انواع برند ها و مارک های پروتز سینه

امروزه جراحی پروتز سینه یکی از عمل های زیبایی می باشد که نظر بیشتر بانوان را به خود جذب کرده است. اکثر بانوانی که از ظاهر سینه های خود رضایت کافی را ندارند و از کوچک بودن آن ها رنج می برند؛ برای به وجود آوردن ظاهر بهتر عمل زیبایی را انجام می دهند.

پروتز سینه همانند سایر محصولات دیگر از برندهای مختلفی تولید شده به همین علت افرادی که متقاضی انجام این جراحی باشند، به دنبال یافتن بهترین مارک پروتز هستند. هر چقدر میزان کیفیت پروتز بالاتر باشد؛ ماندگاری پروتز و روند بهتر جراحی افزایش می یابد.

در ادامه مطلب با تاپ کلینیک همراه باشید تا به بررسی انواع برند ها و مارک های پروتز سینه بپردازیم.

مناسب ترین سایز پروتز سینه

قبل از انجام جراحی پروتز سینه، در یک جلسه مشاوره، بیمار سایز و فرم مورد نظر خود را برای پزشک شرح می‌ دهد. جراح با انجام ماموگرافی و بررسی بافت طبیعی آن ها، سایز مناسبی را برای سینه ها انتخاب می کند.

بیمار در مورد سایز سینه ها و انتخاب پروتز نباید انتظار غیر واقعی و غیر منطقی از پزشک خود داشته باشد. عملی موفقیت بیشتری را دارد که باعث به وجود آمدن تناسب بین سینه ها و سایز اجزای بدن شده و به طور کلی زیبایی فرد را ارتقا ببخشد.

بیمار قبل از انجام عمل جراحی باید در مورد مارک های مختلف پروتز سینه تحقیق کرده و اطلاعات لازم را به دست آورد.

آیا گذاشتن پروتز و انجام عمل جراحی سینه باعث ایجاد سرطان می شود؟

تمام پروتزهای تولید شده موجود در بازار توسط برند های معروف در سازمان FDA آمریکا تایید شده و طی سالیان بسیار مورد آزمایشات و تحقیقات قرار گرفته است.

تا کنون گزارشی مبنی بر به وجود آمدن سرطان پس از گذاشتن پروتز سینه دریافت نشده؛ بنابراین شما می توانید با خیالی راحت و بدون نگرانی به فکر عمل و زیبایی خود باشید.

مناسب ترین سایز پروتز سینه

بهترین مارک پروتز سینه برای جراحی

شرکت های بسیاری در عرصه تولید پروتز مشغول به فعالیت هستند. می توانید با انجام بررسی های مختلف بهترین و با کیفیت ترین مارک پروتز سینه را انتخاب و خریداری کنید.

برای انتخاب پروتز مناسب باید به نکاتی توجه داشت؛ اول آن که مسائل مادی نباید چندان برایتان مهم و با اهمیت باشد که به خاطر قیمت بالای آن، پروتز بی کیفیتی را انتخاب و خریداری کنید.

همچنین این مورد را در نظر بگیرید که پروتز سینه همانند سایر محصولات دیگر برندهای متفرقه ای دارند؛ بنابراین قبل از انجام جراحی باید با شرکت های مختلف و معروف در زمینه تولید پروتز سینه آشنایی کافی پیدا کنید.

انواع پروتز سینه را از نظر جنس و شکل ظاهری را بررسی کنید

انواع پروتز سینه معمولا از نظر جنس به دو نوع پروتز آب نمکی و پروتز سیلیکونی تقسیم می شود.

پروتز های آب نمکی که امروزه کمتر از این نوع پروتز استفاده می‌ کنند، حاوی مایع سالین است. می توان گفت پروتزهای سیلیکونی طرفداران بسیاری در کشور دارند و بیشتر برای جراحی ها انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که دیواره ‌های هر دو پروتز از جنس سیلیکونی است.

پروتز های آب نمکی معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. نوع اول پروتز بعد از گذاشتن در سینه پر می شود؛ اما در نوع دوم پروتز ها پر شده و دارای سایز ثابتی هستند. پروتزهای سیلیکونی دارای یک نوع هستند و در هنگام ساخت پر می شود.

پروتزهای سینه آب نمکی معمولا حالت طبیعی کمتری نسبت به پروتزهای سیلیکونی داشته و این پروتز ها به خاطر سفتی و حالت طبیعی که دارند بیشتر مورد انتخاب بیمار قرار می گیرند.

انواع پروتز ها بر اساس شکل

به طور کلی پروتز سینه به دو دسته اصلی به نام های پروتز سینه گرد و پروتز سینه قطره اشکی تقسیم می شود:

  • پروتز سینه گرد

معمولا پروتز سینه گرد طرفداران بیشتری در مقایسه با سایر انواع پروتز دارد.

  • پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه قطره اشکی همانند نامی که دارد مانند یک قطره اشک است؛ یعنی اینکه قسمت پایینی پروتز کامل تر و بزرگ تر از قسمت بالای آن بوده و این پروتز را بیشتر افرادی استفاده می کنند که خواستار فرم طبیعی سینه بعد از انجام عمل جراحی هستند.

انواع پروتز ها بر اساس شکل

پروتز خارجی سینه چیست و چه کاربردی دارد؟

پروتز خارجی یک مدل سینه مصنوعی است. کسانی که به دلیل بیماری و تصادف مجبور به برداشتن قسمت یا کلی از سینه خود می شوند، می ‌توانند از این پروتز استفاده کنند.

حفظ و بازگرداندن دوباره زیبایی و تناسب اندام با استفاده از پروتز خارجی امکان پذیر است و اگر این افراد بعد از تخلیه سینه خود از پروتز استفاده نکند، دچار مشکلاتی مثل کمردرد، افتادگی شانه، گردن درد و غیره می شوند؛ زیرا که بدن حالت اولیه خود را با برداشتن سینه از دست داده و نیاز به انجام پروتز دارد.

معمولا پروتز خارجی سینه از ژل سیلیکونی ساخته شده و همان اندام واقعی بدن است.

انواع برند پروتز سینه

در بازارهای ایران و جهان، برندهای مختلفی در تولید پروتزهای سینه فعالیت می‌کنند.

از این برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. موتیوا (Motiva)
  2. منتور (Mentor)
  3. پلی تک (PolyTech)
  4. مارک ناگور (Nagor)

مارک پروتز سینه منتور

پروتز سینه منتورT باکیفیت ترین و پرطرفدارترین پروتز در جهان است. این نوع محصول تولید کشور آمریکا بوده و توانسته نظر بانوان زیادی در جهان به خصوص در کشور ایران را به خود جلب کند.

عمر این پروتز سینه نسبت به سایر محصولات موجود در بازار بیشتر است.

پلی تک، پروتز سینه‌ای با قدمت بالا و کیفیت مرغوب

پروتز سینه مارک پلی تک، قدیمی ترین پروتز تولید شده با قدمتی بالا در بازار است. این محصول در سال ۱۹۸۶ به عنوان اولین محصول پروتز سینه معرفی و وارد عرصه فروش شد.

شرکت پلی تک محصولات خود را بر پایه استاندارد های سازمان بهداشت جهانی تولید کرده و سعی می‌کند که در تهیه محصولات خود از مرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده و این مواد اولیه را مورد آزمایش و بررسی های مختلف قرار دهد.

انواع برند پروتز سینه

جراحی پروتز معمولا چگونه انجام می شود؟

عمل پروتز سینه دارای مراحل مختلفی است. در مرحله اول بیهوشی صورت گرفته و بیمار به خواب عمیق فرو می رود.

مرحله بعد ایجاد برش جراحی است، در این مرحله پزشک برشی بر روی سطحی از سینه ایجاد می ‌کند تا در آینده جای زخمی از این برش بر روی بدن بیمار باقی نماند. این برش ها معمولاً دور هاله سینه ها، برش زیر بغل، برش در دور ناف و برش در زیر سینه انجام می‌ شود.

برش ها به نوع سینه هر فرد، توده شاخص بدنی و همچنین میزان تبحر پزشک در ایجاد برش ها بستگی دارد. در مرحله سوم پروتز را جایگزین با سینه اصلی می کنند. محل قرار گیری پروتز معمولا از زیر بافت و بالای عضله سینه است.

حتما قبل از عمل در مورد شکل ظاهری سینه خود با پزشک مشورت کنید.

امکان ایجاد عفونت بعد از جراحی پروتز سینه وجود دارد!

عفونت یکی از شایع ترین عواملی می باشد که در هر جراحی امکان به وجود آمدن آن متصور است. اما معمولا در این جراحی به دلیل بافت سبکی که سینه دارد؛ عفونت در بیشتر مواقع رخ می دهد.

پزشک برای کاهش ریسک ابتلای شما بعد از عمل جراحی به عفونت، برایتان آنتی بیوتیک تجویز می کند. فرد بعد از مرخص شدن از بیمارستان موظف است که آنتی بیوتیک های تجویز شده را سر موعد مقرر خود مصرف کند.

اگر عفونت بعد از انجام جراحی بیش از حد معمول باشد؛ پزشک مجبور به عمل دوباره و خارج کردن پروتز می شود.

امکان ایجاد عفونت بعد از جراحی پروتز سینه وجود دارد!

جراحی پروتز سینه، روش درمانی برای بانوان

جراحی پروتز سینه جنبه درمانی و زیبایی دارد.

تا دو هفته بعد از عمل از انجام کارهای سنگین به شدت پرهیز کنید. تمام داروها و نکاتی که پزشک بعد از عمل توصیه کرده را جدی بگیرید؛ زیرا امکان عفونت سینه در افرادی که بدن آن ها نسبت به پروتز واکنشی نشان می دهد، بیشتر است.

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات لازم در خصوص انواع برند ها و مارک های پروتز سینه را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه در این زمینه نیاز به دریافت مشاوره دارید، با تاپ کلینیک در ارتباط باشید.

سوالات متداول

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه ماده‌ ای سیلیکونی است که برای حجم دهی و برجسته سازی سینه استفاده می شود.

از نظر شکل ظاهری چند نوع پروتز سینه در بازار وجود دارد؟

پروتز های سینه معمولا در دو نوع شکل ظاهری پروتز سینه گرد و پروتز قطره اشکی در بازار وجود دارد.

آیا گذاشتن پروتز سینه باعث به وجود آمدن سرطان می شود؟

پروتزهای سینه معمولا تحت نظر سازمان FDA آمریکا تولید می ‌شوند و تا به حال شکایتی مبنی بر به وجود آمدن سرطان بعد از انجام عمل جراحی پروتز گزارش نشده است.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹