بررسی انواع جراحی زیبایی زنان

بررسی انواع جراحی زیبایی زنان

امروزه جراحی زیبایی زنان، در میان جراحی های زیبایی رواج بسیاری پیدا کرده است. یکی از مهمترین نواحی بدن قسمت تناسلی می باشد که ساختار و زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است. گرچه واژت نواقص و یا مشکلی داشته باشد و آن رفع نشود، احتمال دارد سبب بروز مشکلات بزرگتری برای فرد شود.

اگر شما نیز جز افرادی می باشید که به دنبال راهی جهت رفع نواقص ناحیه تناسلی خود هستید در این مقاله از تاپ کلینیک با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی (لابیاپلاستی) یا همان واژن چیست؟

یکی از جراحی های زیبایی بانوان، که متخصص و یا جراح در آن به بهبود و تغییر شکل ظاهری لبه های خارجی و داخلی آلت تناسلی یا همان واژن می پردازد، لابیاپلاستی نامیده می شود. بسیاری از بانوان که تصمیم دارند جراحی زیبایی لابیاپلاستی انجام دهند، تمایل دارند که که اندازه سایز و یا طول لبه درونی واژن کاهش یابد.

با اینکه هنوز از اندازه و سایز استاندارد لبه واژن تعریف مشخصی وجود ندارد، ولی می توان گفت، اگرچه لبه داخلی واژن بیرون تر از لبه خارجی واژن نباشد، این مناسب ترین حالت برای اکثر بانوان می باشد. نیاز به ذکر است که در این عمل جراحی مقدار اضافه کلاهک کلیتوریس، می تواند برداشته شود. در ادامه به آناتومی واژن می پردازیم.

دلیل انجام جراحی واژن و یا همان لابیاپلاستی

دلیل انجام جراحی واژن و یا همان لابیاپلاستی

ظاهر و شکل لابیا، در بین زنان و دختران به میزان قابل توجهی متفاوت است. مخصوصاً پس از زایمان و به مرور زمان قابل تغییر می باشد. مسائل و مشکلات مختلفی به دلیل بزرگ بودن و همچنین ناهموار بودن  لب های ناحیه تناسلی می تواند برای زنان به وجود آید.

به بافت عضلانی بیش از حد ناهموار و همچنین چین و چروک های زیاد، از جمله مسائلی که می باشد که می تواند زیبایی واژن بانوان را تحت تأثیر قرار دهد. بانوانی که از شکل و سایز لابیای خود احساس نارضایتی دارند، معمولاً به احساس کمبود اعتماد به نفس و خجالت آنها، در برابر شریک جنسی شان بر می گردد و یا حتی نمی توانند یک رابطه لذت بخش و با کیفیت به علت درد، را در هنگام نزدیکی جنسی تجربه کنند در ادامه به آناتومی واژن می پردازیم.

آناتومی واژن

آناتومی کلی اندام تناسلی خارجی زنان شامل نواحی از جمله مونس پوبیس، بولب وستیبول، کلیتوریس، لابیاهای بزرگ و لابیاهای کوچک است.

 1. کلیتوریس

عضو مهم و اصلی در تحریک جنسی بانوان در واژن، کلیتوریس می باشد، که در مرکز وولو و در بالای مجرای ادراری واژن قرار دارد.

 1. مونس پوبیس

مونس پوبیس ناحیه ای می باشد که ساختاری مثلثی دارد و تشکیل شده از یکی بالشتک چربی می باشد. این قسمت محل رشد موهای ناحیه تناسلی می باشد و از دروان بلوغ در فرد ایجاد می گردد.

 1. لابیاهای بزرگ و کوچک

لابیاهای بزرگ از دو بالشتک چربی تشکیل شده است که حدودا هفت سانتی متر می باشد. این قسمت، خارجی ترین بخش ناحیه تناسلی یا همان واژن است. هر چقدر که مقدار چربی در لابیا های بزرگ بیشتر باشد اندازه آن هم به نسبت بزرگ تر می باشد. لابیاهای کوچک، در داخل لابیاهای بزرگ قرار دارند.

در صورتی که اندازه آن در برخی از بانوان بزرگ تر از لابیاهای بزرگ می باشد، به طوری که امکان دارد از درون لابیاهای بزرگ بیرون بزند. با انجام جراحی زیبایی زنان این مشکلات قابل ترمیم می باشد.

 1. بولب وستیبول

بولب وستیبول قسمت مثلثی شکلی که از بخش بیرونی به هایمن، و از بخش داخلی به واژن می رسد.

انواع عمل زیبایی زنان (واژن)

انواع عمل زیبایی زنان (واژن)

پونزعمل زیبایی واژن انواع مختلفی دارد که به همه آنها در زیر اشاره کرده ایم:

1. عمل زیبایی واژن با لیزر

یکی از بهترین روش های درمان به منظور رفع مشکلات ناحیه تناسلییا همان واژن،  لیزر زیبایی بانوان می باشد. در واقع لیزر می تواند موجب تحریک و استحکام کلاژن سازی بافت ناحیه تناسلی شود. لیزر توانایی این را دارد که موجب تشکیل سلول های جدید می شود که این کار سبب خون رسانی و حس بهتر در فرد می گردد.

2. تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر

اگر ناحیه ورودی واژن  بخاطر دلایلی چون افزایش سن، تغییرات هورمونی، ژنتیک و… دچار گشادی شود، جراحی و لیزر بهترین گزینه های درمان هستند. معمولا انتخاب روش تنگ کردن ناحیه تناسلی یا همان واژن  به شرایط بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد.

لیزر درمانی در مواردی که ناحیه ورودی واژن دچار کاهش حس شده است مناسب می باشد. ولی اگرچه میزان گشادی واژن زیاد باشد بهترین روش درمان و زیبایی ،جراحی خواهد بود که در طول انجام جراحی پزشک توانایی این را دارد که بافت اضافی را برداشته و دوباره ترمیم کند.

3.زیبایی واژن با آر اف

استفاده از آر اف، از دیگر روش های زیبایی ناحیه تناسلی می باشد .این دستگاه با کمک امواج رادیوفرکوانسی و گرما در لایه های مختلف به کلاژن سازی میپردازد. این دستگاه به جوانسازی خارجی و داخلی ناحیه تناسلی یا همان واژن کمک می کند.


بیشتر بخوانید: چگونه اندامی زیبا داشته باشیم؟ ( بهترین روش های طبیعی + عمل های زیبایی بدن)


4. عمل لابیاپلاستی

یکی دیگر از جراحی زیبایی زنان، جراحی لابیاپلاستی است که بر روی ناحیه تناسلی خارجی انجام می گردد. عمل لابیاپلاستی به منظور نامتقارن بودن، بدفرمی و اصلاح بزرگی لابیاها انجام می گردد. معمولا عمل لابیاپلاستی  به دو روش لیزر و جراحی انجام می شود، که انتخاب روش لابیاپلاستی به شرایط فرد و تشخیص متخصص زنان و زایمان بستگی دارد.

5.تنگ کردن دهانه ورودی واژن

دلایل مختلفی می تواند سبب شلی شدگی، گشادی و افتادگی ناحیه تناسلی یا همان واژن شود که اول باید علل آن مشخص شود. معمولا از طریق معاینه ناحیه ورودی واژن قابل مشاهده خواهد بود. اگرچه به هر دلیلی با این مشکل مواجه شدید، می توانید به یک جراح زیبایی زنان مراجعه کرده و اقدام به جراحی کنید.

عمل رفع تیرگی ناحیه تناسلی

6. جراحی کلیتوریس

یک بخش از ناحیه تناسلی خارجی ناحیه کلیتوریس می باشد. بر روی این قسمت پوستی وجود دارد. در صورتی که این بخش دارای پوست اضافی باشد، با جراحی می توان آن را برداشت. این جراحی در افزایش میل جنسی به فرد تاثیر بسیاری دارد.

7. تزریق چربی به واژن

یکی از روش های زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی، تزریق چربی به ناحیه تناسلی یا همان واژن می باشد که در ترمیم تا بافت چربی لابیاهای ناحیه تناسلی یا همان واژن کمک می کند. از آن جایی چربی به دلیل آنکه یک فیلر طبیعی از بدن خود شخص می باشد، برای افراد هیچ گونه خطری ندارد و در مطب این روش زیبایی قابل انجام است.

8. زیبایی واژن با نخ

نخ های زیبایی دارای انواع مختلفی می باشد که بعضی از آن ها می تواند سبب لیفت و بعضی دیگر سبب حجم دهندگی می شود. لازم به ذکر است که علاوه بر ناحیه تناسلی، این نوع نخ ها برای صورت هم مورد استفاده قرار می گیرند. نخ های زیبایی یک روش کاملا دائمی نخواهد بود و نیاز به تکرار دوباره خواهد داشت.

9. تزریق ژل به واژن

تزریق ژل از دیگر روش های زیبایی ناحیه تناسلی یا واژن است که این نوع عمل نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت ولی به دلیل هزینه بالای ژل مقرون، به صرفه نمی باشد.

عمل رفع تیرگی ناحیه تناسلی

رفع تیرگی و روشن نمودن ویا وایتینگ ناحیه تناسلی، یکی دیگر از روش های جوانسازی و زیبا سازی ناحیه تناسلی می باشد. جهت رفع تیرگی ناحیه تناسلی از تکنیک هایی از جمله لیزر، پی آر پی و مزوتراپی می توان استفاده نمود که  بسیار پر طرفدار و کاربردی می باشند.

مزایا جراحی زیبایی ناحیه تناسلی یا واژن

 • سبب جوان سازی ناحیه تناسلی
 • موجب افزایش میزان رطوبت واژن
 • سبب افزایش کلاژن سازی واژن
 • رفع مشکل افتادگی واژن
 • درمان مشکلات بی اختیاری ادرار
 • درمان مشکلات خشکی واژن
 • رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی
 • افزایش مقاومت و قوام بافت ناحیه تناسلی
 • افزایش حجم لابیاها با سایز کوچک

نتیجه گیری

وجود نواقصی چون شل شدگی، افتادگی، گشادی، تیرگی و… از جمله مشکلاتی می باشند که بانوان در ناحیه تناسلی خود دارند. ای مشکلات سبب کاهش اعتماد به نفس و نداشتن رابطه جنسی خوب می شود. بانوان می توانند با انجام جراحی زیبایی واژن، این مشکلات را حل کنند.

ما در این مقاله از تاپ کلینیک برای کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی واژن را دارند، انواع جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی را ارئه دادیم. اگر بعد از خواندن این مقاله سوالی در خصوص جراحی زیبایی واژن دارید، با شماره گیری 09394216199 پاسخ آن را از تاپ کلینیک  جویا باشید.

سوالات متداول

آناتومی ناحیه تناسلی بانوان چند بخش است؟

آناتومی کلی اندام تناسلی خارجی زنان شامل نواحی از جمله مونس پوبیس، بولب وستیبول، کلیتوریس، لابیاهای بزرگ و لابیاهای کوچک است.

عمل زیبایی لابیاپلاستی برای چه کسانی ماسب است؟

عمل لابیاپلاستی برای افرادی که واژنی نامتقارن، بدفرمی دارند مناسب می باشد.

از چه تکنیک هایی برای رفع تیرگی واژن استفاده می شود؟

رفع تیرگی ناحیه تناسلی از تکنیک هایی از جمله لیزر، پی آر پی و مزوتراپی استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹