه جراحی بینی گوشتی در اکثر موراد از جراحی بینی غضروفی بیشتر است. چرا که برای فرم دهی و اصلاح بینی های گوشتی عموما مراحل بیشتری مورد نیاز بوده و بدلیل کلفت بودن پوست جزییات مهم جراحی مانند زاویه و میزان انحراف غضروف بینی بطور کامل قابل مشاهده نمی باشد.

بینی به عنوان بخش مرکزی چهره، نقش مهمی در تناسب صورت هر فرد ایفا میکند؛ بنابراین توصیه می شود در انتخاب جراح و کلینیک زیبایی مورد نظر حتما دقت کافی داشته و نسبت به این موضوع مشاوره لازم را انجام دهید.

 

بهترین جراح

 

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل زیر بر هزینه جراحی موثر است:

تجربه و سابقه جراح

همانطور که اشاره شد افرادی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی میگیرند در گام اول اقدام  به انتخاب جراح بینی کرده و در مورد سابقه و دقت عمل او پرس و جو میکنند. طبیعی است افراد پزشکی را انتخاب میکنند که  از تبحر و توانمندی لازم برخوردار بوده و نتایج رضایت بخشی در کارنامه کاری او دیده می شود.

باید خاطر نشان کرد که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری های ارتباطی ، تقریبا تمام پزشکان موفق با مراکز  و کلینیک های زیبایی معتبر شهر تهران همکاری داشته و متقاضیان  برای این منظور میتوانند با تحقیق در مورد بهترین مراکز زیبیی تهران نسبت به اطلاع از کارنامه جراحان و مشاهده نمونه کارهای هر کدام، اطلاع حاصل کنند.

جنس بینی متقاضی

نوع بینی افراد (غضروفی یا گوشتی) سهم زیادی در تعیین قیمت جراحی زیبایی بینی دارد. به بیان ساده ضخامت پوست بینی عامل اصلی تفاوت در ساختار بینی های غضروفی و گوشتی محسوب می شود. در بینی های غضروفی به دلیل پوست نازک، اغلب برآمدگی و جزئیات ساختار بینی بیشتر قابل تشخیص بوده و پزشک کار راحت تری در فرم دهی و اصلاح ساختار بینی خواهد داشت.

روش جراحی

روش های جراحی های زیبایی بینی عموما به دو روش فانتزی و نیمه فانتزی تقسیم بندی می شود. در روش فانتزی میزان زیادی از استخوان بینی برداشته شده و بینی قوس زیادی به خود میگیرد. به این شکل از بینی ها اصطلاحا بینی عروسکی نیز گفته می شود و اغلب برای صورت های گرد و در صورت درخواست متقاضی از این روش استفاده میشود. جراحی بینی های نیمه فانتزی عموما با هدف رفع ایراداتی مانند زاویه و انحراف بینی انجام شده و شکل کلی بینی دستخوش تغییراتی زیادی نمی گردد. عموما برای صورت های لاغر و استخوانی از جراحی نیمه فانتزی بینی استفاده میشود.

کلینیک زیبایی مربوط

کلینیک های زیبایی تهران از حیث کیفیت خدمات ارائه شده در دسته بندی های مختلفی قرار میگیرند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم نمونه کارهای ارائه شده و رضایت مراجعین، بهترین فاکتور  برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی به شمار می رود و متقاضیان جراحی زیبایی بهتر است قبل از مراجعه، نسبت به تحقیق و مشاوره در مورد مرکز زیبایی مناسب و  مقرون به صرفه اقدام کنند.

 

هزینه های قبل و بعد از عمل بینی

هزینه های قبل و بعد از عمل شامل موارد زیر می شود:

  • گرفتن عکس آتلیه ای
  • انجام آزمایش خون
  • انجام سی تی اسکن
  • هزینه های بعد از عمل جراحی بینی
  • ویزیت ماه اول
  • ویزیت سال اول هر 3 ماه یکبار
  • ویزیت سال دوم هر 6 ماه یکبار

 

قیمت جراحی بینی

تفاوت هزینه جراحی بینی های غضروفی و گوشتی در سال 1402

میزان تفاوت هزینه جراحی بینی های گوشتی و غضروفی بر اساس میزان تغییرات مورد نیاز بر روی غضروف بینی متفاوت بده و این امر در جلسات مشاوره پیش از جراحی، با انجام یک سری معاینات به اطلاع متقاضی می رسد.

به طور کلی تفاوت زیادی بین هزینه جراحی بینی استخوانی و گوشتی وجود ندارد، اما در برخی از مواقع ممکن است به دلیل ایرادات ساختار غضروف بینی (مانند مورادی که نیاز به ترمیم اساسی داشته باشد) هزینه توسط جراح کمی بیشتر اعلام شود.

پوشش هزینه های جراحی های زیبایی بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه های جراحی بینی را پرداخت می کنند. جراحی های بینی که غالبا برای زیبایی صورت انجام  میگیرند، در حال حاضر به هیچ وجه تحت پوشش بیمه قرار  نگرفته و بیمه صرفا برای آزمایشات و معاینه جراحی، گاها میزانی از هزینه را تقبل میکند.

اگر قصد انجام عمل زیبایی را برای ایجاد تناسب چهره و افزایش زیبایی خود را دارید، باید بدانید که شرکت های بیمه گذار هزینه های جراحی زیبایی بینی را به جز موراد خاص مانند تصادفات رانندگی و حوادثی مانند آتش سوزی پرداخت نکرده و نمیتوانید انتظار زیادی از این بابت داشته باشید!

اگر شما تحت پوشش بیمه تکمیلی باشید، بیمه صرفا قسمتی از هزینه های سی تی اسکن و آزمایش شما را پرداخت کرده و باقی هزینه ها را خودتان باید تقبل کنید.

 

سخن آخر

همانطور که اشاره شد، شرایط و هزینه جراحی بینی مورد توجه افراد زیادی قرار داشته و این امر نسبت به چندین عامل مورد بررسی قرار میگیرد. 1-سابقه و مهارت جراح 2-جنس بینی متقاضی 3- روش جراحی مورد نیاز 4-کلینیک زیبایی و  کیفیت خدمات ارائه شده از اصلی ترین پارامترهای تاثیرگذار بر هزینه جراحی بوده و این امر در معاینات پیش از عمل به اطلاع متقاضی رسانده می شود.
اطلاعات تکمیلی مربوط به هزینه های جراحی بینی در مقاله فوق به اطلاع عزیزان گرامی رسانده شد.

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی چیست؟

عواملی چون تجربه جراح و نوع بینی در هزینه جراحی موثر است.

بیمه درچه صورت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند؟

بیمه در شریطی هزینه عمل را پرداخت می کند که بینی به دلیل حوادثی مانند تصادف، آتش سوزی،شکستگی و یا مشکلات تنفسی، جراحی شود.

هزینه عمل بینی استخوانی در سال 1402 چقدر است؟

این عمل باتوجه به نوع بینی، ضخامت پوست و ….. متفاوت است. هزینه این عمل در شهر تهران در سال 1402 از 12 الی 25 میلیون تومان تخمین زده می شود.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹