آیا جراحی بینی می تواند سبب مرگ شود؟

جراحی بینی بینی و مرگ

استفاده از عمل های جراحی از جمله جراحی بینی از گذشته تا به امروز دارای عوارض جانبی و خطرات متعددی بوده است، اما در دهه های گذشته با توجه به پیشرفت علوم پزشکی احتمال بروز خطرات و عوارض جراحی در افراد متقاضی کمتر شده است.

یکی از متداول ترین سوالاتی که تقریبا در ذهن بیشتر افراد متقاضی انجام رینوپلاستی به وجود می آید این است که آیا احتمال آسیب به سلامتی و یا حتی احتمال مرگ در حین یا پس از انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد یا خیر؟

که در این مقاله به بررسی جواب این سوال می پردازیم:

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

آیا ممکن است عمل جراحی بینی باعث مرگ شود؟

در جواب این سوال که آیا عمل جراحی بینی باعث مرگ می شود باید گفت که جواب مثبت است و اگر قصد انجام این عمل را دارید در نظر داشته باشید که این عمل احتمال خطر مرگ را دارد.

اما نکته قابل توجه این است که  پاسخ این سوال همانند این است که فردی بپرسد آیا رانندگی می تواند احتمال مرگ افراد را داشته باشد؟

حالا می خواهیم در مورد علت این امر توضیحاتی به شما بدهیم:

علت مرگ بعد از عمل جراحی بینی چیست؟

علت مرگ بعد از جراحی زیبایی بینی به چندین عامل بستگی دارد از جمله  مهم ترین آن ها، عدم کارکرد صحیح و درست دستگاه ها در حین انجام عمل بینی و همچنین اشتباهات حیاتی پزشک در حین انجام عمل است.

استفاده از میزان بالای داروهای بیهوشی، درخواست نا به جای میزان زیادی از گازهای بیهوشی، مراقبت و پایش نامطلوب بیمار در هنگام بیهوشی و اختلال عملکرد تجهیزات و دستگاه های بیهوشی مثل نارسایی اکسیژن و اختلال در عملکرد سیستم تهویه بیهوشی می تواند سبب پیدایش عوارض و خطر مرگ و میر گردد.

البته در حال حاضر با عنایت به ارتقاء و گسترش داروهای استنشاقی و داروهای وریدی که در هنگام بیهوشی استفاده می شود، دیگر این داروها خطرات چندانی ندارند و از طرفی هم تجهیزات مانیتورینگ و مراقبت از بیماران در مقایسه با گذشته پیشرفت قابل توجهی کرده است.

آیا جراحی بینی می تواند سبب مرگ شود؟چگونه عمل بینی باعث مرگ شخص می شود؟

بیهوشی جراحی بینی دلیل اول علت مرگ در عمل بینی است. این دست از مرگ و میرها استفاده ناصحیح از دارو های بیهوشی است و این داروها اگرچه سبب بیهوشی افراد می شوند، اما استفاده اشتباه از آن ها و تنها افزایش آن به مقدار بسیار کم می تواند سبب مرگ و یا به کما رفتن شخص شود.

از طرفی استفاده کم از آن هم می تواند باعث بیهوشی ناقص شود که جزو خطرات بیهوشی در جراحی بینی شناخته شده است. از این رو بیهوش کردن بیمار بخش بزرگی از ماجرا به حساب می آید.

آنچه که باعث مرگ در حین عمل جراحی بینی می شود، بیهوشی ناصحیح است که باعث می شود علائم حیاتی فرد رو به افول گذاشته و بیمار از دست برود.

این مورد، محدود به عمل های جراحی زیبایی نمی شود؛ بلکه در سایر عمل ها نیز چنین احتمالی وجود دارد.

دارو های بیهوشی بصورت کلی برای بیماران با سابقه ناراحتی های قلبی، دیابت، آسیب های مغزی، مشکلات تنفسی، نارسایی های کلیوی، متابولیک، بیماری های مربوط به غدد درون ریز بدن و… دارای عوارض بخصوصی است که در این بیماران باید با احتیاط کامل مصرف شود.

همواره متخصصان قبل از انجام هر گونه بیهوشی از بیمار سابقه پزشکی او را می پرسند و در مواردی از او می خواهند که آزمایشات لازم قبل از عمل جراحی زیبایی بینی را انجام بدهد تا بتوانند دقیق تر تصمیم گیری کنند.

اگر می خواهید در مورد عوارض جراحی بینی بیشتر بدانید می توانید وارد صفحه عوارض رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی شوید.

بسیاری از بیماران قبل از عمل ترس بسیار زیادی از عمل دارند، از این رو به متخصص بیهوشی اصرار می کنند تا دارو بیشتری برای بیهوشی آن ها به کار ببرد تا مبادا به هوش بیایند.

عملکرد دستگاه ها و تجهیزات پزشکی اتاق عمل دلیل دوم علت مرگ در عمل بینی است.

یکی دیگر از علل مرگ و میر در حین عمل بینی اختلال در عملکرد دستگاه ها و تجهیزات است. از این قبیل اختلالات می توان به نارسایی اکسیژن، اختلال در سیستم تهویه بیهوشی و… اشاره کرد.

چنانچه هر کدام از این اختلالات در حین عمل بوجود بیاید می تواند منجر به مرگ بیمار در عمل جراحی زیبایی بینی شود.

یکی از دیگر از دلایل شایع مرگ و میر در عمل جراحی بینی انجام همزمان چند عمل زیبایی طی یک مرحله می باشد.

البته یک دکتر جراحی بینی حرفه ای و ماهر هیچ گاه چنین کاری را انجام نمی دهند تا بعدها دچار عوارض جراحی زیبایی بینی گردد.

گاهی اوقات برخی از افراد غیرمتخصص طی یک بار بیهوشی چندین عمل مانند عمل بینی و شکم و… را روی بیمار انجام می دهند، که در چنین حالاتی ممکن است بیمار نتواند ۸ تا ۱۰ ساعت عمل را تحمل کند و جان خود را از دست بدهد.

از این رو انجام همزمان چند عمل به هیچ وجه نباید صورت بگیرد.

جراحی های داخلی مثل عمل قلب و مغز احتمال دارد گاهی سبب مرگ و میر شود اما بیشتر جراحی های زیبایی روی پوست، صورت می گیرد و مشکلی به وجود نمی آید کلیه موارد مرگ و میری که در حین انجام جراحی های زیبایی رخ می دهد.

از جانب غیر متخصصان می باشد به طوری که تا به حال موردی از مرگ و میر از جانب متخصصان جراحان پلاستیک ثبت نشده است.

آیا جراحی بینی می تواند سبب مرگ شود؟بهترین اقدام برای کاهش احتمال مرگ در اثر جراحی بینی

خوشبختانه امروزه احتمالات مرگ و میر در متقاضیان این عمل زیبایی بسیار کاهش یافته است که علت عمده آن پیشرفت و به روز رسانی علم پزشکی در جراحی بینی و همچنین تجهیزات مرتبط با آن می باشد.

اما لازم به ذکر است که برای جلوگیری از کاهش خطرات و احتمالات مرگ در حین انجام جراحی بینی، توصیه می شود در انتخاب پزشک متخصص خود دقت بیشتری داشته باشید و سعی کنید پزشک معتبر را برای انجام عمل بینی خود انتخاب کنید.

افراد متقاضی جراحی بینی باید توجه داشته باشند که این عمل نیازمند دانش، مهارت و تجهیزات به روز دنیا در این زمینه هستند.

قطعا می توان با انتخاب هوشمندانه علاوه بر از بین بردن احتمال مرگ در حین جراحی، به نتایج ایده آل و دلخواه خود نیز دست یابند.

عوارض خطرناک و نامطلوبی که ممکن است در جراحی بینی رخ دهد

عمل بینی یک روش جراحی است که ممکن است عوارض خطرناکی را به همراه داشته باشد. بعضی از این عوارض خطرناک عبارتند از:

  • خونریزی شدید: خونریزی معمولاً در طول چند روز پس از جراحی بینی رخ می‌دهد اما در صورتی که جراحی به دست پزشک غیر متخصص انجام گیرد خونریزی شدید تر شده و منجر به بروز عوارض خطرناک خواهد شد.
  • درد شدید: درد معمولاً پس از هر جراحی رخ می‌دهد و اما در برخی موارد درد بیش از حد افزایش یافته و باعث بروز خطرات جدی برای بیمار میشود.
  • خطر مرگ: احتمال مرگ بیمار حین عمل جراحی بینی به دلیل عوارض ناشی از بی هوشی یا خونریزی بیش از حد وجود دارد، اما این مورد بسیار نادر است.
  • عفونت: عفونت ممکن است در ناحیه بینی رخ دهد و نیاز به درمان با آنتی‌بیوتیک داشته باشد.
  • تغییرات حس: بعضی از افراد ممکن است پس از جراحی بینی تغییرات در حس بو و طعم تجربه کنند.
  • خطرات جراحی عروق خون: جراحی بینی ممکن است خطرات مانند خون‌گیر شدید، لخته‌خون، چروکیدگی پوست و آسم را افزایش دهد.
  • نارسایی تنفس: در بعضی از موارد، جراحی بینی ممکن است منجر به نارسایی تنفس چشمگیر شود.
  • نتایج ظاهری نامطلوب: در بعضی از موارد، نتایج جراحی بینی ممکن است با انتظارات فرد همخوان نباشد و نیاز به جراحی تکمیلی داشته باشد.

لازم به ذکر است در صورتی که جراحی بینی را در یک مرکز درمانی معتبر و به دست پزشک متخصص انجام دهید از بروز چنین عوارضی در امان خواهید بود.

توصیه مشاوران تاپ کلینیک

حتما سعی کنید قبل از انتخاب پزشک معالج، تحقیقات و پرس و جو از کلینیک و پزشک مورد نظر را داشته باشید.

سوابق و نمونه عمل های قبلی پزشک را نیز مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که از تجهیزات و متد های به روز دنیا در زمینه جراحی بینی استفاده می کنند.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی می توانید با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول عمل زیبایی بینی

آیا عمل جراحی بینی می تواند موجب مرگ شود؟

در هر عمل جراحی ریسک مرگ وجود دارد پس این به این معنی نیست که تنها عمل بینی ریسک مرگ را دارد.

علت مرگ در عمل بینی چیست؟

از علت مرگ در عمل بینی می توان به استفاده بی رویه از داروی بی هوشی، اختلال در عملکرد دستگاه ها و انجام دادن همزمان چند عمل است.

نگران خطر مرگ در جراحی باشیم؟

علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است و تجهیزات پیشرفته تری عرصه کرده است در نتیجه احتمال مرگ و میر را در جراحی بینی کاهش داده است.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹