کی تجربه بلفاروپلاستی داره؟

حدوداً ایام جوانی ام داشت تمام می شد و وارد دهه چهارم زندگی ام می شدم، جلو آینه رفتم و صورت چین و چروک افتاده خودم را دیدم که پلک هایم افتاده تر و چشمانی پف کرده، نظرم را خیلی به خودش جلب کرد.

چین و چروک دور چشم و افتادگی پلک اولین چیزی است که سن شما را بیشتر نشان می دهد و این برای من عذاب آور بود.

به همین دلیل تصمیم گرفتم تا این چین و چروک ها و افتادگی ها را برطرف کنم و به دنبال روشی بودم که بتوانم نتیجه خوبی داشته باشم.

بیشتر از همه چیز از این می ترسیدم که افتادگی پلک هایم روی بینایی من تاثیر بگذارد. پس با جستجو بسیار جراحی بلفاروپلاستی را پیدا کردم و تحقیق زیادی در مورد جراحی پلک انجام دادم. مهمترین نکته برای من در جراحی پلک این بود که می خواستم سریع به محل کارم برگردم.

برای اینکه از این عمل مطمئن باشم با جراحان و چشم پزشکان زیادی صحبت کردم. جراحی بلفاروپلاستی به صورت سرپایی بود و از این جهت خوشحال بودم که زودتر بهبود یابم. جراحان بسته به هر شخص دوره نقاهت کافی تجویز می کند. این دوره با توجه به وضعیت من دو هفته بود و سریع تر می توانستم به محل کارم برگردم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

برای بهبودی کامل چه چیزهای لازم است؟

جراح با توجه به وضعیت من، دو هفته را برای بهبودی وقت گذاشت. یکی دیگر از نگرانی های من جای زخم بود و طبق گفته های جراح این جای زخم به ماه ها زمان نیاز دارد تا به طور کامل از بین برود.

در هفته های آغازین بعد از جراحی نباید فعالیت های روزمره خودم را با شدت بیشتر انجام می دادم. باید فعالیت های خودم را به کسی می سپردم یا از دوستانم یا خواهرم می خواستم که به من در نگهداری از فرزند خردسالم کمک کنند.

جراح گفت بهتر است فعالیت های روزمره خودم را خیلی کم کنم تا آسیبی به چشم هایم وارد نشود و بتوانم به راحتی به محل کار خودم برگردم. پس دست به کار شدم و قبل از جراحی بلفاروپلاستی تمام فعالیت های سنگین خودم را انجام دادم و با مشارکت اطرافیانم آماده عمل شدم.

بعد از جراحی برای بهبودی کامل لازم است که آرامش خود را حفظ کنیم و به مراتب مراقب خودمان باشیم تا استرس نگیریم. شاید همه چیز مطابق میل ما نباشد اما می توانیم با برنامه ریزی بهترین بهبودی را داشته باشیم.

برای بهبودی کامل بلفاروپلاستی چه چیزهای لازم است؟

مراقبت هایی که باید انجام می دادم

با پزشک خودم در مورد مراقبت های که باید انجام می دادم صحبت کردم. به این ترتیب وقتی به خانه رسیدم تمام اصول اولیه ای که جراح گفته بود را سعی کردم به ترتیب انجام بدم تا بهبودی سریع تر و دوره نقاهت کمتری داشته باشم.

جراح تاکید کرد که در روزهای اول، مراقب چشمانم باشم تا ورم و کبودی بیش از حد نداشته باشد. پس کمپرس سرد و گذاشتن آب یخ در شب اول بعد از جراحی الزامی بود.

بعد از شب روز اول، برای چند روز هر چند ساعت یک بار باید همین کمپرس سرد را به مدت 5 الی 10 دقیقه انجام می دادم.

او گفت حتماً از پماد ها و قطره های چشمی استفاده کنم تا دچار خشکی چشم نشوم چون روز های ابتدایی عارضه با چشم باز خوابیدن شایع بود. پس استفاده از قطره و پماد می توانست جلو این قضیه را بگیرد.

چیز مهمی که در دوره نقاهت و بهبودی وجود داشت خارش محل برش بود. بطوری که جراح به آن اشاره کرد و به جای خاراندن و مالش، استفاده از گاز استریل آغشته به پماد را توصیه کرد.

او گفت نباید از داروهای انعقاد کننده خون استفاده کنم و برای استفاده هر دارویی از او مشورت بخواهم.

اضطراب و نگرانی من در دوره نقاهت بلفاروپلاستی

اضطراب و نگرانی من در دوره نقاهت

اضطراب و نگرانی من زمانی بیشتر شد که بعد از جراحی ورم و کبودی و برش های قرمز رنگ چشمانم که تبدیل به یک رنگ سیاه شده بودند. خیلی شدید نگران این مسئله بودم که مبادا همیشه این تغییر رنگ پوست باقی بماند.

اما پزشک با اطمینان و اعتمادی که به من داد باعث آرامشم شد. او گفت قرار نیست این وضعیت همیشه وجود داشته باشه و برای سپری شدن این دوره نیاز به زمان است. زمان حلال مشکلات هست و طی دو هفته ورم و کبودی با رعایت دستور العمل ها از بین می روند.

اندکی بعد از تغییرات مشاهده خواهی کرد که چقدر در ظاهرت تفاوت ایجاد خواهد شد و جوان تر دیده می شوید و این باعث دلگرمی من و هیجانم برای رسیدن هر چه زودتر به نتیجه نهایی می شد.

موبایل ممنوع

پزشک گفت حداقل یک هفته نباید اینستا رو چک کنم یا از موبایلم استفاده بیش از حدی داشته باشم. نباید جنتل من بازی دربیارم و شروع کنم به خواندن یک کتاب رمان و یا اینکه بخوام شروع به دیدن سریال مورد علاقه ام کنم.

او گفت این فعالیت ها باعث ایجاد خشکی چشم می شوند و بعد از آن استرس تمام وجودت رو خواهد گرفت که بهبود نخواهی یافت و این امر همیشگی است. اما با اجتناب از این راه می تونم سریع تر بهبود کنم.

اضطراب و نگرانی من در دوره نقاهت بلفاروپلاستی

فقط استراحت

پزشک گفت این دو هفته مختص استراحت است و نباید چشمایم را خسته کنم. در حقیقت، باید راحت بخوابم شاید زود بخوابم و شب ها استراحت کافی کنم تا بتونم سریع تر بهبود یابم.

اگر خواب شبانه کافی نداشته باشیم ورم و زخم شدن چشم ها باعث ایجاد عوارض جدید خواهد شد.

جراح تاکید کرد که بهبودی به تلاش و انرژی زیادی نیاز دارد و احتمالا خسته و کسل شوید. پس برنامه ریزی کردم که در هنگام خستگی چرت بزنم و برای بهبودی، فعالیت های اضافی را انجام ندهم.

فقط آرامش، استرس ممنوع

تاکید پزشک برای بهبودی سریع تر جلوگیری از استرس بود. این کار می تواند طول دوره نقاهت خود را با دور شدن از محل کار و نداشتن تماس ایمیلی یا استفاده از گوشی موبایل بطور متناوب و متداول، با برنامه ریزی برای گذراندن وقت که باعث نشاط می شود می تواند آرمش زیادی را به همراه داشته باشد.

برای مثال بجای استفاده از گوشی، می توان آهنگ یا کتاب صوتی گوش داد. یا بجای تلوزیون دیدن با خانواده معاشرت کرد و هزاران کار دیگر که آرامش و لذت را به ارمغان خواهد آورد، استرس را نیز از میان خواهد برد.

اضطراب و نگرانی من در دوره نقاهت بلفاروپلاستی

سیگار؟ هرگز!!!

مضررترین چیزی که تاثیر زیادی در بهبودی داشت سیگار بود. سیگار با غلیظ کردن خون باعث کند شدن روند بهبودی می شود و این به معنی است که باید طول نقاهت بیشتری برای بهبودی کامل سپری شود. سیگار همچنین خطر ابتلا به عفونت در جای زخم و چشم را افزایش می دهد.

جراح گفت اگر سیگار می کشی باید حداقل شش هفته قبل از جراحی آن را ترک کنی تا از مشکلات جدی که در حین عمل و بعد عمل جلوگیری کنید و این یک بهانه بود که بتوانم سیگار را ترک کنم.

اهمیت انتخاب بهترین جراح برای بلفاروپلاستی

انتخاب یک جراح ماهر برای جراحی بلفاروپلاستی در نتیجه نهایی عمل بسیار تاثیر گذار خواهد بود، چرا که نحوه برش و برداشتن بافت و پوست اضافه به گونه ای که متناسب با سایر اعضای صورت باشد و عوارض غیر مطلوبی بعد از جراحی حاصل نشود، به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد.

همچنین بهتر است یک کلینیک تخصصی را برای جراحی بلفاروپلاستی خود انتخاب کنید، زیرا کلینیک های تخصصی نسبت به بیمارستان های دولتی دارای امکانات بیشتری هستند، و حتما قبل از انجام عمل جراحی از پزشکتان مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید نتیجه نهایی این جراحی مطابق با میل شما خواهد بود.

چه توصیه ای برای کسانی که می خواهند بلفاروپلاستی انجام دهند دارید؟

خلاصه من تمام مواردی را که جراح گفت را رعایت کردم و بعد از 5 الی 6 روز  بهبودی خود را به دست آوردم.

اگر شما هم می خواهید از عوارض و مشکلات بعد از جراحی رهایی یابید و بهبودی سریع تری داشته باید به توصیه های جراح عمل کنید.

در هنگام انتخاب جراح با دقت عمل کنید چرا که خیلی مهم است فردی با سابقه شما را در این زمینه جراحی کند. افراد زیادی هستند که مجبور شده اند دوباره جراحی کنند چون وقت کافی برای انتخاب جراح نگذاشته اند.

مرکز تخصصی زیبایی تاپ کلینیک بنا داشته است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعه کنندگان این فرصت را در اختیار شما هم میهنان گرامی قرار دهد تا با صرف کم ترین زمان، هزینه ای مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به زیبایی دلخواه خود دست پیدا کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

سوالاتی که از من می پرسیدند

چرا تاپ کلینیک را انتخاب کردید؟

ابتدا نمونه کارهای تاپ کلینیک را مشاهده کردم سپس در جلسه مشاوره، جراح به طور کامل با من صحبت کرد و همین باعث شد که این جراحی را انجام دهم.

دوره نقاهت دوره سختی بود؟

اگر خود را برای این دوران آماده کنید دوره سختی نیست. کارهای سنگینی که باید انجام می دادم را قبل از جراحی انجام دادم.

آیا بلفاروپلاستی درد داشت؟

در حین عمل هیچ دردی را احساس نکردم بعد از عمل نیز کمی درد داشتم که با مسکن آن را کنترل کردم.

بلفاروپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹