بهترین دکتر تزریق چربی در تهران

شاید این سوال نیز به ذهن شما خطور کرده باشد که چرا بسیاری از افراد دنبال تزریق چربی هستند و اصلاً تزریق چربی چیست؟ به همین منظور شما جستجوهای زیادی انجام می دهید تا به نتیجه مطلوب در مورد تزریق چربی برسید.

شما هم برای انجام تزریق چربی دنبال یک جراح خوب هستید که بهترین نتیجه را بگیرید؟

پس توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی درباره تزریق چربی به دست آورید و همچنین پاسخ مناسبی برای سوالاتتان بیابید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به طور کل برای جوان سازی پوست یا نشان دادن سن پایین تر در ایران مورد استفاده است. زمانی که شما احساس می کنید نشانه های پیری در صورتتان ظاهر شده است و طراوت چهره و صورتتان کاهش یافته است، بیشتر به فکر یافتن راه یا روشی مناسب برای جوانسازی پوست خود می افتید که یکی از پر طرفدارترین روش های جوانسازی پوست تزریق چربی است که افراد زیادی نیز به آن امروزه روی آورده اند.

یکی از دلایل محبوبیت این روش ماندگاری و کم خطر بودن و حتی داشتن عوارض کم تر نسبت به سایر روش های جوانسازی مانند تزریق ژل است. زمانی که شما از فیلر ها یا حجم دهنده های پوستی و به طور کل از ژل ها استفاده می کنید، تنها لایه ای از پوست شما حجم گرفته و باعث می شود شل شدگی و افتادگی آن از بین رود.

این مواد می توانند عوارضی برای بدن نیز داشته و بعد از مدتی نیز از بین روند. در صورتی که چربی از خود بدن شما گرفته می شود و باعث جوانسازی پوست و پیری صورت را از بین می برد. این چربی ها از نواحی شکم یا ران خود فرد گرفته و استخراح می شوند و بعد از شسته شدن و پالایش به وسیله سوزن های مخصوص تزریق چربی در نواحی مورد نیاز برای جوانسازی تزریق می شوند.

چرا در بیشتر موارد تزریق چربی بهتر است؟

ویژگی بهترین دکتر برای تزریق چربی

قبلاً نیز اشاره کردیم که برای حجیم کردن و جوانسازی پوست روش های مختلفی وجود دارد مانند بوتاکس، پروتز و… اما تزریق چربی یکی از بهترین و ایمن ترین روش ها است، اما این ایمنی را چه کسی می تواند تضمین کند یا چه کسی می تواند چربی را به بهترین شکل ممکن از بدن استخراج کند یا دوباره آن را به بدن تزریق کند.

همه این ها به پزشک متخصص و با مهارتی که شما انتخاب می کنید بستگی دارد تا میزان اشتباهات را کاهش داده و از ایجاد عوارض بدی جلوگیری کند و نیز بتواند به بهترین شکل ممکن ماندگاری این کار را بیشتر کند.

بنابراین، اگر تصمیم به حجیم کردن قسمتی از بدن خود دارید، باید به دنبال بهترین دکتر برای تزریق چربی باشید. ما معیار و ویژگی های را در اینجا بیان می کنیم که می تواند در انتخاب پزشک متخصص و با مهارت به شما کمک کند:

تجربه مراجعه کنندگان برای تزریق چربی

نکات مهم در خصوص انتخاب بهترین پزشک برای تزریق چربی

انتخاب پزشک دارای سابقه کار و همچنین داشتن مدارک معتبر مورد تایید شده از سازمان و مراکز معتبر می تواند مهم باشد. چرا که در دنیای امروزی و حال حاضر، متاسفانه افراد زیادی ادعای عمل زیبایی را دارند و از هر روش و وسیله ای برای انجام این کار استفاده می کنند.

در برخی موارد نیز این موارد باعث به خطر افتادن یا مرگ افراد می شود. پس قبل از جراحی یا تزریق چربی، حتما مدارک پزشکی جراح پلاستیک انتخاب کرده تان را بررسی کنید.

نکته بعدی که باید در انتخاب پزشک برای تزریق چربی جز معیارهای شما باشد تجربه بالا و انجام جراحی های معتدد وی است؛ چرا که ظرافت و دقت مورد نیاز برای جراحی را هیچ چیز مانند تجربه نمی تواند انجام دهد و نتیجه تاثیرگذاری داشته باشد. پس به دنبال پزشکی باشید که تجربه تزریق چربی را دارد.

داشتن توانایی تشخیص در پزشک یکی دیگر از معیارهای انتخابی او باشد؛ زیرا او باید تعیین کند این روش مناسب شما است یا نه؟ و بتواند روش جایگزین و کم عارضه تری را پیشنهاد دهد.

برای مثال، در افرادی که بیش از حد لاغر هستند و به اندازه کافی چربی ندارند نمی توان از طریق استخراج چربی، تزریق چربی را در بدن آنها انجام داد. پس، پزشک باید تشخیص دهد و به کاندیدای تزریق بگوید که روش او مناسب تزریق نیست و بهترین روش جایگزین را با توجه به شرایط شما، به شما پیشنهاد دهد.

یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب پزشک خوب برای تزریق چربی در نظر گرفت، محل کار وی است. اگر در مطب یا کلینیک یا بیمارستان تزریق انجام می شود، تجهیزاتی که برای انجام تزریق مورد استفاده قرار می گیرند باید کیفیت لازمه را داشته باشند.

برای مثال، روش‌های مختلفی برای برداشت چربی از بدن وجود دارد که برخی از آنها سلول‌های چربی را با مایع مخلوط کرده و غیر قابل استفاده می‌کنند. در حالی که برخی دیگر، سلولها را به صورت کاملا زنده و در برخی موارد آماده برای تزریق بدون نیاز به تصفیه هستند.

بنابراین پزشک شما باید به خوبی در مورد تمامی روش های به روز دنیا آشنایی کافی داشته تا بتواند به بهترین شکل ممکن با کمترین عوارض و عالی ترین نتیجه چربی را از بدن شما استخذاج کند و پس از تصویه آن را به بدن تزریق کند یا حتی محل تزریق صحیح را نیز بداند.

پزشک متعهد زمانی که تصمیم نهایی برای جراحی یا عمل زیبایی تزریق چربی گرفته شد، باید شما را از عوارض احتمالی آن آگاه سازد. پس یک پزشک متعهد می تواند همواره بهترین و کم عارضه ترین مسیر را نشان دهد.

یک پزشک ماهر می تواند به خوبی تمامی تفاوت های ذهنی شما را با واقعیت های موجود مشخص کند؛ چرا که در برخی موارد افراد انتظارات بیش از حدی از عمل زیبایی دارند و این انتظارات باعث به وجود آمدن نارضایتی بین پزشک و فرد در نتیجه نهایی می شود. پس، به صورت تعاملی هدف نهایی از انجام عمل زیبایی تزریق چربی را مشخص کنید.

در نهایت، هیچ پزشک با تجربه ای هیچ واهمه ای برای نشان دادن نمونه کارهای واقعی خود برای افراد را ندارد و هر چیزی که تاکنون انجام داده را برای مشاهده در اختیار افراد قرار می دهد. با مشاهده نتایج واقعی از عمل زیبایی تزریق چربی، شما به راحتی می توانید تصمیم نهایی برای انجام این کار را بگیرید و دل به دریا بزنید.

 

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی چیست؟

بهترین کلینیک برای تزریق چربی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

یکی دیگر از دغدغه های کاندیداهای تزریق چربی پیدا کردن بهترین کلینیک برای تزریق چربی است که باید قبل از تزریق در مورد آن اقداماتی صورت گیرد. اگر شما در مورد کلینیک ها و بیمارستان های که تزریق چربی در آنها انجام می شود، اطلاعات کافی و جامعی نداشته باشید، مسلما نمی توانید بهترین کلینیک را انتخاب کنید.

برای تصمیم گیری و آشنایی کامل در زمینه انتخاب بهترین کلینیک تزریق چربی، بهتر است نکات و ویژگی هایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

این ویژگی ها شامل:

با توجه به حساس بودن این عمل زیبایی بهتر است در مورد تکنیک های انجام گرفته و تضمین نتیجه مطلوب حساسیت زیادی به خرج دهید و صحت اجرای این فرآیند ها را کسب کنید چرا که تزریق روی صورت و چهره شما انجام می شود و این امر بسیار حائز اهمیت است که بعد از تزریق چهره ای زیبا داشته باشید.

یک کلینیک معتبر گواهینامه های معتبری خواهد داشت و پزشکان این کلینیک حتماً مورد تایید وزارت نظام پزشکی خواهند بود. همچنین بهترین کلینیک های زیبایی از دقیق ترین، به روزترین و پیشرفته ترین ابزارها و دستگاه ها و نیز تکنیک های تزریق چربی استفاده می کنند.

مهم ترین عاملی که می تواند برای یک کلینیک اعتبار داشته باشد میزان رضایت بخشی نتیجه به دست آمده از طریق عمل زیبایی تزریق چربی است.

هر چه قدر پزشکان یک کلینیک یا بیمارستان با تجربه و کارآمد باشند، میزان رضایت از عمل بالاتر خواهد رفت. کیفیت خدمات یک کلینیک نشان دهنده امتیازدهی و رنکینگ آن مرکز در بین مراجعه کنندگان آن است.

پس در نظر داشته باشید برنامه های کلینیک تزریق چربی، امکانات آن مرکز و کیفیت انجام کار پزشکان کلینیک چربی، می توان از اصیل بودن آن اطمینان حاصل کرد.

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی چیست؟

معرفی بهترین کلینیک زیبایی در تهران

تیم مرکز تخصصی زیبایی topclinic با بهره گیری از کادری مجرب،بیش از 13 سال است افتخار خدمت رسانی به شما عزیزان را دارد.

این مرکز بنا داشته است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعه کنندگان این فرصت را در اختیار شما هم میهنان گرامی قرار دهد تا با صرف کم ترین زمان و هزینه ای مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به زیبایی دلخواه خود دست پیدا کنید.

تاپ کلینیک یکی از بهترین کلینیک های زیبایی در تهران است که در خیابان زعفرانیه واقع شده است. این مجموعه متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص زیبایی با سال ها تجربه درخشان در زمینه ی جراحی های زیبایی است.

همه شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و یا شماره 09394216199 از مشاوره و راهنمایی رایگان ما بهره مند شوید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی نیستند؟

چرا در بیشتر موارد تزریق چربی بهتر است؟

همانطور که اشاره کردیم چربی از خود فرد گرفته می شود و بعد از پالایش نیز از طریق سوزن های مخصوص زیبایی به فرد تزریق می شود. یکی از دلایلی که تزریق چربی را نسبت به سایر روش های زیباسازی پوست متمایز می کند، عدم جابجایی آن یا جابجایی کمتر آن نسبت به ژل و سایر موارد است.

اگر حجم زیادی از ژل را در ناحیه ای از بدن تزریق کنیم با فشارهای خارجی که به پوست وارد می شود، امکان جابجایی ژل در پوست وجود دارد و باعث خواهد شد پوست دچار ناهمواری و پستی بلندی شود.

در صورتی که چربی از سلول های بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از تزریق نیز سریعاً با سلول های ناحیه تزریق شده پیوند می یابد و اصطلاحاً با خود بدن جوش می خورد.

معمولاً چربی را نواحی مانند پهلوها، شکم، ران یا باسن و … برداشت می کنند و این نواحی بخاطر داشتن مقاومت بالا در برابر ورزش و …. به آسانی آب نمی شوند و ماندگاری بالایی خواهند داشت. نکته جالب برای تزریق چربی ماندگاری بالای آن است که اگر به طور صحیح رعایت شود می تواند بسیار طولانی باشد.

ویژگی بهترین دکتر برای تزریق چربی

همان طور که چربی استخراج شده از بدن را می توان به مدت 6 ماه در یخچال های معمولی و 2 سال در یخچال های صنعتی نگهداری کرد و بعد از آن نیز مجدداً می توان آن را به بدن فرد تزریق کرد. بنابراین ساکشن های صورت گرفته از فرد بعد از تزریق اولیه نیز می تواند ادامه داشته باشد و چربی برای مدت طولانی نیز دوباره صورت گیرد.

یکی دیگر از مزیت های چربی نسبت به پروتز، طبیعی بودن این روش است. در این روش چربی گرفته شده از بدن فرد طبیعی بوده و از محصولات سیلیکونی و … برای تولید آن استفاده نمی شود.

پس می توان گفت جوانسازی پوست با تزریق چربی می تواند به طبیعی ترین شکل خود انجام یابد.

یکی دیگر از مزیت های چربی، عدم امکان ایجاد عفونت در آن است.  ژل ها یا پروتز های مصنوعی همواره می توانند عفونت های برای بدن داشته باشند. با توجه به این شرایط بدن می تواند واکنش های آلرژیتیک ایجاد کند و پروتز را پس زند، در صورتی که چربی هیج واکنش آلرژی زایی نخواهد داشت.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی نیستند؟

تجربه مراجعه کنندگان برای تزریق چربی

در ادامه ما از چند مراجعه کننده خود خواسته ایم تجربیات خودشان را با شما به اشتراک بگذارند.

تجربه تزریق چربی به صورت (گونه و زیر چشم)

من حدود 45 سالم هستم برای رفع سیاهی دور چشم و شل شدگی پوست صورتم و گودی و کبود شدگی زیر چشام به تاپ کلینیک مراجعه کردم که پزشک متخصص در این کلینیک تزریق چربی رو به صورت دقیق و با ظرافت خاص روی گونه و زیر چشمام انجام داد که واقعا بعد از این که ورم صورتم رفت، از نتیجه راضی بودم و اعتماد به نفس گرفتم.

نکته مهمی که در این تزریق به آن خیلی اهمیت دادم قبل از تزریق در مورد آن خیلی تحقیق کردم و در جلسه مشاوره خواسته های خود را به طور کامل برای جراح توضیح دادم تا درک متقابلی بین من و جراح باشد و بعد از تزریق هیچ مشکلی نداشته باشیم.

تجربه تزریق چربی صورت

من خانم 23 ساله ای هستم که صورتی لاغر و استخونی داشتم. من نمی خواستم جراحی صورت انجام بدهم یا از ژل استفاده کنم و می خواستم صورتم بسیار طبیعی دیده شود و بدون جراحی بتوانم صورتم را حجیم تر کنم و گونه های برجسته تری داشته باشم.

در مورد انجام جراحی و راه حلی برای مشکلم تردید داشتم تا اینکه با مطلبی در مورد تزریق چربی بر روی صورت و  گونه ها آشنا شدم و چون نمی خواستم از پروتز و فیلر های دیگر استفاده کنم این روش را انتخاب کردم و الان بعد از گذشت چند ماه از تزریق از نتیجه کاملاً رضایت دارم.

برای نتیجه گیری بهتر از تزریق چربی بهتر است با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید و من این کار را انجام دادم و از انتخاب تاپ کلینیک بسیار راضیم.

تجربه تزریق چربی برای جوانسازی

با نوسانات وزنی که داشتم احساس می کردم که صورتم لطافت و شادابی خود را از دست داده است. تصمیم گرفتم در قسمت های از صورتم تغییراتی را انجام بدم و پوستم را جوانسازی کنم. برای تزریق چربی پزشک متخصص زیبایی تاپ کلینیک رو انتخاب کردم و لب، زیرچشم، گونه و پیشونانی را برای تزریق چربی انتخاب کردم.

جراح برای استخراج چربی آن را از زیر شکم و پهلوهایم استخراج کرد سپس آن را انتقال داد. الان می توانم بگویم که با گذشت 15 ماه از تزریق فرم لب هایم، عالی شده و گونه و پیشانی ام نیز خیلی طبیعی شده و می توانم بگویم که میزان رضایتم 100 درصد و تغییرات صورتم دقیقا همانی است که می خواستم.

اوایل کمی ورم داشتم و جراح گفت که یک امر طبیعی است و باید صبر کنید. با صبر و مراقبت هایی که جراح پیشنهاد داد بهترین نتیجه را از تزریق چربی گرفتم.

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی چیست؟

گرایش به استفاده از تزریق چربی امروزه محبوبیت خاصی پیدا کرده است و با پیشرفت علم پزشکی مخصوصاً در زمینه زیبایی، تزریق چربی به صورت و مناطق مختلف بدن زیاد شده است.

البته بیشتر افراد به ماندگاری بعد از تزریق فکر می کنند و خواهان ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر روش های دیگر هستند. تزریق چربی مختص قشر خاص یا سن خاص یا حتی جنسیت خاصی نیست و با یک استقبال عمومی از تمامی اقشار جامعه رو به رو است.

به همین دلیل افرادی که دچار افتادگی پوست یا چروکی و شل شدگی در اندام خود و چهره یا صورت خود هستند، به دنبال بهترین روش ایده آل برای از بین بردن این موارد هستند و می توان گفت تزریق چربی یکی از بهترین روش های موثر برای این موضوعات هستند که طی نوعی پیوند و انتقال چربی صورت می گیرد.

این انتقال با روش های مدرن، تخصصی با نتایج مطلوب و امن مطرح شده است. اما برای افراد ماندگاری چربی بسیار مهم است. باید دانست که ماندگاری تزریق چربی، مادام العمر نیست و با متابولیسم بدن و گاهاً با نوع تغذیه و حتی در معرض گرما سلول های چربی بدن آب شوند.

باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که چربی از خود بدن فرد گرفته شده و دوباره به همان فرد تزریق می شود، پس با لاغر شدن یا از دست دادن چربی و حتی ورزش های سنگین این چربی نیز از بین می رود.

به همین دلیل در طول انجام این روش زیبایی، با توجه به انتظارات افراد از اندام خود، باید میزان انتقال چربی به میزانی از حد طبیعی خود بیشتر باشد تا ماندگاری آن کمی بیشتر شود.

بنابراین، انتقال چربی کمی بیشتر خواهد بود که فرد در ابتدا با ریزش مقداری از سلول های چربی مواجه خواهد شد و برای رسیدن به حد دلخواه او پزشک باید حجم اضافی لازمی را تزریق دهد. با تکرار انتقال چربی بعد از ریزش که حدوداً 50 درصد است با در نظر گرفتن مهارت پزشک چیزی بین 4 الی 9 ماه ماندگاری چربی بیشتر می شود. اما

نکات انتخاب پزشک برای تزریق چربی

میران ماندگاری چربی به چه چیزی بستگی دارد؟

میزان ماندگاری تزریق چربی در همه یکسان نخواهد بود. در برخی اندام ها اصولاً ماندگاری انتقال چربی بیش از سایرین خواهد بود. پس انتظارات یکسانی از روش و ماندگاری آن نیست.

با توجه به این شرایط چند شرط اساسی برای افزایش ماندگاری چربی می تواند موثر باشد. اول اینکه سلول ها و چربی های استخراج شده نباید آسیب ببینند. چرا که اصلی ترین دوام تزریق چربی انجام درست این کار است که با آسیب دیدن سلول ها این امر عملی نمی شود.

پس انتخاب پزشک در وهله اول بسیار مهم خواهد بود زیرا تجربه و مهارت او برای ایجاد ماندگاری تزریق چربی شرط اساسی است. بنابراین، انجام تزریق توسط پزشک و کلینیک زیبایی معتبر می تواند شرط اول برای دائمی بودن ماندگاری تزریق چربی و افزایش مدت آن باشد.

شرط بعدی خود فرد است که باید حتماً قبل و بعد از تزریق چربی آنها را انجام دهد تا بیشترین میزان ماندگاری تزریق چربی را تجربه کند. اگر تمامی مواردی که پزشک به فرد گفت رعایت شود تزریق چربی بسیار موثر خواهد بود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی نیستند؟

در جلسه مشاوره در مورد اینکه آیا کاندید مناسبی برای عمل هستید یا خیر بحث می شود. همانطور که گفته شد برخی از افراد نمی توانند کیس مناسبی برای انتقال چربی باشند (افراد بیش از حد لاغر).

اگر فرد کاندید مناسبی نباشد کمترین میزان دوام را تجربه خواهد کرد و رضایت خوبی از عمل را نخواهد داشت. تزریق چربی برای ورزشکاران حرفه ای، افراد دارای متابولیسم و سوخت و ساز شدید و فعالیت زیاد و کسانی که داروی خاصی مصرف می کنند مناسب نیست و نمی توان ماندگاری تزریق چربی را درآنها مشاهده کرد.

اما با این اوصاف باز نمی توان گفت که داشتن این شروط می تواند تزریق چربی را دائمی کند. باید فراموش نکرد که تزریق چربی مانند دیگر عمل های زیبایی یک روش برای یک بازه زمانی است. و با توجه به طبیعی بودن انتقال چربی و عوارض کم این روش، مجدداً این روش قابل تکرار خواهد بود.

توجه داشته باشید که ماندگاری این چربی به خود شما و انتخاب شما بستگی دارد یعنی اگر در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکی که مهارت و سابقه درخشانی در این زمینه دارد می تواند  بر روی نتایج تاثیر بگذارد و البته فراموش نکنید که مراقبت هایی که بعدا انجام می دهید نیز روی نتیجه تزریق بی تاثیر نخواهد بود.

نکته دیگری که در ماندگاری تزریق چربی باید به آن توجه کرد این است که این تزریق در برخی از اندام ها نسبت به سایر برخی نقاط دیگر  عملا بیشتر است.

به عنوان مثال ماندگاری تزریق چربی در گونه بیشتر از خطوط کناری لب است.

بهترین کلینیک برای تزریق چربی

توصیه جراحان تاپ کلینیک

ما در این مطلب به طور کامل در مورد اهمیت و نحوه انتخاب بهترین جراح برای تزریق چربی با شما صحبت کردیم. توجه داشته باشید که میزان ماندگاری و رضایت از تزریق چربی به مراقبت هایی که انجام می دهید و همچنین انتخاب یک جراح ماهر در این زمینه بستگی دارد.

جراحان ما با چندین سال سابقه در زمینه جراحی های زیبایی توانسته اند که رضایت مشتریان را جلب کنند. برای اطلاع بیشتر می توانی با شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول دکتر تزریق چربی

چرا سابقه جراح برای جراحی مهم است؟

ظرافت و دقت مورد نیاز برای جراحی را تنها یک جراح باسابقه می تواند اجرا کند.

یک کلینیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

امکانات مرکز و سابقه جراحی پزشکان در زمینه مورد نظر و رضایت مشتریان جزو ویژگی های آن کلینیک باشد.

اگر کاندید مناسبی برای عمل نباشیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر کاندیدمناسبی برای این عمل نباشید، دوام و ماندگاری تزریق چربی کم خواهد بود و شما از نتیجه جراحی راضی نخواهید بود.

تزریق چربی به باسندکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹