ازمایش های قبل از ابدومینوپلاستی

آزمایش های قبل از جراحی ابدومینوپلاستی برای مطمئن شدن پزشک از صحت کامل شما لازم است پس چند هفته قبل از عمل جراحی آن ها را انجام دهید.

اگر در وضعیت کامل سلامتی هستید بازهم لازم است برای ایمنی بیشتر خودتان یک سری آزمایش ها را که پزشک تجویز می کند را انجام دهید. تا زمانی که کاندید مناسبی برای این عمل نباشید جراح شما را جراحی نخواهد کرد.آزمایش ابدومینوپلاستی

در این مطلب در مورد این آزمایش ها و اهمیت آن ها صحبت خواهیم کرد لازم است قبل از جراحی، در مورد تمامی مراحل و نکات این عمل اطلاعات کسب کنید.

چرا آزمایش های پزشکی مهم هستند؟

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که طی آن چربی های بدن و پوست اضافی را بر می دارند. جراح موظف است برای ایمنی و کاهش خطرات این عمل یک سری آزمایش پزشکی را قبل از عمل تجویز کند.

در جلسه مشاوره بیمار باید در مورد سابقه های پزشکی و بیماری با جراح خود مشورت کند. قبل از انجام عمل مطمئن شدن از وضع جسمانی و سلامتی بیمار برای کاهش خطرات و ایمنی وی لازم است.

به عنوان مثال اگر شما سابقه لخته شدن خون داشته باشید این مساله در حین عمل و دوران نقاهت نیز مشکل ساز خواهد بود بنابراین انجام این آزمایش برای تجزیه و تحلیل روند جراحی و درمان شما لازم است.

نتیجه آزمایشات پزشکی برای ارزیابی سلامت عمومی شما و اینکه آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید یا نه؟ مهم است. یکی دیگر از مزیت های مهم این آزمایش این است که اگر دچار عوارض شدید پزشک با استفاده از ان ها اقدامات لازم را انجام می دهد.

پس این آزمایشات را زودتر انجام دهید و در اختیار جراح قرار دهید تا در صورت بروز مشکل زودتر بتوان آن را حل کرد به عنوان مثال اگر کم خونی داشته باشید جراح دو هفته قبل از زمان جراحی برای شما قرص تجویز می کند که در حین جراحی مشکلی پیش نیاید.

ازمایش های ابدومینوپلاستی

آزمایشات قبل از عمل شامل چه مواردی است؟

آزمایشاتی که شما باید انجام دهید شامل بیوشیمی خون، آزمایش سطح گلوکز و آزمایش لخته شدن خون است. همچنین آزمایش بارداری برای همه خانم هایی که می خواهند این عمل را انجام هند ضرروری است.

در کل این آزمایش ها به شرح زیر هستند:

تست شیمی خون

این آزمایش برای ارزیابی مواد شیمیایی موجود در خون است و  برای بررسی سطح موادی مانند گلوکز، اوره و بیلی روبین است.

نتییجه این آزمایش اطلاعاتی در مورد سلامت عمومی بیمار، عملکرد اعضای بدن وی و تعادل الکترولیت ها را به بیمار می دهد.

آنالیز خون و ادرار

این آزمایش برای ارزیابی مشکلات کلی سلامتی است. اگر دستگاه ادراری شما عفونت داشته باشد یا مشکلات کلیه و کبد دارید در این آزمایش مشخص می شود.

(CBC)

CBC متداول ترین آزمایش جراحان پلاستیک است که قبل از جراحی آن را تجویز می کنند. این آزمایش برای تشخیص کم خونی، عفونت و مشکلات لخته شدن خون است و همچنین مشکلات موجود در سیستم ایمنی بدن را مشخص می کند.

تست حاملگی

تست بارداری برای همه خانم هایی که می خواهند ابدومینوپلاستی را انجام دهند ضروری است.

تست های دیگر

بسته به وضعیت جسمی و سابقه پزشکی شما ممکن است جراح یک سری آزمایش های دیگر را تجویز کند از جمله: آزمایش خون کامل، هپاتیت و HIV.

آیا آزمایشات پزشکی قبل از ابدومینوپلاستی اجباری است؟

همانگونه که قبلا به آن اشاره کردیم انجام آزمایش های تجویز شده برای اطمینان از سلامت کامل شماست. در صورتی که دیابت یا بیماری های دیگری دارید ممکن است به آزمایش های بیشتری نیاز باشد.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

جراحی شکم یک روش تهاجمی است و خطرات و عوارض خود را دارد. قبل از انجام این جراحی شما باید نسبت به این جراحی کاندید مناسبی باشید و سلامت عمومی داشته باشید.

جراح در جلسه اولیه مشاوره در مورد سوابق پزشکیی از شما سوال خواهد کرد و برای اینکه مطمئن شود این جراحی خطری برای سلامتی شما تدارد یکی سری آزمابس ها را تجویز می کند.

سوالات متداول آزمایش های لازم ابدومینوپلاستی

چرا انجام آزمایش قبل از ابدومینوپلاستی لازم است؟

جراح باید از سلامت عمومی شما مطمئن شود و بداند که آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید یا نه.

آزمایش های قبل از عمل شامل چه مواردی است؟

این آزمایش ها شامل: تست حاملگی( برای خانم ها)، آنالیز خون و ادراد، CBC و تست بیوشیمی خون است.

اگر سالم هم باشم باید این آزمایش ها را انجام دهم؟

بله حتی اگر سالم هم باشید جراح این آزمایش ها را تجویز می کند و باید آن ها را انجام دهید.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹