لیپوماتیک یا لیپوساکشن

جهت کاهش وزن و رفع چربی های اضافه در بدن روش های مختلفی وجود دارد، که البته انتخاب این روش ها برای فرد دشوار است. معمولا افرادی که با اضافه وزن روبه رو هستند، در برخی مواقع رژیم و ورزش تاثیری در کاهش وزن آنها ندارد و به جراحی روی می آورند.

بیشتر بیمارانی که برای لاغری اقدام می کنند با روش های لیپوماتیک و لیپوساکشن روبه رو می شوند و سوال بیشتر آنها در مورد تفاوت این دو عمل و نحوه عملکرد آنهاست، که در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

ابتدا به طور کلی به تعریف لیپوماتیک و لیپوساکشن می پردازیم. لطفا در ادامه با تاپ کلینیک – مرکز تخصصی زیبایی در تهران همراه باشید.

جهت انجام جراحی لیپوماتیک یا لیپوساکشن و کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و رزرو میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک، یک نوع پیکرتراشی است که در آن چربی اضافی بدن برداشته می شود و به نواحی دیگر بدن تزریق می شود.

در لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها از حرارت استفاده نمی شود؛ بلکه چربی ها را به صورت فیزیکی و با استفاده از یک لوله به اسم کانولا تخریب و از بدن خارج می کنند.

لیپوساکشن یا لیپوماتیک

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن هم همانند لیپوماتیک، یک روش لاغری موضعی است که با استفاده از دستگاه لاغری انجام می شود.

در این روش برای از بین بردن چربی ها از حرارت استفاده می شود و بعد از سوزاندن چربی ها، با استفاده از دستگاه مکش آنها را از بدن خارج می کنند.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

لیپوماتیک و لیپوساکشن هر دو برای از بین بردن چربی های اضافی بدن هستند.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن شامل موارد زیر است:

  1. در لیپوساکشن چربی ها سوزانده می شود، اما در لیپوماتیک با حرکات لوله کانولا، چربی ها تخریب می شوند سپس از بدن خارج می کنند.
  2. در لیپوماتیک می توان چربی ها را به نواحی دیگر بدن انتقال داد، اما در لیپوساکشن این امکان وجود ندارد؛ چون چربی ها آسیب می بینند.
  3. در لیپوماتیک سلول های چربی به آرامی از بدن خارج می شوند. این روش در مقایسه با روش سنتی لیپوساکشن ایمن تر است.
  4. لیپوماتیک باید توسط جراح پلاستیک انجام شود، تا پیوند چربی بدون عفونت انجام گیرد.
  5. در هر دو روش از لوله کانولا برای مکش چربی از بدن استفاده می کنند، با این تفاوت که در لیپوماتیک یک کمپرسور هوایی برای ایجاد لرزش و ارتعاش تعبیه شده است.
  6. در لیپوساکشن بر اثر آسیب بافت ها احتمال ایجاد کبودی وجود دارد.
  7. در لیپوماتیک، بی هوشی و یا بی حسی اختیاری است؛ در حالی که در لیپوساکشن به دلیل تخریب بافت های چربی بهتر است بی هوشی انجام گیرد.
  8. مدت زمان عمل در لیپوساکشن بیشتر از لیپوماتیک است.

انجام لیپوساکشن کم خطر تر است یا لیپوماتیک

در لیپوساکشن چربی‌ها با استفاده از حرارت ذوب میشوند که این موضوع سبب سوختگی در ناحیه جراحی و اطراف آن خواهد شد، همچنین استفاده از حرارت برای ذوب کردن چربی‌ها منجر به تغییر رنگ پوست نیز میشوند که این موضوع برای اکثر افراد ناخوشایند است؛ در عمل لیپوماتیک این عوارض وجود ندارند زیرا برای ذوب و تخلیه چربی ها از ارتعاش و لرزش استفاده میکنند.

لیپوماتیک یا لیپوساکشن

هزینه انجام لیپوساکشن و لیپوماتیک چقدر است

برای انجام عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک هزینه دقیقی وجود ندارد، زیرا هزینه‌های این عمل به میزان چاقی بیمار، نوع کلینیک، مهارت پزشک جراح، نوع دستگاه‌های که در حین عمل از آن استفاده می‌شود و… بستگی دارد، اما به‌طور کلی می‌توان گفت که لیپوساکشن نسبت به لیپوماتیک پیچیدگی‌های بیشتری دارد با این حال در عمل لیپوماتیک از دستگاه‌های بسیار پیشرفته تر استفاده میشود و به همین دلیل نیز هزینه‌های عمل لیپوکاتیک بیشتر از لیپوساکشن است.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن و لیپوماتیک چه تفاوتی با هم دارند؟

محبوب ترین روش برای خارج کردن چربی از بدن لیپوماتیک است، که در مدت زمان کوتاهی باعث بهبودی ظاهر می شود و متقاضی بعد از چند ساعت می تواند مرخص شود.

متقاضی بعد از یک هفته به فعالیت خود بپردازد؛ در حالی که این مدت زمان برای لیپوساکشن بیشتر از یک هفته استراحت است و فرد باید چند هفته نیز از گن استفاده کند.

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است

معمولا اکثر افرادی که به جراحی های پیکر تراشی روی می آورند در مقابل کاهش چربی یک ناحیه از بدن می خواهند ناحیه دیگری از بدنشان حجم بیشتری بگیرد، در نتیجه اگر جز این افراد هستید عمل لیپوماتیک برای شما مناسب است. زیرا می توان در همان جلسه درمانی سلول های چربی را دوباره زنده و سالم به هر ناحیه از بدن بیمار تزریق کرد.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن مزایای بیشتری دارد، به همین علت بیشتر جراحان از لیپوماتیک به جای لیپوساکشن استفاده می کنند. هرچقدر که میزان چربی در بدن کمتر باشد سلامت اندام های حیاتی انسان نیز حفظ خواهد شد. هرچند که جراحی لیپوماتیک یا لیپوساکشن برای برخی افراد تنها جنبه زیبایی دارد و برای برخی افراد دیگر نیز این روش های جراحی راهکاری برای  پیشگیری از بیماری های خطرناک می باشد. انجام این عمل ها موجب تغییر سبک زندگی افراد و بهبود سلامت آن ها می شود.

در صورت داشتن سوال و برای مشاوره بیشتر می توانید با تیم جراحی ما در تاپ کلینیک تماس بگیرید. همه‌ی شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و یا تماس با شماره 09394216199 از مشاوره و راهنمایی رایگان ما بهره مند شوید.

سوالات متداول لیپوماتیک

لیپوماتیک یا لیپوساکشن؟ کدام یک بهتر است؟

محبوب ترین روش برای خارج کرد چربی از بدن لیپوماتیک است.

لیپوماتیک خطرناک تر است یا لیپوساکشن؟

لیپوماتیک یا لیپوساکشن هیچ خطری برای شما ندارند.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

یکی از تفاوت های عمده در لیپوماتیک و لیپوساکشن، در این است که خطر آمبولی در لیپوساکشن کم است.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹