دوران نقاهت ابدومینوپلاستی چقدر است؟

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

می خواهید ابدومینوپلاستی را انجام دهید بهتر است در ابتدا اطلاعاتی در مورد مدت زمان دوره نقاهت و انجام دادن کارهایی که باید انجام دهید داشته باشید.

وقتی بدانید که فرایند بهبودی بعد از این عمل چگونه است و چه چیزهایی را باید رعایت کرد انتظارات واقع بینانه ای از این جراحی خواهید داشت و اینکه با رعایت نکات مراقبتی به بهبودی هرچه سریعتر خود کمک می کنید.

جدول زمانی نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی

در اینجا یک جدول زمانی برای مدت زمان دوره نقاهت فراهم کرده ایم. توجه کنید این جدول کلی است و برای افراد مختلف بر اساس سن، جنسیت، سلامت عمومی، نوع شکم بند متفاوت است.

بلافاصله بعد از جراحی

بلافاصله بعد از عمل شکم شما را با یک چسب محکم می کنند تا بعدا با یک لباس فشرده عوض کنند. یک پانسمان جراحی روی برش های قرار می دهند و از هر طرف شکمتان یک درن( لوله تخلیه خون و مایع) بیرون آورده می شود.

توصیه های لازم در مورد انجام ندادن چه کارهایی و همچنین نحوه مراقبت از درن ها به شما آموزش داده می شود. حتما برای رفتن به خانه و تا چند روز از یک نفر برای کارهایتان کمک بگیرید.

نقاهت بعد از عمل

چند روز بعد از جراحی

شما هنوز تا چند روز بعد از جراحی، محدودیت حرکتی دارید برای انجام کارهایتان باید یک همراه داشته باشید. برای مدت طولانی در خم کردن، بلند کردن و ایستادن مشکل خواهید داشت.

تا چند رو در ناحیه عمل شده ممکن  است احساس درد یا حساسیت داشته باشید. برای این مورد جراح آنتی بیوتیک و داروهای ضد انعقاد خون را برایتان تجویز کند. استفاده از گن، تورم و کبودی را نیز از بین می برد پس طبق نظر پزشک و تا زمانی که صلاح می داند از آن استفاده کنید.

برای کاهش التهاب از غذاهای شور بپرهیزید و از غذاهای سبک و مایعات استفاده کند. مصرف فیبر را کاهش دهید تا دچار یبوست نشوید. تا سه ماه از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات بپرهیزید.

یک الی سه هفته بعد از جراحی

در این مدت زمان با پیگیری شما با جراح، زمان مناسب را برای برای برداشتن باند مشخص می کند . همچنین مدت زمان استفاده از گن را را نیز تعیین می کند.

اگر شغل کم تحرکی دارید می توانید به کار خود برگردید ولی اگر در شغلتان به ایستاد و خم شدن نیاز باشد باید دو الی سه هفته دیگر نیز استراحت کنید.

پس از معاینه، بر اساس دستورالعمل جراح، باید لباس پشتیبانی خود را ادامه دهید.

بعد از سه هفته می توانید به پیاد ه روی بروید و فعالیت های خود را از سر بگیرید. اگر از وزنه استفاده می کنید باید شش هفته صبر کنید سپی به تمریناتتان بپردازید.

توجه: زمانی که این فعالیت ها را سر گرفتید و دچار تورم شدید حتما با جراح خود تماس بگیرید.

دوران نقاهت آبدومینوپلاستی

یک تا سه ماه بعد از جراحی

در ماه اول بعد زا جراحی ابدومینوپلاستی ممکن است احساس تورم، کبودی، کشش و بی حسی در ناحیه شکم داشته باشید. زخم به طور کامل بهبود یافته است اما جای آن ممکن است قرمز و برجسته باشد که این در نهایت صاف و محو خواهد شد.

یک تا دوماه بعد از جراحی، بسته به شرایط تان می توانید فعالیت های قدرتی خود را از سر بگیرید. البته با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

یک سال بعد از جراحی

یک سال بعد از جراحی شما به طور کامل بهبود پیدا کرده اید و می توانید از بدنتان لذت ببرید. تورم آن به طور کامل از بین رفته است و چای زخم کم رنگ شده است.

سبک زندگی خود را تغییر دهید و تحرک داشته باشید و یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید. اگر این شرایط را انجام دهید جراحی ابدومینوپلاستی شما نتیجه ای مادام العمر خواهد داشت.

توصیه جراحان تاپ لینیک

دوران نقاهت به دوران بعد از عمل تا بهبودی کامل گفته می شود. اگر می خواهید این دوران را به نحو احسن و بدون هیچ مشکلی پیش ببرید باید مراقبت های قبل و بعد از جراحی را به خوبی انجام دهید.

اگر در مورد ابدومینوپلاستی و دوران نقاههت آن سوالی دارید همین حالا با ما در میان بگذارید. برای کم کردن عئارض ابدومینوپلاستی و همچنین داشتن دوران نقاهت بدون دردسر حتما به یک پزشک معتبر در این زمینه مراجعه کنید.

پزشکان ما با چندین سال سابقه در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما هستند.

سوالات متداول ابدومینوپلاستی

بعد از ابدومینوپلاستی چقدر باید استراحت کرد؟

استراحت بعد از ابدومینوپلاستی به وضعیت شما و میزان جراحی بستگی دارد. در حالت معمولی بعد 8 الی 16 روز می توانید به فعالیت سبک بپردازید.

مهمترین نکته در دوران نقاهت چیست؟

مهمترین نکته در دوران نقاهت انتخاب گن مناسب است این گن باعث کاهش درد می شود و دوران نقاهت را برایتان آسان می کند.

چگونه دوران نقاهت اصولی داشه باشم؟

اگر می خواهید دوران نقاهت اصولی داشته باشید باید خودتان برای آن تلاش کنید و دستورات جراح را انجام دهید و خودسرانه هیچ کاری نکنید.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹