نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

عمل بینی یا رینوپلاستی، یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در ایران است. بسیاری از افراد نیز برای مقاصد درمانی عمل بینی را انجام می دهند.

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی، جزو عمل هایی است که موارد مراقبت های بعد از عمل آن زیاد بوده و هرکسی که این جراحی را انجام داده است، باید آن ها را رعایت کند. رعایت مراقبت های بعد از عمل باعث می شود عوارض جراحی بینی به کمترین حد خود برسد.

یکی از مراقبت های بعد از رینوپلاستی، زدن چسب مخصوص بعد از عمل بینی می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که طرز درست چسباندن چسب بینی هم بسیار اهمیت دارد.

در ادامه مطلب با تاپ کلینیک – کلینیک تخصصی زیبایی در تهران همراه باشید تا نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل را به شما یاد بدهیم.

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

در ابتدا باید یک نوع چسب مناسب انتخاب کنید. بهترین نوع چسب بینی، چسب یک سانتی متری کاغذی m3 می باشد. سپس صورت و بینی را به آرامی بشویید و بهتر است با کمی پنبه ی آغشته به الکل باز هم بینی را تمیز کنید.

چند دقیقه صبر کنید تا صورتتان خشک شود. حالا باید چند قطعه برچسب را در ابعاد 3 تا 4 سانتی متر و به تعداد 6 یا 8 عدد و دو قطعه ی دیگر به اندازه ی 10 الی 12 سانتی متر برش بدهید.

تکه های کوچکتر را از بالا به پایین به صورت عرضی بچسبانید، به طوری که هر قطعه دقیقا روی قطعه اولی قرار بگیرد. قطعات بزرگتر را به صورت U شکل و از زیر بینی به سمت بالا و دو طرف بینی بچسبانید. سعی کنید، کاملا روی هم قرار بگیرند.

در نهایت خیلی آرام چسب ها را فشار بدهید تا محکم بشوند.

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

چرا بعد از عمل بینی باید چسب بینی بزنیم؟

علاوه بر این که شیوه ی درست چسباندن چسب به بینی خود را باید یاد داشته باشید، باید بدانید که اهمیت چسب زدن بینی همان فواید آن در جلوگیری از تورم شدید و حفظ حالت بینی است، به خصوص برای بینی هایی که حالت گوشتی دارند.

یکی از مهم ترین مزیت های چسب بینی این است که دیگران متوجه می شوند که باید با احتیاط به شما نزدیک بشوند و از شوخی جسمی، بغل کردن و بوسیدن شما خودداری کنند.

تعویض چسب در هفته های ابتدایی بهتر است توسط پزشک انجام شود. خوب است هنگامی که پزشک شیوه ی درست چسباندن را توضیح می دهد، با دقت توجه کنید تا در هنگام چسباندن چسب بینی مشکلی برایتان بوجود نیاید.

برای بینی های استخوانی خوب است تا چهار هفته از برچسب استفاده بشود و برای بینی های گوشتی این مدت شش تا هشت هفته است.

نتیجه ی جراحی بینی تا حداقل 6 تا 12 ماه به خوبی مشخص نمی شود. بهتر است از مدام جلوی آینه بودن و انتظار تا نتیجه نهایی را دیدن، دست بکشید. بعد از عمل بینی باید صبور باشید.

نحوه ی برداشتن چسب بینی

چسب بینی محکم شده است و نباید برای برداشتن آن هیچ فشاری به بینی وارد بشود. جدا کردن چسب بینی بدون ملاحظه می تواند به پوست بینی و رد جراحی نیز آسیب جدی وارد کند.

برای برداشتن چسب بینی ابتدا کمی روی چسب را با آب یا روغن خیس کنید. چند دقیقه صبر کنید تا چسب نمدار شده و به راحتی جدا شود. حالا به آرامی از دو طرف چسب را بگیرید و آن را جدا کنید.

بهترین جا برای برداشتن چسب بینی حمام است. چسب در حمام رطوبت می گیرد و به راحتی برداشته می شود.

نحوه ی برداشتن چسب بینی

اهمیت چسب زدن بینی بعد از عمل

پزشک حتما نحوه ی درست چسب زدن را به شما آموزش خواهد داد. اگر احساس کردید که که باز هم نیاز دارید که دقیق تر یاد بگیرید، می توانید پاراگراف نحوه ی چسب زدن بینی بعد از عمل را مطالعه کنید.

چسب بینی با انتشار فشار در کل بینی جلوی تورم شدید را می گیرد. هرچه مدت بیشتری از چسب استفاده کنید، تورم زودتر و هر چه کمتر استفاده کنید، تورم دیر تر خوب می شود.

برای انتخاب چسب بینی حتما نوعی را انتخاب کنید که مسیر رسیدن هوا به پوست را نمی بندد و هوا به پوست می رسد.

علت چسب زدن بینی بعد از عمل این است که چسب حالت یک باند پیچی برای بینی دارد. چسب کمک می کند تا طراحی که در عمل جراحی برای بینی انجام شده است، حفظ بشود.

در واقع استفاده از چسب بر نتیجه ی نهایی عمل بینی هم تاثیر خواهد داشت؛ پس در استفاده از آن و مراقبت های بعد از عمل کوتاهی نکنید.

اهمیت چسب زدن بینی بعد از عمل

مدت زمانی که بعد از عمل بینی باید از چسب بینی استفاده کنید

این که تا چند وقت بعد از عمل بینی باید از برچسب استفاده کنید، تا یک ماه و نیم بعد از عمل بینی است. برچسب بینی کمک می‌کند بینی به درستی شکل بگیرد و با پخش تورم و فشار در سطح بینی التهاب و ورم را کاهش می‌ دهد.

یک نکته ی مهم در این مورد این است که مدت زمان استفاده ی شما از چسب ممکن است توسط پزشک تا شش ماه هم افزایش پیدا کند و شما باید رعایت کنید.

می‌ توانید بعد از دو هفته از برچسب بینی استفاده نکنید؛ اما مدت زمانی که ورم بینی خوب بشود طولانی می‌شود. بهتر است افرادی که پوست بینی ضخیم تری دارند، مدت بیشتری یعنی تا همان یک ماه و نیم از چسب استفاده کنند.

بعد از دو هفته ابتدایی امکان این که فقط صبح ها یا فقط شب ها (در زمان های معینی از روز) از چسب استفاده کنید، وجود دارد.

بعد از دو هفته ی ابتدایی گاهی برای ساعاتی کوتاهی چسب را بردارید تا پوست تنفس کند. تنفس برای بهبود پیدا کردن زخم خوب است.

سوالات متداول

از چه نوع چسب بینی باید استفاده کنیم؟

انواع مختلفی از چسب بینی در بازار موجود است. در این مورد از پزشک مشورت بگیرید و هر برندی که او معرفی می کند را استفاده کنید.

چه مدت بعد از عمل بینی باید از چسب استفاده کرد؟

بستگی به نوع پوست شما دارد و معمولا این زمان یک ماه و نیم است.

هزینه ی خرید چسب بینی چقدر است؟

چسب بینی ارزان قیمت است و تهیه ی نیازمند هزینه ی زیادی نیست.

مراقبت های بعد از جراحی بینی چیست؟

داروهایی که پزشک تجویز می کند و مراقبت هایی که از شما می خواهد را رعایت کنید. از چسب بینی نیز باید استفاده کنید.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹