جراحی بینی برای افراد دیابتی چگونه است؟

جراحی بینی برای افراد دیابتی چگونه است؟

دیابت و جراحی بینی یکی از سوالات پر تکراری است که با توجه به بیشتر شدن این نوع بیماران که امروزه شایع شده و افراد در هر گروه سنی را درگیر می کند، می تواند عوارض و محدودیت های را به دنبال داشته باشد.

بیشتر افراد دیابتی که به ما مراجعه می کنند یا زنگ می زنند می خواهند بدانند که این عمل برای افراد دیابتی ممکن است یا خیر؟ یا انجام آن چگونه است؟

در افراد دیابتی احتمال وجود مشکلات خاص وجود دارد به همین دلیل بیشتر متقاضیان با این بیماری برای انجام آن دو دل هستند.

اگر دیابت دارید و می خواهید این عمل را انجام دهید حتما در جلسه مشاور آن را با جراح خود درمیان بگذارید و سوابق و داروهای مصرفی خود را نیز  به جراح اطلاع دهید.  اگر قند خون بتلایی داشته باشید، جراح کنترل های لازم را انجام می دهد.

در ادامه ما به طور کامل در مورد جراحی بینی و افراد دیابتی صحبت خواهیم کرد. اگر دیابت دارید و می خواهید عمل بینی انجام دهید این مطلب را به دقت بخوانید تا به جواب تمامی سوالات خود برسید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

دیابت چیست؟

دیابت یا بیماری قندی یک بیماری مزمن است که با افزایش سطح قند خون همراه است. بدن افراد دیابتی نمی تواند قند را به طور کافی جذب کرده و به اندازه کافی از آن استفاده کند، و به دلیل نقص در تولید یا عملکرد هورمون اینسولین، هورمون اینسولین توسط سلول های بتا در لانه لانگرهانس در پانکراس تولید می شود و نقش مهمی در کاهش سطح قند خون و تبدیل آن به انرژی دارد.

بیماری دیابت می تواند به بخش های مختلفی از بدن مانند کلیه، کبد، چشم ها و قلب آسیب بزند. به دلیل مشکلاتی که این بیماری ایجاد می کند، انجام هر عمل زیبایی یا ترمیمی که نیاز به بیهوشی دارد، می تواند با محدودیت هایی همراه باشد.

عوارض دیابت

دیابت بسته به نوع خود، عوارض مختلفی ممکن برای فرد مبتلا ایجاد کند، شامل ، باشد.عوارض زیر برای فرد مبتلا به دیابت پیش می آیند:

 • سکته مغزی
 • خستگي
 • ضعف بینایی
 • ادرارزايي بيش از حد
 • التهابات پوستي و زخم‌های دیربالای پوست کلات قلبی
 • بیماری های کلیوی
 • بروز مشکلاتی برای پا
 • احساس عطش زیاد
 • كاهش وزن
 • بروز آسیب های عصبی
 • بروز آسیب های دندانی

آیا برای افراد دیابتی در عمل بینی محدودیت وجود دارد؟

آیا برای افراد دیابتی در عمل بینی محدودیت وجود دارد؟

با وجود دانستن این مسئله که هر نوع عمل جراحی در افراد دیابتی می تواند خطر ابتلا به عوارض بیشتری را به همراه داشته باشد، اما این موضوع به این معنی نیست که امکان جراحی برای این افراد ممکن نباشد.

این افراد باید با توجه به داشتن قند خون و بالا رفتن آن در حین یا قبل از عمل با همراهی و مشورت پزشک خود این جراحی را انجام دهند. بر همین اساس، محدودیتی برای انجام جراحی بینی با همراهی پزشک متخصص وجود ندارد.

جراحی بینی برای افراد دیابتی چه خطراتی دارد

یکی از بزرگترین خطراتی که می تواند افراد مبتلا به دیابت می توانند با آن رو به رو شوند، این است که سطح قند خون این افراد بالا رود و در اجرای انجام جراحی اختلالاتی ایجاد کند.

همچنین مدت زمان بهبودی جای زخم و تورم در این افراد بخاطر قند خون بالا طولانی خواهد بود. این افراد بخاطر  داشتن دیابت یا قند خون مدت زمان بیشتری برای بهبود زخم های ناشی از جراحی بینی نیاز دارند و نباید نگران دیرتر خوب شدن جای زخم هایشان باشند و همچنین تورم بینی در این افراد نسبت به افراد عادی کمی بیشتر نیازمند زمان خواهد بود.

بنابراین،  اگر قند خون خود را به وسیله دارو یا انسولین بتوانید به خوبی کنترل کنید، بهبودی شما نیز طولانی نبوده و مانند افراد عادی جای برش و زخم های جراحی بینی شما بهبود خواهد یافت. مراقبت از قند خون بالا می تواند شما را از خطرات ناشی از جراحی بینی نجات دهد.

اقدامات لازم در عمل جراحی بینی برای افراد دیابتی

همانطور که در بخش های مختلف این مقاله اشاره کردیم، کنترل میزان قند خون قبل از جراحی در افراد دیابتی بسیار مهم است. همچنین این افراد باید با توجه به دستورات پزشک معالج و جراح خود تلاش بیشتری برای کنترل میران قند خون خود در حین جراحی بینی انجام دهند.

جراح، حین جراحی قند خون بیمار را چک می کند و متخصص بیهوشی نیز از مواردی استفاده می کند تا میزان قند خون افزایش یا افت نداشته باشد و هیچ خللی در جراحی به وجود نیاید.

فرآیندی که به عنوان کنترل سخت شناخته می‌شود، می‌تواند به کاهش احتمال افزایش قند خون در روند عمل کمک کند. کنترل دقیق یا سخت معمولاً روی بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ انجام می شود و اغلب شامل استفاده از انسولین برای مدیریت میزان قند خون است.

هدف بکارگیری فرآیند کنترل دقیق دیابت در جراحی بینی برای دیابتی ها، تحت کنترل گرفتن شرایط قبل از جراحی است که باعث می‌شود پاسخ بدن به استرس کاهش یابد، در نتیجه احتمال نوسان سطح قند خون به طور زیاد از بین می‌رود.

برای کاهش عوارض احتمالی در صورت نظر پزشک معالج امکان دارد فرد مدتی قبل از عمل با رژیم خاص غذایی برای جراحی بینی تحت درمان قرار گیرد.

اگر مبتلا به دیابت هستید و به فکر جراحی زیبایی بینی، با توجه به محدودیت‌های موجود لازم است قبل از انجام عمل جراحی نه تنها با یک جراح پلاستیک متخصص، بلکه با پزشک معالج خود در مورد مراقبت‌ های قبل و بعد از عمل بینی صحبت کنید. این هماهنگی باعث می‌شود شاهد بهترین نتیجه با کمترین عوارض باشید.

بهترین راهکار برای عمل بینی در افراد دیابتی چیست؟

بهترین راهکار برای عمل بینی در افراد دیابتی چیست؟

افراد دیابتی برای جراحی بینی باید همواره با پزشک خود مشورت داشته باشند. این افراد باید قند خون و آزمایشات لازم بر آن را با توجه به درخواست پزشک متخصص خود انجام دهند.

جراحی بینی برای افراد دیابتی می تواند به دو صورت باز و بسته انجام شود و این افراد از این بابت مشکلی نداشته باشند. بنابراین  افراد دیابتی با دانستن میزان قند خون خود مانند افراد عادی می توانند جراحی بینی را انجام دهند و اگر سوابق مصرف دارویی دارند باید تمام موارد را با پزشک خود در میان بگذارند.

عوارض دیابت بر عمل بینی

دانستن این نکته مهم است که بعد از جراحی بینی شما مسئولیت زیادی را دارید و تا حد ممکن باید قند خون خود را کنترل کنید. این تاکید برای کنترل قند خون به این دلیل است که هر چقدر قند خون شما نرمال باشد، احتمال میزان بهبودی بعد از جراحی نیز بیشتر خواهد بود.

با این وجود خطرات و عوارض های برای بیماران دیابتی برای جراحی بینی وجود دارد. یکی از شایع ترین عوارض جراحی بینی می تواند عفونت جای زخم و محل برش ها با بالا رفتن قند خون اتفاق افتد.

از دیگر موارد می توان به بازگشایی جای زخم یا بازگشایی جای برش اشاره کرد که با بالا رفتن قند خون بخیه در محل برش و زخم اتصال نیافته و منجر به باز شدن جای برش و زخم می شود. تاخیر یا اختلال در بهبودی این بیماران با توجه به بیماری آنها از عوارض شایع در بین این افراد است.

باید توجه داشت همه چیز به میزان قند خون شما بر می گردد و هرچه قند خون شما نرمال تر، میزان بهبودی شما بیشتر خواهد بود.

عوارض دیابت بر عمل بینی

بی هوشی در عمل بینی برای افراد دیابتی

اکثر افراد که تجربه بیهوشی ندارند از این کار تصور بدی دارند و ترس از آن موجب استرس در آن ها نیز می شود. این روند در افراد دیابتی نیز می تواند منجر به اختلال در کنترل قند خون آن ها شود و قند خون آن ها را بالا ببرد.

اما با توجه به پیشرفت های علم پزشکی و تکنولوژی های روز باعث شده است که امروزه در روند بیهوشی هیچ مشکلی پیش نیاید و افراد دیابتی نیز از این لحاظ مشکلی نداشته باشند.

اگر قصد جراحی بینی را دارید باید قبل از جراحی بینی با پزشک خود مشورت کنید یا با پزشکان متخصص تاپ کلنیک برای استفاده از مشاوره در مورد جراحی بینی در افراد دیابتی با ما در تماس باشید.

بالا رفتن قند خون بعد از عمل جراحی بینی

افزایش میزان قند خون افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما استرس تاثیر به سزایی در افزایش میزان قند خون دارد. در زمانی که فرد استرس فراوانی دارد، بدن او شروع به تولید گلوکز بیشتر می کند.

با دانستن این موضوع، هر نوع عمل جراحی می تواند استرس زا باشد و به خودی خود فرد را دچار بالا رفتن قند خون کند.

جراحی بینی نیز می تواند باعث ایجاد فشار روحی و جسمی در فرد شده و بر روی قند خون فرد دیابتی تاثیر بگذارد. در حالت عادی زمانی که منبع استرس از بین می رود، هورمون ها به حالت عادی بر می گردند و سطح قند خون نیز به حالت عادی بر می گردد.

هنگامی که فرد به عنوان بیمار دیابتی شناخته می شود و در معرض قند خون بالا است باید بعد از جراحی بینی نیز مراقبت های برای او توسط پزشک متخصص از نظر دارویی یا رژیمی در نظر گرفته شود تا جای زخم ها و برش ها به خوبی و در مدت زمان کوتاهی بهبود یابند.

پس، آرام و قوت قلب دادن به بیمار توسط پزشک و همچنین داشتن برنامه برای فرد بعد از انجام جراحی بینی می تواند تاثیر به سزایی در روند بهبودی او داشته و قند خون فرد را تا حد ممکن کنترل کند، زیرا استرس و قند خون بالا شرایط را به حالت قبل از جراحی بینی باز نمی گرداند و قند اضافی تولید شده جذب بدن نشده و در نتیجه قند خون بالا می رود.

حتماً قبل از انجام یا بعد از جراحی بینی به تمامی توصیه ها و تجویزهای پزشک متخصص عمل کنید.

بالا رفتن قند خون بعد از عمل جراحی بینی

توصیه جراحان تاپ کلینیک

انجام جراحی زیبایی برای افراد دیابتی ممکن است، اما با این حال، قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی زیبایی، باید حتما با پزشک خود در مورد وضعیت دقیق دیابت خود صحبت و مشورت کنید، داشتن دیابت ممکن است عوارض و مشکلات خاصی را در فرآیند جراحی و بهبودی بعد از آن ایجاد کند. پزشک متخصص شما باید شرایط دقیق شما را بررسی کند و توصیه های لازم را در نظر بگیرد تا جراحی به صورت امن و موفقانه انجام شود.

کلام آخر

در این مطلب به عمل جراحی بینی برای افراد دیابتی پرداختیم. توجه داشته باشید که این بیماری برای بیماران دیابتی هیچ محدودیتی ندارد و اکنون شما می توانید با جراحان و پزشکان ما در این زمینه مشورت کنید.

شما برای انجام این عمل محدود نیستید و  زیبایی برای شما یک آرزو نیست. با ما هم به زیبایی خود برسید و به سلامتی خود نیز اهمیت دهید.

همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان تاپ کلینک تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول عمل بینی برای افراد دیابتی

آیا انجام عمل بینی برای افراد دیابتی امکان پذیر است؟

هیچ محدودیتی برای انجام عمل بینی برای افراد دیابتی وجود ندارد تنها باید این عمل را با مشورت پزشک انجام دهند.

آیا عمل جراحی بینی برای افراد دیابتی خطرناک است؟

یکی از بزرگترین خطر عمل بینی برای افراد دیابتی بالا رفتن قند خون است که البته کنترل آن با دارو هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

بهترین راهکار برای عمل بینی در افراد دیابتی چگونه است؟

این افراد قبل از انجام جراحی باید آزمایش های لازم را برای این عمل انجام دهند. عمل بینی برای این افراد هم به صورت باز و بسته انجام می گیرد.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹