ورم لب بعد از عمل بینی – علت و نحوه رفع مشکل تورم لب ها بعد از عمل بینی

ورم لب بعد از عمل بینی

هر روز بسیاری از عمل‌ های جراحی بینی با هدف زیبایی یا پزشکی انجام می گردد. این عمل جراحی در چهره موجب ایجاد تغییراتی چشمگیر می ‌شود. و حتی توانایی این را دارد که بر روی دیگر اعضای صورت چون فرم و ظاهر گونه ‌ها و یا لب‌ها تاثیر داشته باشد.

بنا به چنین دلایلی تعداد زیادی از افراد از انجام عمل جراحی بینی ترسیده و یا در خصوص عواقب آن دچار تردید می ‌شوند. در این مقاله از تاپ کلینیک تصمیم داریمه به همه اطلاعات در مورد ورم لب بعد از عمل جراحی بینی بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آیا عمل جراحی بینی بر فرم لب‌ ها تأثیر دارد؟

در حقیقت بعد از عمل جراحی بینی، لب اشخاص ورم کرده و احساس ترس نسبت به  بروز این مشکل ذارند. ولی اصلا جای نگرانی نیست و تأثیر عمل جراحی بینی روی لب به طور کوتاه مدت و موقتی می باشد. بعد از مراقبت‌ های پس از عمل جراحی بینی، این ورم بهبود یافته و لب‌ های فرد بیمار به حالت عادی باز می گردد. در حقیقت لب فوق یکی از اعضایی می باشد که نسبت به لب پایینی خیلی شدید ورم می ‌کند.

بعد از عمل بینی بی حسی لب فوق نیز، حاکی از آن می باشد که لب فوق از این عمل، تأثیر پذیری بسیاری داراست. برای بهبود کامل، ورم لب فوق و خود بینی به 1 سال زمان احتیاج دارند. البته لازم به ذکر می باشد که در طی 6 ماه اول، این ورم خیلی سریع بهبود پیدا می کند و برای فرد در شش ماه دوم، تغییرات آن حتی هم محسوس نمی‌ گردد.

برای درمان سریع ورم لب و بینی چه کنیم؟

برای درمان سریع ورم لب و بینی چه کنیم؟

برای درمان سریع ورم، عمل کردن به نکات مراقبت ‌های پس از عمل جراحی بینی، مهم ‌ترین کار می باشد که برای شما از طرف پزشک جراح بینی تجویز شده است. دقت داشته باشید که اگر این موارد را جدی نگیرید امکان دارد ورم لب و بینی شما رفع نشود و یا با عوارض جدید تری از جمله افتادگی بینی روبه رو گردید.

 پونزدر زیر به مواردی که سبب رفع ورم لب و بینی می شود اشاره کرده ایم:

  • آناناس؛ به دلیل ترکیباتی که این میوه دارد، توانایی این را دارد که در روند بهبود شما کمک زیادی داشته باشد. از طرفی جراحان و متخصصان همه پیشنهاد می ‌کنند که پس از عمل جراحی بینی، به مقدار مورد نیازی هر روز آناناس بخورید.
  • استفاده از کمپرس یخ؛ از دیگر روش‌ های خیلی تأثیر گذار بر درمان سریع ورم، کمپرس یخ می باشد. شما توانایی این را دارید که روی نواحی که ورم کردن، به مدت چند دقیقه هر روز کمپرس یخ را قرار دهید. این کار در هر روز با تکرار چند باره، به فرایند درمانی خود سرعت خواهید بخشید. البته دقت داشته باشید که فقط با تجویز پزشک، استفاده از کمپرس یخ انجام گردد.
  • استفاده از بعضی از مسکن هانیز توانایی این را دارد که تا حد بسیاری ورم‌ های پس از عمل جراحی بینی را کاهش دهد. البته استفاده کردن مسکن قطعا لازم است با تجویز پزشک جراح بینی انجام شود و از استفاده خودسرانه مسکن جلوگیری شود.

آیا همراه با عمل جراحی بینی می‌توان لیفت لب انجام داد؟

عمل جراحی بینی موجب ورم کردن لب‌ها شده و این ورم تا مدت زمانی باقی می ماند، از طرفی نمی‌ توان لب‌ هایتان را همراه با عمل جراحی بینی، لیفت نمایید. اگر تصمیم دارید هر دو کار را انجام دهید، توصیه می شود در ابتدا، یکی از این دو کار را انجام داده و کار دوم را، بعد از مدتی به انجام آن اقدام نمایید.

آیا عمل جراحی بینی بر طرح لبخند تأثیر دارد؟

در حقیقت تعداد زیادی از افراد حس می ‌کنند طرح لبخند آن‌ ها، با انجام عمل جراحی بینی تغییر یافته و لبخند های زیبا تری را خواهند داشت. در واقع مطابق گفته‌ های متخصصان، عمل جراحی بینی بر روی لبخند افراد هیچگونه تأثیری نداشته و نوع خندیدن این افراد و فرم و شکل لبخند شان پیش و پس از عمل یکی می باشد.

چگونگی تأثیر عمل بینی بر خندیدن

چگونگی تأثیر عمل بینی بر خندیدن

در حقیقت در بینی انسان‌ ها ماهیچه ‌ای وجود دارد که موقع خندیدن، بینی را به طرف پایین می‌ کشد. همین کار موجب می‌ شود تا لبخند هایتان جذابیت و زیبایی کافی را نداشته باشد. در حین عمل جراحی بینی جراح توانایی این را دارد که در داخل بینی یک برش مخفی را ایجاد کرده و بوسیله آن موجب می شود تا بینی را ماهیچه ‌ای که پایین می ‌کشد، به کار خود عمل نکند. خلاصه شما دارای لبخندی با جذابیت بیشتر و زیباتری خواهید بود.

آیا ارتباطی بین فرم لب و عمل جراحی بینی وجود دارد؟

در حقیقت عمل جراحی بینی بر فرم لب‌ها زمانی تاثیر دارد که، لب‌ ها بعد از انجام عمل جراحی بینی ورم کرده و در بعضی موقع ها به دلیل برش‌ هایی که بر روی بینی انجام شده است، لب فوق به سمت بالا کشیده می‌ شود. از طرفی بیماران می پندارند که بر روی فرم لب‌ ها، این عمل نیز اثر دارد. ولی در حقیقت این تغییر در اثر عمل جراحی بینی، بر فرم لب‌ها ایجاد کرده موقتی می باشد و لب‌ ها رفته‌ رفته به حالت معمولی خود باز می گردند.

نتیجه گیری

یکی از عمل‌ های جراحی بسیار شایع در ایران، عمل جراحی بینی می باشد. بعضی از اشخاص از افراد فکر می کنند که عمل جراحی بینی بر دیگر اعضای چهره تاثیر دارد. بله تاثیر دارد و این تاثیرات بصورت موقتی می باشد بعد از مدتی رفع می شود.

یکی از این تاثیرات بر روی لب ها عملی می شود که ما در این مقاله از تاپ کلینیک به روش ها رفع آن پرداختیم. اگر بعد از خواندن این مقاه سوالی دارید که پاسخی برای آن نیافتید، با شماره گیری 09394216199 پاسخ آن را از مشاوران با تجربه تاپ کلینیک جویا شوید.

سوالات متداول

کی ورم های لب بعد از عمل جراحی بینی رفع می شود؟

بعد از عمل جراحی بنی، در طی 6 ماه اول، این ورم خیلی سریع بهبود پیدا می کند

روش های درمان ورم لب و بینی کدام اند؟

مصرف آناناس و مسکن ها و استفاده از کمپرس یخ از جمله روش های رفع ورم های لب و بینی می باشد.

کی می توانیم از کمپرس یخ برای رفع ورم لب استفاده کنیم؟

فقط با تجویز پزشک، استفاده از کمپرس یخ برای رفع ورم لب انجام گردد که در مقاله بالا اشاره کردیم.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹