عوامل بازگشت قوز بینی بعد از عمل زیبایی

قوز بینی بعد از جراحی بینی

بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود رضایت ندارند و به جراحی های رینوپلاستی روی می آورند. آنچه بیشترین علت نارضایتی در افراد است وجود قوز روی بینی است.

تشخیص نهایی قوز بینی توسط پزشک صورت می گیرد و راه های درمان قوز بینی به چندین روش امکان پذیر است. قوز بینی در محل تلاقی استخوان و غضروف در پشت بینی قرار دارد و به همین علت افراد برای ایجاد تناسب در اجزای چهره خود اقدام به جراحی می کنند.

بر خلاف تصور عموم قوز یک نوع نیست و تشخیص نهایی و قطعی تنها توسط پزشک امکان پذیر است. قوز بینی می تواند شدید، خفیف، پنهان یا کاذب باشد. بر حسب نوع قوز بینی روش درمانی ارائه شده متفاوت باشد و بیشترین روش درمانی که ارائه می شود، رینوپلاستی است، که در ادامه به بررسی دقیق تر ین موضوع میپردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

آیا قوز بینی بعد از رینوپلاستی برگشت دارد؟

برگشت قوز بینی پس از جراحی احتمال دارد و نمی توان به طور صد در صد گفت که باز نمی گردد.

در برخی موارد ما شاهد این موضوع هستیم که پس از سپری کردن دوران جراحی، بینی دچار پینه می شود که این امر به علت واکنش استخوان بینی به آسیب وارده در جراحی است و در نتیجه رفته رفته ضخیم خواهد شد و این اتفاق این تصور را در افراد ایجاد می کند که قوز بینی برگشته است.

البته باید گفت قوز بینی هرگز به اندازه قبل از جراحی باز نخواهد گشت و قوز بینی بعد از عمل زیبایی بینی کاملا برگشت پذیر نخواهد بود.

متقاضیان جراحی زیبایی بینی باید در نظر داشته باشند که گاهی اوقات ممکن است، در اثر تورم و شکل گیری پینه در ساختمان بینی، به میزان کمی بی نظمی را در پل بینی شاهد باشیم.

قوز بینی

بازگشت بینی به حالت قبل از عمل

اگر پس از جراحی رینوپلاستی، بینی فرد دچار تغییرات بسیاری شود و حالت پس از جراحی خود را از دست دهد، در این شرایط جراح، عمل جراحی ترمیمی بینی را توصیه می کند.

جراحی ترمیمی بینی فرایندی است که پیچیدگی خاصی دارد و مهارت و توانایی خاصی را از جراح می طلبد؛ زیرا در این جراحی پزشک با یک ساختار بینی ضعیف شده سر و کار خواهد داشت و در این جراح فرد باید در نظر داشته باشد که این عمل ممکن است سبب باقی ماندن زخم های جراحی شود.

اگر قوز بینی بعد از عمل زیبایی برگشت، توصیه می شود قبل از تصمیم برای جراحی ترمیمی بینی 6 تا 12 ماه پس از جراحی اولیه صبر کنید.

اغلب پینه ای که ایجاد می شود و یا همان تورم در قسمت استخوانی بینی، که در افراد این تصور را ایجاد می کند که قوز بینی برگشته است، خود به خود بر طرف می گردد.

در بینی هایی که گوشتی هستند و تحت رینوپلاستی قرار گرفته اند، به دلیل اینکه پوست بینی ضخیم تر است، ورم پس از جراحی مدت طولانی تر زمان می برد تا از بین برود و این تصور را در بیمار ایجاد می کند که قوز بینی بعد از عمل زیبایی برگشته است.

 

با وجود آنکه احتمال کمتری وجود دارد که بینی پس از رینوپلاستی بزرگ تر شود و یا دچار تغییرات دیگری شود، اما اتفاقات دیگری نیز وجود دارند که می تواند پس از رینوپلاستی رخ دهد.

بیمارانی که نتیجه نهایی عمل برایشان اولویت دارد، در انتخاب بهترین کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران بسیار وسواس به خرج می دهند.


بیشتر بخوانید: اهمیت پوست بینی در جراحی بینی


عوامل موثر در بازگشت قوز بینی بعد از عمل زیبایی

عوامل بسیاری وجود دارند که در بازگشت قوز بینی بعد از عمل زیبایی نقش دارند و نمی توان نقش آن ها را در بازگشت بینی پس از جراحی بینی نادیده گرفت.

عوامل موثر در بازگشت قوز بینی شامل موارد زیر است؟

سن

متقاضیان عمل بینی در سنین پایین، باید در نظر داشته باشند که پس از گذشت سال های نوجوانی، بینی هم چنان به رشد خود ادامه می دهد.

واقعیت این است که رینوپلاستی وقتی برای یک نوجوان صورت می گیرد، احتمال دارد که با تغییراتی صورت بگیرد که موجب بدشکلی بینی شود.

در برخی نوجوانان بینی پس از جراحی هم چنان به رشد خود ادامه می دهد ولی در برخی دیگر، بینی پس از جراحی رشد نمی یابد و تغییری در نتیجه جراحی رخ نمی دهد.

بسیاری از جراحان وجود دارند که حاضر نیستند که رینوپلاستی در سنین پایین را انجام دهند.

احتمالات پیش بینی نشده

نتایج عمل بینی اصولا باید دائمی باشد و برگشت نداشته باشد و هیچ تضمین صد در صدی وجود ندارد که برگشتی وجود نداشته باشد.

این برگشت ممکن است به خاطر مشکلات ساختاری یا عواملی مانند بیماری یا آسیب عوارضی رخ دهد.

کنترل تمامی موارد در دست جراحان پلاستیک نیست و اتفاقاتی برای بیماران رقم می خورد و مشکلاتی را تجربه می کنند و این اتفاق در افراد با سنین بالا بیشتر مشاهده می شود.

این شرایط سبب می شود تا ساختار بینی دچار تغییر شکل شده که این امر رشد بینی پس از رینوپلاستی را در پی دارد. بسیار مهم است که جراح بینی بسیار ماهر و آموزش دیده باشد.

آیا قوز بینی از جنس استخوان است؟

تنها در حدود 10 درصد از جراحی ها، قوز بینی که ایجاد شده است، باقی می ماند و باقی موارد با چسب زدن روی بینی و ماساژ‌ دادن بینی از بین می رود.

به علت این که استخوان بینی تراشیده می شود، باعث می شود که این برآمدگی به وجودبیاید و تراشیدگی در این نقطه باعث به وجود آمدن پینه می شود و این پینه به مرور زمان از بین می رود و از این جهت می توان گفت دائمی نیست.

روش درمان قوز بینی بعد از عمل زیبایی بینی

قوز بینی بعد از عمل زیبایی که به وجود می آید، کمتر از مقدار قوز اولیه بینی است.

در طی زمان و با ماساژ بینی قوز بینی بعد از عمل زیبایی از بین می رود و اگر از بین نرفت روشی که جراح پیشنهاد می دهد، جراحی ترمیمی است که جراح در این روش غضروف رشد یافته در تیغه بینی را تراش می دهد و از میان می برد.

جراحی استئوتومی چیست؟

جراحی استئوتومی نوعی جراحی است که در آن بخشی از استخوان بدن بیمار توسط ابزارآلات خاصی برش داده می شود.

البته به وجود آمدن قوز بینی در دوران نقاهت یک امر طبیعی است پس بابت این موضوع نگران نباشید و بگذارید که دوران نقاهت بصورت کامل سپری شود.

قوز بینی

راه های درمان قوز بینی بدون جراحی

راه های درمان قوز بینی به روش غیر جراحی به شرح زیر است:

لیزر

بسیاری از افراد تصور می کنند که لیزر در رفع قوز بینی موثر است؛ اما باید گفت لیزر در جراحی بینی جایی ندارد. با لیزر نمی توان در بافت بینی تغییراتی ایجاد کرد.

لیفت بینی با نخ

در روش لیفت با نخ، نخ های قابل جذب در نوک یا پره های بینی می توان افتادگی های نوک بینی را جبران کرد و یا شکل استخوانی بینی را تقلیل داد.

لیفت بینی با نخ حدود 6 ماه ماندگاری دارد و بعد جذب کلاژن و الاستین در پوست می گردد.

تزریق ژل یا چربی به بینی

در این روش رفع قوز بینی، چربی یا فیلر در اطراف برجستگی بینی تزریق می شود. این روش نیز موقت است و تزریق ژل 6 ماه و تزریق چربی 2 سال ماندگاری دارد.

سوهان کشیدن یا رسپینگ

سوهان کشیدن یا رسپینگ روشی است که بدون بیهوشی صورت می گیرد. در رسپینگ روی قوز خراشی ایجاد می شود و به وسیله سوهان فلزی دندانه دار، روی قوز سوهان می کشند. این روش یک سری محدودیت در زیبایی دارد.

رینوپلاستی

رینوپلاستی روشی دائمی است که تحت بیهوشی در جراحی بینی صورت می گیرد مراقبت های بیشتری نسبت به روش های قبلی نیاز دارد و هزینه بیشتری را مطالبه می کند.

قوزبینی در دوران نقاهت بینی امری طبیعی است. در حالت کلی بعد از جراحی ترمیمی احتمال این که باز قوز بینی باز گردد، بسیار پایین و نادر است.

کلام آخر

کمتر از 10 درصد امکان دارد که قوز بینی بعد از جراحی بینی بازگردد، البته بهتر است پیش از هر اقدامی برای رفع قوز بینی با جراح خود مشورت کنید، زیرا ممکن است به علت تراشیده شدن استخوان بینی در جراحی به طور موقت باعث ایجاد برآمدگی شده باشد،

شما می توانید جراحی بینی خود را به دست جراحان متخصص ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی میتوانید با مشاوران ما در زمینه جراحی های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و ضمن دریافت پاسخ سوالات و ابهامات خود از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول بازگشت قوز بینی

آیا قوز بینی بعد از جراحی بر می گردد؟

یکی از عوارض غیرقابل پیش بینی جراحی بینی، بازگشت قوز بینی است. این عوارض در میان 5 تا از 10 عمل انجام شده رخ می دهد. البته قوز بینی بسیار کوچک است و با جراحی ثانویه اصلاح می شود.

آیا جراح تاثیری در بازگشت قوز بینی دارد؟

برگشت قوز بینی بعد از جراحی خارج از کنترل جراح است و برای جلوگیری از این عارضه نمی تواند کاری انجام دهد.

برآمدگی روی بینی همان استخوان بینی است؟

برآمدگی ایجاد شده بخشی از دوران نقاهت است. زمانی که قوز روی بینی تراشیده می شود، استخوان بینی تحریک شده و جوش می خورد و پینه ای را تشکیل می دهد. این پینه در طول زمان کوچکتر می شود.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

1 دیدگاه

  • سلام. من بعد دوسال بینیمو عمل کردم. یک برآمدگی کوچک سمت راست بینیم عمل اومده که دریک سال گذشته یکم بیشتر شده.پیش جراح خودم رفتم گفت برات با نوک سرنگ تو مطبم تراش میدم. میخواستم ببینم این کار چگونه است یا جواب میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹