آشنایی با عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

آشنایی با عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری چربی، بیشتر از تزریق ژل و بوتاکس است. نکته ای که تزریق چربی را حائز اهمیت می کند آن است که چربی از بدن خود فرد گرفته شده و به نواحی مختلف بدن تزریق می کنند.

اگر چه این روش نیازمند پروسه طولانی تری نسبت به ژل و بوتاکس است، اما نتیجه بهتری به همراه دارد. همیشه از تزریق چربی به عنوان پر کننده دایمی یاد می ‌شود و به دلیل طبیعی بودن مواد، طرفداران بسیاری دارد.

ماندگاری چربی پس از تزریق به عوامل مختلفی مثل نحوه نگهداری بیمار، نحوه تزریق پزشک و نوع پوست فرد بستگی داشته و تمام این عوامل مراقبت های پس از تزریق را برای بیمار دشوارتر می کند.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با تاپ کلینیک همراه شوید تا عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی را مورد بررسی قرار دهیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

تزریق چربی چیست

تزریق چربی یک روش جراحی زیبایی است که در آن چربی از مناطق دیگر بدن مانند شکم، باسن، ران و سینه جمع‌آوری شده و به مناطق دیگر بدن که نیاز به حجم بیشتر دارند مانند لب، صورت، باسن و سینه تزریق می‌شود. این روش به عنوان یک روش طبیعی و پایدار برای افزایش حجم و شکل دادن به مناطق مختلف بدن استفاده می‌شود. در این روش، چربی همچنین ممکن است به عنوان فرآیند تکمیل کننده در جراحی‌های تغذیه‌ای و بازسازی پس از جراحات سابق استفاده شود.

نحوه تزریق چربی به لایه های پوست

معمولا پزشک در تزریق سعی می کند که چربی را به لایه های عمیق تر پوست هدایت کند. پوست انسان از لایه های مختلفی اعم از رگ های خونی، اعصاب و غیره تشکیل می شود.

پزشک در اولین مرحله سعی می کند چربی‌ها را بین رگ های خونی تزریق کرده تا با محل جدید سازگاری بهتری پیدا کنند. میزان ماندگاری چربی معمولا به میزان چربی تزریق شده در بدن فرد بستگی دارد.

پس از تزریق تمام عوامل مربوط به ماندگاری چربی به خود بیمار بستگی دارد و باید از محل تزریق شده مراقبت کرده و آن محل را ماساژ ندهد.

حفظ وزن پس از تزریق چربی

پس از تزریق چربی، یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید، حفظ وزن است؛ حفظ وزن در تزریق چربی یک نکته کلیدی و حیاتی به شمار می آید.

وقتی که شما اقدام به تزریق چربی می کنید، باید به تمامی نکات حائز اهمیت توجه کرده تا نتیجه مطلوبی به دست آورید. با مراعات کردن این عوامل امکان از دست دادن چربی های تزریق شده کاهش می یابد.

حفظ وزن پس از تزریق چربی

در مورد پروتز بیشتر بدانیم

معمولا پروتز از طریق عمل جراحی برای برجسته سازی و حجم دهی اندام‌های مختلف بدن استفاده می شود. پروتز، فیلری مصنوعی است که در مناطقی مثل سینه، لب و سایر اندام های بدن گذاشته می شود.

پروتز نسبت به تزریق چربی ماندگاری کمتری داشته و به مرور زمان لایه بیرونی آن نازک ‌تر شده و در مدت کوتاهی از بین می رود.

در اصل پروتز آسیب های زیادی به بدن وارد می کند و بدن به عنوان یک جسم خارجی با آن برخورد کرده و در نتیجه موجب بروز آلرژیک و حساسیت می شود. آمارهای پزشکی بعد از انجام عمل پروتز نشان می دهد که بدن به این ماده سیلیکونی تا مدت ها واکنش منفی نشان می دهد.

تفاوت میان پروتز و تزریق چربی

به محض انجام عمل جراحی و گذاشتن پروتز، مایعی دور آن جمع شده و احتمال پارگی پروتز نیز بالا می رود. اما تزریق چربی چنین عوارض خطرناکی به همراه ندارد و میزان ماندگاری آن نسبت به پروتز بیشتر است.

همچنین امکان بروز آلرژی و ایجاد حساسیت در تزریق چربی وجود ندارد، به این دلیل که این چربی از بدن خود فرد گرفته شده و طی مراحلی در آزمایشگاه تغییر یافته و به نواحی مختلف بدن تزریق می شود.

پس از تزریق چربی، هیچ جای زخمی بر روی پوست باقی نمانده و به طور کلی ریسک خطر کمتری نسبت به پروتز دارد.

تفاوت میان پروتز و تزریق چربی

میزان ماندگاری تزریق ژل چه مدت است؟

تزریق ژل هم مثل پروتز، فیلر مصنوعی است که برای فرم دهی نواحی مانند حجم دادن لب ها و برجسته سازی سینه ها و غیره از این ژل استفاده می شود.

معمولا ژل ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که ماندگاری این ژل ها معمولا کمتر از یک سال است و عوارضی مثل ایجاد حساسیت و عفونت به دنبال دارند. در حالیکه در تزریق چربی چنین عوارضی وجود نداشته و این تزریق به صورت طبیعی انجام شده و از نظر سلامت و مدت ماندگاری، تاثیرات خوبی به همراه دارد.

تاثیر گذار ترین عوامل در ماندگاری تزریق چربی

مهم ‌ترین عاملی که در تزریق چربی به عنوان یکی از ماندگارترین فیلرها معرفی شده، ساختار و میزان چربی های تزریقی است.

ساختار چربی ها در بدن هر کسی متفاوت بوده و در زمان تزریق چربی معمولا از سلول های چربی داخل بدن خود بیمار استفاده می کنند.

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، بر میزان ماندگاری چربی ‌های پس از تزریق در بدن بیمار، نتایج موفقیت آمیزی به دست آمده که با ساختار چربی های بدن بیمار کاملا مطابقت داشته و فقط در محل قرارگیری با یکدیگر تفاوت دارند.

رژیم غذایی هم نقش مهم و تعیین کننده ای در ماندگاری تزریق چربی دارد، و گرفتن رژیم های سخت و طاقت فرسا و به دنبال آن کاهش وزن شدید، موجب تاثیر منفی بر روی تزریق چربی ‌ها می شوند.

تاثیر گذار ترین عوامل در ماندگاری تزریق چربی

چگونه ترمیم تزریق چربی را انجام دهیم؟

جلسات منظم و پی در پی موجب روند بهتر ماندگاری چربی پس از تزریق می شود. معمولا متقاضیان با یک بار تزریق چربی به هدف خود رسیده و درصد کمی از چربی ‌های تزریق شده از بین می روند.

هر چقدر پزشک در هنگام تزریق ماهرانه تر کار را انجام دهد و چربی را به عمیق ‌ترین لایه های پوست تزریق کند، باعث نتایج بهتر و مطلوب تری برای بیمار خواهد شد. در جلسات بعدی ترمیم میزان ماندگاری تزریق چربی در اندام مورد نظر بیشتر شده و سلول های چربی زنده جایگزین فیلرهای مرده می ‌شوند.

معمولا پس از گذراندن چند جلسه دیگر نیازی به تزریق چربی دوباره نیست و می توانید هر سال یک بار برای ترمیم به کلینیک ‌های زیبایی مراجعه کنید.

هزینه تقریبی تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی با توجه به پروسه ماندگاری بالا، هزینه پایین تری نسبت به گذاشتن پروتز و تزریق ژل دارد.

تزریق چربی در مدت کوتاهی داخل کلینیک انجام شده، ولی پروتز نیازمند عمل جراحی و مراقبت های ویژه بعد از عمل است. پروتز ماندگاری کمتری نسبت به چربی طبیعی بدن داشته و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

مهم ترین مسئله در تزریق چربی، انتخاب پزشکی مناسب و با تبحر است.

اگر شما در شهر تهران سکونت دارید یا قصد تزریق چربی در شهر تهران را دارید و بدنبال دکتر متخصص برای تزریق چربی هستید، پیشنهاد می کینم مقاله بهترین دکتر تزریق چربی در تهران را مطالعه فرمایید تا اطلاعات لازم را بدست آورید.

هزینه تقریبی تزریق چربی چقدر است؟

چه مراقبت هایی بعد از انجام تزریق چربی لازم است؟

برای ماندگاری بیشتر پس از تزریق چربی، نیازمند مراقبت های ویژه هستید؛ یکی از این مراقبت ها نداشتن فعالیت های سنگین مانند وزنه برداری، بدنسازی و به ‌طور کلی ورزش هایی که سوخت و ساز زیادی را می طلبند. انجام این ورزش ها باعث تعریق زیاد و کم شدن میزان چربی های تزریق می شود.

بعد از تزریق برای کاهش درد و ورم می ‌توانید از کمپرسور سرد استفاده کنید.

یکی از مهم ترین عوامل مرگ سلول های چربی، ماساژ ناحیه تزریق شده و دست زدن به آن ناحیه است. تا حد امکان از محیط های گرم مانند سونا، سولاریوم و حمام داغ پرهیز کنید، زیرا باعث مرگ سلول ‌های چربی پس از تزریق می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که اطلاعات مفیدی را در خصوص عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی، در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه سوالی در این زمینه دارید یا نیاز به دریافت مشاوره برای انجام تزریق چربی دارید، با متخصصان مجموعه تاپ کلینیک تماس حاصل فرمایید تا راهنما و پاسخگوی شما باشند.

09394216199

سوالات متداول

برای برجسته سازی و فرم دهی بدن کدام روش بهتر است؟

تزریق چربی، بهترین روش برای فرم دهی و برجسته سازی نقاط مختلف بدن است؛ زیرا که چربی را از یک قسمت بدن خود فرد گرفته و به ناحیه دیگر تزریق می شود.

آیا تزریق چربی نیازمند ترمیم مجدد است؟

معمولا تزریق چربی در افراد یک بار صورت می گیرد، اما با توجه به متفاوت بودن پوست افراد، میزان ترمیم تزریق چربی در آن ها متفاوت است.

تزریق چربی به زیر پوست چه مراحلی دارد؟

معمولا مراحل تزریق چربی شامل زدن ژل بی حسی بر روی محل مورد نظر و سپس تزریق به عمیق ‌ترین نقاط پوست است.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹