جراحی بینی نوک دراز | هزینه، عوارض و خطرات جراحی نوک بینی

نوک بینی دراز برای کسی خوشایند نیست و حالت چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. هر چند چشم های زیبایی هم داشته باشید اما به دلیل درازی و بد فرمی بینی نمی توانید آن را نمایان یا آرایش کنید. حتی اگر آن را به درستی گریم کنید باز هم در نشان دادن زیبایی تان موفق نخواهید بود.

خلاصه بگوییم زیبایی تان را نمی توانید با آرایش نیز درست کنید. این وضع برای هیچ کس خوب نیست. اگر به فکر زیبایی تان هستید همین حالا برای اصلاح بینی تان اقدام کنید.

در این مطلب اطلاعات کامل را بخوانید سپس با توجه به شرایط خودتان تصمیم نهایی را بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

جراحی نوک بینی دراز

برخی از افراد تنها ایراد بینی شان درزا بودن نوک آن است که به دلایلی چون دلیل وراثت، افزایش سن و یا تصادف رخ می دهد.

عمل نوک بینی از داخل انجام می شود و جراح تغییرات لازم را روی استخوان و غضروف انجام می دهد. برای ترمیم نوک بینی، غضروف های قوی را به غضروف های نوک بینی پیوند می دهند تا استحکام یابند.

اصلاح بینی در این مورد ساده است و دوره نقاهت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. در ادامه با همه جزئیات این عمل بیشتر آشنا خواهید شد.

چه کسانی می توانند عمل بینی نوک دراز را انجام دهند؟

چه کسانی می توانند عمل بینی نوک دراز را انجام دهند؟

این عمل برای کسانی است که هیچگونه مشکلی در ساختار بینی خود ندارند. برجستگی بینی آن ها صاف و تنها نوک بینی شان مشکل دارد.

به طور کلی این عمل برای کسانی مناسب است که:

 • نوک بینی شان نازک شده
 •  نوک بینی شان تغییر زاویه داده
 • عمل ترمیم نوک بینی برای کسانی که قبلا جراحی کرده اند
 • تغییر شکل ساختارهای بینی

مزایای جراحی بینی نوک دراز

مزایای جراحی بینی نوک دراز عبارتند از:

 1. تغییر مثبت شکل و ظاهر بینی: جراحی بینی نوک دراز می‌تواند به شما کمک کند تا شکل و ظاهر بینی خود را به دلخواه تغییر دهید. با اصلاح نوک دراز بینی، ممکن است بینی شما کوچکتر و مناسب‌تر نسبت به چهره‌تان نمایش داده شود.
 2. بهبود عملکرد تنفس: در بعضی از موارد، نوک دراز بینی ممکن است باعث مشکلات تنفسی مانند سرفه، خستگی و عدم توانایی در تنفس صحیح شود. با جراحی بینی نوک دراز، مشکلات تنفسی رفع می‌شود و عملکرد تنفس بهبود پیدا می‌کند.
 3.  افزایش اعتماد به نفس: بعد از جراحی بینی نوک دراز فرد احساس زيبايي و جذابيت بیشتری خواهد داشت، و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت فرد از ظاهر خود خواهد شد.
 4. بهبود کیفیت زندگی: برخی از افراد که بینی دراز و نامناسبی دارند، ممکن است به علت عدم رضايت از ظاهر خود، با مشکلات روحی و روانی مانند: استرس، افسردگی و کاهش اعتماد به نفس شدید روبرو شوند؛ با جراحی بینی نوک دراز، فرد به طور کامل از زندگی خود لذت خواهد برد و از خود رضایت کافی خواهد داشت.
 5. تأثیر مثبت در سبک زندگی: پس از جراحی بینی نوک دراز، میتوانید به طور کامل تجربه‌های جديد و فعاليت‌های جديدي را شروع کنید. حتی ممکن است به مراقبت‌های بهتر از بدن و سلامتی خود بیشتر علاقه‌مند شوید.

مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل نوک بینی

عوارض و خطرات جراحی نوک بینی

عمل جراحی نوک بینی دراز خطرات آن چنانی ندارد چرا که طی این عمل استخوان بینی شکسته نمی شود. بنابراین دوره بهبودی آن کمتر است و خطر ورم، کبودی و خونریزی کمتری دارد.

قیمت عمل نوک بینی دراز

قیمت جراحی بینی با توجه به وضعیت بیمار تعیین می شود به عنوان مثال برداشتن قوز بینی با جراحی نوک بینی دارای قیمت های متفاوتی است. این قیمت ها را دستمزد جراح، وضعیت خودتان، تیم جراح، هزینه بی هوشی و هزینه کلینیک یا بیمارستان تعیین می کند.

تنها راه برای فهمیدن اینکه بینی شما برای جراحی چقدر هزینه بر می دارد این است که با یک جراح مشورت کنید تا با توجه به معایناتی که انجام می دهد هزینه ها را برای شما برآورد کند.

مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل نوک بینی

جراحی نوک بینی برای بینی های دراز آسان است و دوره نقاهت کمتری نیز دارد پس شما در مدت زمان کوتاهی می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید.

شما بعد از 7 روز می توانید به فعالیت های خود برگردید. ممکن است به مدت 1 الی 2 ماه ادامه داشته باشد. بهبودی کامل و دیدن نتیجه جراحی بسته به وضعیتتان در 6 الی 12 ماه حاصل می شود.

مواردی که باید بعد از جراحی نوک بینی به آن ها توجه کنید شامل موارد زیر است:

 • برای تمیز و مرطوب شدن بینی از اسپری استفاده کنید.
 • برای فروکش کردن تورم از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
  از انجام دادن فعالیت های سنگین بپرهیزید.

محدودیت سنی برای جراحی نوک بینی

رشد بینی در دختران تا سن 16 سالگی و در پسران تا سن 18 سالگی است. این جراحی را در صورت لزوم دختران بعد از 16 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی می توانند انجام دهند. جراحی بینی برای افراد مسن هیچ منعی ندارد.

آیا بعد از جراحی نوک بینی زخمی باقی می ماند؟

در جراحی نوک بینی از روش باز استفاده می شود به طوری که یک برش کوچک بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. این زخم غیر قابل توجه خواهد بود.

البته بسته به نوع پوست این جای زخم ممکن است در برخی از افراد زودتر محو شود و در برخی از افراد کمی قابل توجه باشد. بعد از عمل، جراح با توجه به جنس پوست، ژل یا کرم محو کننده را به شما خواهد داد.

ورم و کبودی بعد از جراحی نوک بینی دراز چگونه است؟

در گذشته تورم و کبودی برای عمل های زیبایی زیاد بود اما امروزه به لطف تکنیک های جدید این عوارض کمتر شده است.

اقدامات حیاتی که در حین جراحی انجام می شود برای پیشگیری یا به حداقل رساندن تورم و کبودی موثر است.

اما با وجود اینکه این اقدامات انجام می شود ممکن است بسته به وضعیت بیمار یا آلرژی طی یک دوره یک هفته ای تا 10 روز ورم و کبودی داشته باشید.

ورم و کبودی بعد از جراحی نوک بینی دراز چگونه است؟

عمل نوک بینی روی حس بویایی تاثیر دارد؟

سوالی که بیشتر از ما پرسیده می شود در مورد حس بویایی در عمل نوک بینی دراز است. در جواب این سوال باید بگوییم که قسمتی که قرار است عمل شود با محل عملکرد حس بویایی فاصله دارد و به عبارت دیگر هیچگونه برشی در آن محل انجام نمی گیرد.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

جراحی بینی نوک دراز عمل سختی نیست و برخی با این باور که دوره نقاهت آن همانند سایر جراحی ها است و قیمت بالایی دارد از انجام این عمل منصرف می شوند.

اگر این مشکل را دارید آن را همین حالا برطرف کنید ما در تاپ کلینیک با برجسته ترین جراحان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم. برای مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کلام اخر

ما در این مطلب به طور کامل توضیح دادیم که این عمل سخت نیست و هزینه و اینکه چه کسانی می توانند آن را انجام دهند را عنوان کردیم.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان با تجربه ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما به بهترین و جدیدترین تکنیک جراحی خواهد شد و عوارض نامطلوبی بعد از جراحی حاصل نخواهد شد.

همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول در مورد جراحی نوک بینی دراز

چه کسی می تواند جراحی نوک بینی داشته باشد؟

کسانی که بینی صافی دارند و تنها نوک بینی آن ها بزرگ یا آویزان است.

عمل نوک بینی برای افرادی که سینوزیت دارند خطرناک است؟

هیچ منعی برای بیماران سینوزیتی برای انجام عمل بینی وجود ندارند.

ورم و کبودی بعد از عمل نوک بینی چگونه است؟

این عمل روی استخوان بینی کار نمی کند به همین دلیل دوره نقاهت کمتری دارد.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹