جراحی بینی صورت کشیده

اینکه در جراحی بینی چه میزانی از تغییرات برای صورت شما مناسب خواهد بود، فاکتوری است که با معاینه پزشک مشخص می شود.

این امر عموما بر حسب تجریه پزشک و طی معایناتی نظیر زاویه لب بالایی و بینی، کلوملای بینی و یک سری موارد دیگر مشخص شده و افراد در نهایت با مشاوره پزشک و مشاهده نتایج جراحی های مشابه تصمیم به انجام جراحی میگیرند.

این موضوع به این دلیل حائز اهمیت است که گاها دیده می شود مراجعانی صرفا علاقه به داشتن بینی های فانتزی داشته و از تاثیر استخوان بندی و شکل صورت خود در نتیجه جراحی غافل هستند.

در این موارد ممکن است نتیجه جراحی باب میل فرد مورد نظر نبوده حتی مجبور به انجام جراحی های ترمیمی شوند. این موضوع عموما در جلسات مشاوره، به افراد اطلاع داده می شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

اهمیت شکل صورت در جراحی بینی

قالب متقاضیان جراحی بینی علاقه به داشتن بینی های فانتزی داشته و بر اساس تصوری که در ذهن خود دارند تصمیم به جراحی بینی می گیرند.

همانطور که اشاره شد در برخی موارد اصرار به انجام چنین جراحی هایی نتیجه مطلوبی برای افراد در پی نداشته و پزشک برای این منظور در جلسات مشاوره ملاک های اصلی تشخیص بینی مناسب برای چهره هر فرد را توضیح می دهد.

مهمترین موضوع در تشخیص بینی مناسب، توجه به این موضوع است که ما باید به بینی به عنوان عضوی مجزا در صورت خود نگاه نکرده و شکل آن را متناسب با سایر اجزای صورت تصور کنیم.

به عنوان مثال برای افرادی که چهره ای با استخوان بندی درشت و گونه و فک تحتانی برجسته دارند، یک بینی کوچک و سربالا هرگز زیبا دیده نخواهد شد! چراکه باعث می شود تناسب چهره شخص بهم بخورد.

مدل بینی مناسب برای صورت هر فرد عموما با بررسی پارامترهایی نظیر: قرینگی صورت، عرض صورت، استاندارد پهنای بینی، خط زیبای بینی، عرض لب، زاویه لب بالایی و نوک بینی، آندوسکوپی تشخیصی بینی و راینومانومتری مشخص می شود.

اهمیت شکل صورت در جراحی بینی

نحوه تشخیص بینی مناسب برای افراد

همانطور که اشاره شد در معاینات پیش از عمل، یکی از فاکتورهایی که توسط پزشک توجه ویژه ای به آن می شود شکل صورت افراد است.

پزشکان برای این امر معمولا طول صورت فرد را به سه قسمت تقسیم کرده و به بررسی شرایط صورت هر فرد بر اساس پارامترهای زیر می پردازند:

 • فاصله میان خط رویش مو تا ابرو
 • فاصله میان ابرو و انتهای بینی
 • فاصله میان پایین بینی تا چانه

بینی مناسب صورت های کشیده

افرادی که استخوان بندی صورت آنها به شکل کشیده جلوه نموده و به دنبال اطلاع از شرایط بینی مناسب چهره خود هستند، باید نکاتی را برای جراحی مد نظر خود قرار دهند.

این نکات به شرح زیر است:

 • بهتر است اصراری به داشتن بینی های فانتزی و یا اصطلاحا عروسکی با قوس زیاد نداشته باشند.
 • بینی افراد با صورت کشیده بهتر است زاویه 90 تا 105 درجه داشته باشد.
 • خطی که از قوس بینی گذشته و با چانه فرد در تقاطع است در صورت های کشیده و استخوانی بهتر است زاویه ای 30 تا 40 درجه داشته باشد
 • زاویه نقطه شروع بینی از پیشانی نباید کمتر یا بیشتر از 120 درجه باشد.

عمل بینی در صورت های کشیده چه مزایایی دارد

مزایای این عمل شامل بهبود شکل بینی، توازن صورت و حتی تاثیر مثبت بر روحیه فرد است. با انجام این جراحی، ضمن رسیدن به زیبایی دلخواهتان میتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در مجامع اجتماعی حضور داشته باشد و روحیه خود را نیز بالا ببرید.

عمل بینی در صورت های کشیده چه معایبی دارد

یکی از معایب این عمل، هزینه نسبتا بالا آن است. همچنین، عمل بینی بر روی صورت کشیده ممکن است به علت وجود ریسک بیشتر در برخی افراد، با مشکلات و عوارض بیشتری همراه باشد. عوارض ممکن شامل عفونت، خونریزی، درد، تغییر در حس بویایی و غیره هستند.

اکثر معایبی که ذکر شد، در صورتی که جراحی بینی بینی نزد پزشک با تجربه و ماهر انجام شود متوجه فرد نخواهند شد.

تفاوت جراحی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت جراحی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی

در اکثر موارد برای صورت های لاغر و کشیده پزشک با انجام معاینات و بررسی شرایط صورت متقاضی توصیه به جراحی نیمه فانتزی بینی می کند.

در اینجا لازم است با تفاوت جراحی های فانتزی و نیمه فانتزی آشنا شویم:

در جراحی بینی های فانتزی عموما غضروف به طول کامل مورد تغییر قرار گرفته و بینی به میزان قابل توجهی کوچک می شود. در نمای نیم رخ انحنا و قوس زیادی در بینی مشاهده شده و نوک بینی حالت سر بالا به خود می گیرد.

اما در جراحی های نیمه فانتزی شیب اندکی به غضروف بینی داده  شده و بینی در نهایت شکل عروسکی و یا به عبارت بهتر مصنوعی به خود نمیگیرد. هدف از جراحی بینی های نیمه فانتزی اصلاح ایرادات غضروف بینی(مانند برامدگی، زاویه بینی و …) بوده و اکثرا در جراحی های نیمه فانتزی نوک بینی زیاد سربالا نمی شود.

نکات مورد توجه دوره نقاهت جراحی بینی

 • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون
 • اجتناب از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • اجتناب از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم نور خورشید
 • پرهیز از مصرف غذاهای سفتی که نیاز به جویدن زیاد دارند
 • استفاده از کمپرس های سرد در چند روز اول جراحی به منظور کاهش کبودی و تورم

نکات مورد توجه دوره نقاهت جراحی بینی

سخن آخر

جراحی زیبایی بینی به روش های مختلفی انجام شده و این امر عموما بر اساس شرایط و شکل صورت هر فرد تعیین می شود.

تمام افراد با توجه به سلیقه و علاقه خود این حق را دارند تا شکل بینی دلخواه خود را انتخاب نمایند ولی باید به این موضوع نیز توجه داشت که فارغ از مسائل حاشیه ای یکی از مهمترین فاکتور های زیبایی چهره افراد تناسب شکل بینی با صورت فرد است.

شرایط مناسب بینی هر فرد بعد از معاینه توسط پزشک زیبایی به فرد اطلاع داده شده و  عموما برای افرادی که دارای صورت کشیده و لاغر هستند، استفاده از جراحی های نیمه فانتزی توصیه می شود.

در جراحی بینی نیمه فانتزی غضروف بینی صرفا در قسمت های مشخصی اصلاح شده و قوس زیادی به آن داده نمی شود.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی می توانید با مشاوران متخصص ما در زمینه جراحی های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما نیز بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول

ملاک های اصلی تعیین بینی مناسب برای چهره افراد چه مواردی می باشد؟

این موراد همواره توسط پزشک در جلسات مشاوره قبل از عمل بررسی شده و شامل موارد زیر می باشد: میزان قرینگی صورت، عرض صورت، استاندارد پهنای بینی، خط زیبای بینی، عرض لب و دهان، زاویه لب بالایی و نوک بینی، آندوسکوپی تشخیصی بینی و راینومانومتری.

در تعیین شکل صورت چه نکاتی مورد توجه پزشک قرار میگیرد؟

فاصله میان خط رویش مو تا ابرو – فاصله میان ابرو و انتهای بینی – فاصله میان پایین بینی تا چانه

برای افراد با صورت های کشیده چه نوع جراحی توصیه می شود؟

برای افرادی که صورت لاغر و کشیده ای داشته باشند عموما به جای استفاده از جراحی بینی عروسکی و فانتزی، جراحی نیمه فانتزی توصبه می شود. در جراحی نیمه فانتزی بینی شکل عروسکی و مصنوعی به خود نگرفته و عموما بسته به شرایط غضروف بینی قسمت هایی مورد اصطلاح قرار گرفته و ایرادات بینی مانند برآمدگی، قوس زیاد و … برطرف می شود.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹