لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست؟+مزایا، عوارض، هزینه

لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست؟

پوست یکی از حساس ‌ترین‌‌ اعضای بدن ما است، پوست اولین دیوار دفاعی بدن محسوب میشود، عوامل مختلفی هستند که ممکن است روی پوست انسان تاثیر منفی بگذراند مانند: استرس، رژیم غذایی ناسالم، قرار گرفتن در هوای آلوده و.. که به پوست آسیب میرسانند، این دلایل باعث میشوند که پوست زودتر پیر شده و چین و چروک‌هایی روی آن ایجاد شود، البته پوست انسان با افزایش سن نیز به طور طبیعی شادابی و صافی خود را از دست میدهد و دچار چین و چروک میشود.

در این مقاله به جراحی زیبایی لیفت صورت به روش آندوسکوپی خواهیم پرداخت.

لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست

این جراحی برای از بین بردن چین و چروک صورت، انجام می‌شود. برش‌هایی که جراح بر صورت شما در این روش ایجاد میکند، بسیار کوچک است. بنابراین جای آن‌ها باقی نمی ماند، لیفت صورت به روش آندوسکوپی برای چین و چروک‌هایی که در یک نقطه قرار دارند، بسیار مناسب است.

برای مثال اگر بخواهید که فقط چین‌های پیشانی را از بین ببرید، معمولا این روش توسط پزشک توصیه میشود، این جراحی را معمولا به افرادی که در سنین  30الی  50سال پیشنهاد میدهند چرا که روند پیری پوست در این سنین آغاز میشود.

اگر شما هم میخواهید این جراحی را انجام دهید، میتوانید از طریق فرم رزرو آنلاین و همچنین از طریق شماره درج شده در سایت، با ما در ارتباط باشید و جراحی خود را با اطمینان کامل زیر نظر متخصصان این امر در تاپ کلنیک انجام دهید.

نحوه انجام لیفت آندوسکوپیک صورت

نحوه انجام لیفت آندوسکوپیک صورت

ابتدا برش‌های بسیار ظریفی در هر نقطه ای از صورت که جراحی لازم است مانند: در داخل دهان، گونه ها، بالای گوش، بالای خط مو و زیر پلک‌ها ایجاد میشوند که البته بعد از بهبودی جای این برش ها قابل رویت نمیباشند. پزشک باید به دقت برش‌هایی را ایجاد کند، در نهایت پوست از استخوان جدا میشود و قابلیت کشیده شدن به خود میگیرد.

لازم به ذکر است که مدت زمان مورد نیاز برای عمل لیفت آندوسکوپیک صورت معمولا بین  1تا 3 ساعت میباشد، این مدت به پیچیدگی لیفت بستگی دارد.

لیفت آندوسکوپیک صورت چه مزایایی دارد

این جراحی جدید که باعث از بین رفتن چین و چروک‌های صورت شما میشود، مزایای بسیاری دارد.

پونزدر ادامه به شرح مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت میپردازیم:

  1. برش کمتر: این یکی از مزیت اصلی این جراحی بسیار مهم است چرا که برش‌ها در ظاهر صورت تأثیر زیادی دارند.
  2. دوره نقاهت کوتاه: برش‌های کوچکتر و کمتر به معنی تهاجم کمتر میباشد، بنابراین پوست شما آسیب شدیدی نخواهد دید و در مدت زمان کوتاهی بهبود میابد.
  3. هزینه مناسب: در لیفت آندوسکوپی صورت از بیهوشی استفاده نمیشود. همچنین نیاز نیست تا مدت زیادی را بستری شوید، این عوامل نیز باعث کاهش هزینه‌ها میشود.
  4. عوارض جانبی کم‌: این مزیت نیز بخاطر برش‌های محدود است. معمولا بیماران تورم و خونریزی بسیار کمی را تجربه میکنند. در صورت ایجاد تورم یا کبودی محدود،‌ ظرف چند روز بهبود پیدا میکند.

عوارض لیفت آندوسکوپیک صورت

عوارض لیفت آندوسکوپیک صورت

بهترین و آسان ترین جراحی ها اگر توسط جراحان بی تجربه انجام شوند، میتواند عوارضی را ایجاد کنند. بنابراین این جراحی نیز میتواند در صورت سهل انگاری عوارضی را به دنبال داشته باشد، از جمله عارضه های شایع ایجاد عفونت در نواحی زخم و یا عدم تقارن محل جراحی شده است.

لازم به ذکر است، این روش که به عنوان روشی جدید شناخته می شود، حتما باید توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود. بنابر این نباید به دلیل هزینه و دستمزد پایین خدمات برخی جراحان، سلامتی عمومی خود را به خطر یباندازید.

لیفت صورت به روش آنتوسکوپی برای چه کسانی مناسب نیست

پونزاگر کسی علائم زیر را داشته باشد، بهتر از انجام جراحی لیفت اندوسکوپیک صورت صرف نظر کند:

  1. داشتن بیماری هایی که باعث خشکی چشم میشوند.
  2. بالا بردن بیش از حد ابرو در اثر جراحی پلک فوقانی
  3. تمایل پوست به ایجاد کلوئید یا اسکارهای ضخیم
  4. داشتن بی ثباتی روانی و مشکلات روحی
  5. انتظارات غیر واقعی و غیر طبیعی از جراحی زیبایی
  6. ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن

هزینه لیفت آنتوسکوپی صورت

هزینه لیفت آنتوسکوپی صورت

هزینه این جراحی در مقایسه با روش های دیگر کمتر است، اما هزینه انجام ان برای همه یکسان نیست و تعیین هزینه آن به عواملی مانند: مهارت و تجربه جراح و میزان افتادگی پوست بستگی دارد.

در پایان

با گذر زمان چهره انسان چروکیده و شل میشود. به همین علت افراد با پا گذاشتن به سنین میانسالی بیش ار پیش نگران جوانی و شادابی پوست خود میشوند. بنابراین فکر انجام جراحی های زیبایی صورت میافتند.

در این مقاله با جراحی زیبایی صورت به روش انتوسکوپیک آشنا شدیم. تاپ کلینیک متشکل از تیم درمانی با تجربه و متخصص با سابقه کاری درخشان میباشد، شما میتوانید از طریق فرم رزره آنلاین و همچنین از طریق شماره درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

لیفت صورت با آنتوسکوپی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که دارای چین و چروک های بسیار و عمیق  روی صورتشان هستند کاندید مناسبی برای این جراحی میباشند.

ماندگاری لیفت آندوسکوپی صورت چقدر است؟

نتایج حاصل از جراحی لیفت آندوسکوپی صورت با تکنیک درست به دست متخصص انجام گیرد، میتواند تا 10  سال ماندگاری خود را حفظ کند.

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹