رینوپلاستی ثانویه چرا و چگونه؟

رینوپلاستی ثانویه چیست؟ چرا و چگونه؟

شاید دیده باشید یا شنیده باشید که برخی از افراد از عمل جراحی بینی که انجام داده  اند ناراضی اند یا دوباره مجبور شوند که عمل ترمیم انجام دهند.

در برخی موارد نیز حتی جراحی ترمیمی روی روابط خانوادگی و اجتماعی نیز تاثیر می گذارد و اعتماد به نفس را از فرد می گیرد. در بیشتر موارد با دیدن یا شنیدن همچین مواردی فرد ممکن است از جراحی پشیمان شود.

عجله نکنید همیشه دنبال علت ها باشید. سعی کنید از بهترین جراح دراین زمینه استفاده کنید و با دقت به دنبال یک جراح در این زمینه بگردید.

در این مطلب ما در مورد جراحی ترمیمی و نحوه پیشگیری از آن صحبت خواهیم کرد. توصیه می کنیم قبل از انجام رینوپلاستی حتما این مطلب را بخوانید تا از اهمیت ویژه این جراحی اگاه باشید.

عمل رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی

قبلاً در مورد جراحی رینوپلاستی بحث کردیم و رینوپلاستی یا جراحی غضروف بینی که به دو روش باز و جراحی به روش بسته انجام می شود، صحبت کردیم.

رینوپلاستی ثانویه نیز زمانی رخ می دهد که افراد از نتیجه به دست آمده در جراحی اولیه خود رضایتی نداشته و جراحی مطابق میل آن پیش نرفته است یا اینکه جراحی اولیه مشکلاتی در تنفس فرد با توجه به عدم اصلاح صحیح بینی بوجود آورده است یا بخاطر نارضایتی از نتایج زیبایی و ظاهری باشد.

چه کسانی باید رینوپلاستی ثانویه انجام دهند؟

اما بیمار باید این نکته را در نظر بگیرد که پزشک یک انسان است و انسان هموراه خطاهایی دارد که در بسیاری از رفتارهای روزمره و فعالیت های او تاثیر گذار است.

پس نمی توان انتظار حداکثری و صد در صدی از عملکرد یک جراح داشت و معمولاً بهترین جراحان بینی نیز در مواردی باید رینوپلاستی ثانویه را انجام دهند.

ولی همه می دانیم که این سخن ها افراد ناراضی را که انتظارات واقع بینانه و منطقی دارند، راضی نمی کند. پس پزشک یا جراح باید در جراحی رینوپلاستی ثانویه خود بهترین عملکرد را داشته باشد.

اما با این اوصاف جراحی رینوپلاستی ثانویه چگونه است؟ در جراحی رینوپلاستی ثانویه پزشک از همان دو روش برای جراحی بهره می برد.

در این جراحی  از خط برش دوباره برش های لازم برای جراحی را چه به صورت باز یا بسته انجام می دهد و بعد از شکل دهی فرم بینی و حذف غضروف های اضافی نواحی برش زده شده را بخیه می زند.

رینوپلاستی ثانویه یا اصلاحی، بیشترین تغییرات و انتظارات لازم را جبران می کند و بیماران در بیشتر مواقع حس رضایت و ظاهر زیبایی را احساس می کنند.

نکته مهمی که در رینوپلاستی ثانویه باید در نظر گرفته شود این است که بینی یکی از اعضای مهم چهره و صورت است و با دست کاری زیاد شانس نتیجه مطلوب تر با هر جراحی کمتر و کمتر می شود و از آنجایی که بینی در مرکز صورت واقع شده است بیشتر باعث قضاوت بین اطرافیان خواهد بود و از لحاظ روحی می تواند اثرات و صدمات منفی برای فرد جراحی شده داشته و ترمیم مطلوب او دوباره واقع نشود.

پس رینوپلاستی ثانویه اگر با کمترین تغییرات و آسیب به بینی همراه باشد، می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

عمل رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی

علت انجام رینوپلاستی ثانویه؟

بینی یکی از غضروف های مهم بدن است و نقش بسزایی در زیبایی دارد. اگر این افراد از طاهر کلی بینی خود راضی نباشند می توانند رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی را انجام دهند.

در مواردی که برآمدگی ناچیزی بر روی بینی باقی مانده است یا اینکه سوراخ های بینی آن نامتقارن هستند می توان برای ترمیم آن از رینوپلاستی ثانویه انجام داد.

با جراحی رینوپلاستی ثانویه تمامی مواردی که گفته شد به خوبی رفع می شود. جراحی ثانویه معمولا پیچیدگی ندارد و جراح با اعتماد به نفس به فرد می تواند او را برای جراحی آماده کند.

جراحی بینی ثانویه جدا از برطرف کردن نواقص ظاهری می تواند اختلالات تنفسی را نیز برطرف کند. در عمل زیبایی بینی علت های مختلفی می تواند موجب عدم موفقیت جراح در عمل شود.

ضخامت پوست و غضروف بینی می تواند باعث مشکلات فراوانی برای پزشک در حین جراحی شود که این مورد بعد از جراحی برای فرد نیز مشکلاتی را به وجود می آورد.

تجربه و تعهد پزشک در ارزیابی و آنالیز درست پیش و حین جراحی و استفاده از تکنیک های کاربردی می تواند نتیجه رینوپلاستی اولیه را بسیار مطلوب کند تا نیازی به انجام جراحی ثانویه یا چندین باره نباشد.

با این وجود، ایجاد برش های نامناسب در مکان های نامناسب، برداشتن بیش از حد غضروف بینی یا استخوان پل بینی، برداشت نامناسب غضروف های نوک بینی می تواند همه باعث ایجاد ظاهری نامناسب و غیرطبیعی و حتی ناخوشایندی برای فرد شوند که در بسیاری از مواقع همراه با اختلالات تنفسی نیز هستند.

علت انجام رینوپلاستی ثانویه؟

فیلم  جراحی بینی ترمیمی

توجه داشته باشید که جراحی ترمیم زمانی انجام می شود که شما از نتیجه جراحی ناراضی باشید.

جلوگیری از رینوپلاستی ثانویه

بعد از مشاوره و ویزیت توسط جراح، نتایج جراحی باید مورد قبول شما باشد در غیر این صورت سرمایه گذاری، وقت، انرژی و هزینه ای که کرده اید به هدر می رود.

توجه داشته باشید که احتمالات زیادی وجود دارد که می تواند در رینوپلاستی باعث باربینی های متعددی شود.

برای جلوگیری از جراحی رینوپلاستی ثانویه، دانستن نکات زیر می تواند کمک زیادی در جلوگیری از عمل ترمیمی داشته باشد. در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم.

جراح پلاستیک دقیق و متخصص را انتخاب کنید جراح باید تسلط کافی بر جراحی داشته باشد و برای انجام آن برنامه ریزی خوبی داشته باشد. قبل از انتخاب پزشک یا جراح خود حتماً مدارک پزشکی، گواهینامه ها و تخصص او، عمل های موفقیت آمیز او در بین افراد جراحی شده گذشته او را ببینید.

علاوه بر این، باید تمامی موارد و خواسته های خود را با پزشک خود بدون دغدغه و نگرانی مطرح کنید. زمانی که آشفتگی و اضطراب شما از بین رفت، میزان موفقیت جراحی شما به مراتب بالاتر و موفق آمیزتر خواهد بود.

البته افرادی که رینوپلاستی را انجام می دهند همواره نگران برگشت پذیری به حالت اولیه بینی خود را دارند.

به طور حتم با پزشک خود در این باره صحبت کنید و پیرو تمامی توصیه ها و تجویزات او باشید تا نتیجه مطلوب را در چهره خود ببینید.

دستورالعمل ها و توصیه ها را با دقت دنبال کنید حتی افرادی که از نتیجه جراحی خود رضایت کامل را دارند نیز باید مراقبت های لازم را انجام دهند تا روند بهبودی تسریع شود.

مراقبت بعد از جراحی از بینی و چهره خود کاملاً به خود شما بستگی دارد. با رعایت دقیق دستورالعمل ها می توانید از عوارضی مانند عفونت، خونریزی، انجام فعالیت های روزمره بیش از حد جلوگیری کنید.

چه کسانی باید رینوپلاستی ثانویه انجام دهند؟

تا زمانی که جراح و پزشک به شما اجازه نداده است، از انجام فعالیت های منع شده مانند فعالیت های ورزشی، مصرف مشروبات الکلی یا سیگار به طور جد جلوگیری کنید.

به طور کل، زمانی که خود فرد فعالیت های مربوطه را جدی گرفته و نسبت به آنها حساسیت به خرج می دهد، روند زمان خود را آسان کرده و آسیب های شدید جلوگیری می کند.

اگر تمامی دستورالعمل های مراقبتی را رعایت کردید و مشکل ناخواسته ای رخ داد، حتماً به جراح خود مراجعه کنید و توصیه های او را جدی بگیرید.

تغییرات جراحی خود را با دقت برنامه ریزی و اجرا کنید

همواره به یاد داشتن اینکه جراحی می تواند معایب و مزایایی برای هر فرد نسبت به خود فرد داشته باشد می تواند روند درمان و دوره نقاهت را در هر فرد افزایش یا کاهش دهد.

با توجه به دستورات و تجویزهای پزشک متخصص خود برنامه ریزی دقیقی برای انجام آنها در نظر بگیرید چرا که پزشک حاصل سال ها تجربیات خود را به طور عینی به شما انتقال می دهد و می تواند در روند تغییرات ساختار چهره به شما کمک کند.

باید توجه داشته باشید که نگاه خود به جراحی رینوپلاستی را ثابت کرده و اگر در حالت احتمالی رینوپلاستی ثانویه رخ داد از برنامه خود عقب نمانید و اجرای برنامه را معطوف به جراحی ثانویه نکنید.

دقت عمل و اجرای برنامه توسط خود شما می تواند بهبود سریع تری همراه با دوره نقاهت کمتری را داشته و امید به تکمیل ساختار چهره را در شما افزایش دهد. به طور کل، اگر از نتیجه حاصل از جراحی ناراضی و عصبی هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک با نرم افزارهای سه بعدی تصویر برداری می تواند نتایج پیش بینی شده ای را به شما نشان دهد تا در صورت لزوم بتوانید به رضایت مطلوب تری برسید. با این فرآیند آخرین جزئیات جراحی را ببینید و احتمال نارضایتی یا جراحی ثانویه را با این کار کاهش دهید.

جلوگیری از رینوپلاستی ثانویه

چه کسانی باید رینوپلاستی ثانویه انجام دهند؟

کسانی که خواهان جراحی زیبایی بینی برای بار دوم یا ثانویه هستند، معمولاً از نتایج جراحی قبلی خود از نظر زیبایی و عملکردی رضایت ندارند.

به طور کل افرادی که از نظر جراحی اولیه مشکلات تنفسی یا زیبایی کلی مانند انحراف در بینی خود دارند باید رینوپلاستی ثانویه را انجام دهند.

البته در مشکلات جزئی که رضایت فرد در آن جلب نشده است نیز می تواند شامل این مورد باشد و فرد باید جراحی ثانویه انجام دهد.

اما باید خاطر نشان کرد که برای بررسی نتیجه و بهترین عملکرد بینی و فهمیدن این مسئله که باید دوباره رینوپلاستی انجام شود یا خیر؟ باید حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه خود به پزشک مراجعه کنید زیرا این زمان برای برطرف شدن کافی تورم و بقیه موارد کافی است.

اگر تمام موارد گفته شده توسط پزشک خود را رعایت کرده باشید، مدت زمان کمتری برای مراجعه بعدی در نظر گرفته خواهد شد. به طور کل، اگر خواهان رینوپلاستی ثانویه هستید، حتما مشکلات و خواسته های خود را با پزشک جراح در میان بگذارید.

پزشک مشاوره و توصیه های لازم را برای انجام یا عدم انجام جراحی ثانویه را در اختیار شما قرار خواهد داد. همانطور که قبلاً گفتیم، تخصص و ظرافت جراح برای انجام جراحی و توصیه های او قبل از جراحی بسیار مهم است تا شاهد رینوپلاستی ثانویه نباشیم.

حتی اگر جراحی ثانویه باید انجام شود، انتظارات واقع بینانه و منطقی خود را با پزشک در میان بگذارید و برای رسیدن به نتایج مطلوب به توصیه ها پزشک جراح همواره عمل کنید.

چه کسانی باید رینوپلاستی ثانویه انجام دهند؟

تزریق غضروف به بینی

فرم دهی بینی یکی از عواملی است که تعیین می کند چهره و صورت شما جذاب تر و زیبا تر به نظر برسد مانند صاف کردن پشت بینی، کوچک کردن نوک بینی یا تناسب داشتن زوایای صورت با طول و عرض بینی.

اما همه ی ویژگی های خوب بینی که باعث زیباتر به نظر رسیدن چهره صورت می شود را متاسفانه ما همیشه نداریم و باید یا با جراحی یا تزریق ژل و … برای بدست آودن چهره بهتر انجام دهیم.

عمل زیبایی از تزریق غضروف یا ژل روش درمانی است که برای صاف کردن یا بالا بردن نوک بینی، رفع قوزی و برآمدگی یا انحراف بینی بدون نیاز به جراحی استفاده می شود.

با تزریق غضروف بینی می توان رینوپلاستی بهتری داشت و با بررسی های قبل از جراحی و معاینات حین درمان، وضعیت بینی را مشخص کرده و زیبایی و عملکرد بهتری در بینی خود داشت.

رینوپلاستی بدون جراحی با تزریق ژل بی خطر و بدون ریسک است که می تواند به عنوان جایگزینی برای جراحی بینی مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از افراد خواهان رینوپلاستی از جراحی با این روش نگران هستند و کوچک کردن یا از بین بردن برآمدگی را با تزریق ژل یا غضروف بسیار بهتر می دانند.

بسیاری از این افراد نگران خشکی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی هستند و تزریق ژل و غضروف را نسبت به جراحی ترجیح می دهند.

به طور کل بهبودی و مشکلات ظاهری در جراحی با ژل و تزریق غضروف بینی سریع تر و راحت تر و عوارض کمتری را دارد. این ژل ها ماندگار هستند و نتایح بلند مدتی در ارتباط با اصلاح ظاهر بینی فرد دارند.

بهتر است برای تزریق غضروف با پزشک خود مشورت کنید چرا که در برخی موارد باید جراحی صورت گیرد و تزریق غضروف بینی نمی تواند بر روی فرد اثر مثبتی داشته باشد.

چه کسانی باید رینوپلاستی ثانویه انجام دهند؟

توصیه جراحان تاپ کلینیک

تا این جا در مورد جراحی بینی ثانویه و علت اینکه چرا باید جراحی ترمیمی یا ثانوی انجام دهید صحبت کردیم. توجه داشته باشید که نتایج عمل و دوباره انجام دادن آن به خود شما بستگی دارد. برای هزینه ارزانتر نزد هیچ جراحی نروید و برای انتخاب جراح دقت کنید که سابقه خوبی در انجام جراحی بینی داشته باشد.

برای انجام جراحی زیبایی بینی و بخاطر چند میلیون ارزانتر سلامت خود را به خطر نیاندازید که دوباره مجبور شوید عمل ترمیمی انجام دهید.

جراحان تاپ کلینیک با چندین سال سابقه در امر زیبایی در خدمت شما عزیزیان هستند. زیبایی و سلامت را با ما تجربه کنید.

سوالات متداول رینوپلاستی ترمیمی

چه موقع رینوپلاستی ثانویه را انجام می دهیم؟

زمانی که از نتیجه جراحی راضی نباشید و شاهد مواردی از جمله نا متقارن کردن سوراخ بینی یا مشکلات تنفسی باشید.

برای جلوگیری از رینوپلاستی ترمیمی چه باید کرد؟

برای جلوگیری از  ترمیم دوباره رینوپلاستی از یک جراح با سابقه در این زمینه استفاده کنید و اینکه مراقبت های قبل و بعد از عمل را به خوبی اجرا کنید.

چرا باید از یک جراح معتبر استفاده کرد؟

یک جراح معتبر به خوبی روی چهره تسلط دارد و می داند برای بهترین نتیجه از چه روشی استفاده کند.

برای جراحی ترمیمی به جراح خودم مراجعه کنم؟

اگر به مهارت و سابقه جراح خود اطمینان دارید و مطمئن هستید مشکلات به وجود آمده ناشی از بی احتیاطی خودتان است حتما به وی مراجعه کنید.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹