معرفی بهترین دکتر جراحی ترمیم بینی در تهران

معرفی بهترین دکتر جراحی ترمیم بینی در تهران

حتما شما هم در زندگی خود افرادی را دیده ای که بعد از انجام جراحی بینی، از وضعیت آن بخاطر برخی دلایل راضی نبوده و دوباره ترمی می کنند. یا ممکن است خودتان جراحی بینی داشته باشید ولی از نتیجه آن راضی نباشید.

در این مقاله شما را با آنچه برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی نیاز است بدانید، اعم از خصوصیات های بهترین جراح ، اهمیت انتخاب بهترین جراح و معرفی بهترین جراح ترمیم بینی تهران آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

در ابتدا لازم است تعریفی از جراحی ترمیم بینی داشته باشیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

منظور از جراحی ترمیم بینی چیست؟

جراحی ترمیم  بینی شامل دو گروه از مردم می شود. گروه نخست شامل مواردی می باشد که شخص در اثر یک سانحه و یا حادثه دچار نقص در قسمتی و یا همه بافت بینی خود می شود. در این صورت نیاز است به بازسازی و ترمیم بینی بپردازند که جراح پلاستیک اقدام به بازسازی و یا ترمیم بافت بینی می کند که نیازمند عمل های جراحی پیچیده و متعدد ی می باشد.

گروه دوم عمل های ترمیمی بینی که مصطلح تر و شایع تر می باشد به معنی رتوش بینی یا عمل ثانویه است. در این نوع عمل، شخصی که یک بار عمل جراحی زیبایی بینی را انجام داده بنا بدلایل مختلفی از عملکرد بینی  ویا فرم بینی خود ناراضی می باشد  و احساس می کند نیاز به عمل دوباره دارد.

نسبت به عمل اولیه، این عمل از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد و کار جراحی دشوارتر است. زیرا که بافت بینی در عمل اول دستخوش تغییراتی انجام گرفته است که کار را برای جراح ترمیم بینی دشوار تر می کند.

جراحی ترمیم بینی برای چه کسانی نیاز است؟

در صورتی که بعد از گذشت مدت زمان کافی از انجام جراحی بینی اولی، اگر شخص احساس کند که بینی او از لحاظ تنفسی و یا ظاهری هنوز دارای مشکلاتی می باشد، قادر است برای عمل ثانویه یا رتوش بینی به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نماید.

خصوصیات بهترین جراح ترمیم بینی

بهترین جراح کسی است که سلامت فرد را اولویت کار خود بداند و هدف فرد را از انجام عمل جراحی بررسی کند و با توجه به مهارت و تخصص خود در روش‌های مدرن پزشکی، به درمان و جراحی بینی بیمار اقدام کند.

افراد می‌توانند با مراجعه حضوری به مطب جراح متخصص و با مشاهده نمونه کارهای جراح، از میزان رضایتمندی و نحوه انجام و نتایج حاصل از عمل جراح آگاهی پیدا کنند.

بهترین جراح ترمیبم بینی جراحی است که با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و مدرن اقدام به انجام روش‌های مختلف فرم دهی و زیباسازی بینی کند.

همچنین از مهم ترین خصوصیات بهترین جراح، پاسخ دادن با دقت و حوصله تمام به همه سوالات بیمار در مورد جراحی است، بهترین جراح توضیحات کاملی در مورد نکات و اقدامات قبل و مراقبت‌های بعد از جراحی را در اختیار بیمار خود قرار میدهد. در ادامه به بررسی بهترین جراح ترمیم بینی در تهران پرداخته ایم.

جراحی ترمیم بینی برای چه کسانی نیاز است؟بهترین دکتر جراحی ترمیم بینی در تهران

تیم مرکز تخصصی زیبایی topclinic  با بهره گیری از کادری مجرب، بیشتر از 13 سال است که در تهران افتخار خدمت رسانی به بیمارن در زمین جراحی های زیبایی را دارد.

ویژگی جراحان تاپ کلینیک:

  • دانش و تجربه فراوان
  • ترکیب هنر و زیبایی
  • مشاوره و راهنمایی رایگان
  • برنامه ریزی متناسب با نیاز هر بیمار
  • تیم حرفه ای و کارآزموده
  • مقرون به صرفه
  • مشاوره بعد از عمل
  • بیشترین میزان کیفیت

این مرکز بنا داشته است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعه کنندگان این فرصت را در اختیار بیماران قرار دهد تا با صرف کم ترین زمان ،هزینه ای مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به زیبایی دلخواه خود دست پیدا کنند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح

انتخاب یک جراح ماهر برای جراحی ترمیم بینی در نتیجه نهایی جراحی بسیار تاثیر گذار خواهد بود، چرا که نحوه ترمیم بینی بطوری که عوارض غیر مطلوبی بعد از جراحی حاصل نشود، به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد.

همچنین یک کلینیک تخصصی را برای جراحی بینی انتخاب کنید چرا که نسبت به بیمارستان های دولتی دارای امکانات بیشتری است، و حتما قبل از انجام عمل جراحی از پزشکتان مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید نتیجه نهایی این جراحی مطابق با میل شما خواهد بود.

شایع ترین مشکلاتی که نیاز به ترمیم بینی دارند

پونزشایع ترین مشکلاتی که نیاز به ترمیم بینی دارند به شرح زیر می باشد:

1. وجود قوز روی بینی بعد از عمل

داشتن قوز روی تیغه بینی،  یکی از ویژگی های اکثر بینی های استخوانی می باشد. اگر برای عمل بینی، جراح پلاستیک مهارت کافی نداشته باشد و استخوان تیغه بینی را به درستی عمل نکند، بعد از عمل قوز بینی باقی خواهد ماند. البته لازم به ذکر است که گاهی اوقات بسیاری از افراد باقی ماندن قوز را با ورم روی تیغه بینی بعد از راینوپلاستی اشتباه می گیرند.

به چنین دلایلی پیشنهاد می شود که صبور باشید تا ورم بینی کاهش پیدا کند و فرم نهایی مشخص شود و بعد تصمیم به عمل برای بار دوم بگیرید.

2. تنفس نامناسب بعد از عمل

گزینش بهترین جراح پلاستیک از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد؛ برخی اوقات از افراد به مطب مراجعه می نمایند و ابراز می کنند که پس از عمل بینی متوجه هیچ بویی نمی شوند، یا برای اطرافیان در هنگام تنفس صدای بینی آن ها مزاحمت ایجاد می کند.

در صورتی که جراح  در کار خود مهارت کافی نداشته باشد، امکان دارد به عصب بویایی فرد، حین عمل آسیب وارد کند. رفع این مشکل حتی پس از ترمیم هم  امکان پذیر نمی باشد. توجه به بویایی فرد و جراحی صحیح ساختمان بینی از مهم ترین نکات در حین عمل می باشد که به ظرافت و دقت کارجراح بستگی دارد.

3. دفرمه شدن بینی بعد از عمل اول

بد فرم شدن بینی پس از عمل و بروز مشکلات ظاهری موجب می شود که شخص اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و ملزم به اقدام جراحی بینی برای بار دوم شود. اگر جراحی با روش های روز جراحی آشنایی نداشته باشد و در رفع مشکلات بینی استخوانی و بینی گوشتی تکنیک مناسب را به کار نبرد، بعد از مدتی بینی نه تنها فرم اولیه پس از عمل را از دست خواهد داد، بلکه فرم نامناسب و بدی را به خود می گیرد که می بایست مشکل را با جراحی اصلاحی رفع نمود.

منظور از جراحی ترمیم بینی چیست؟4. توجه نکردن به نوع بینی و اجزای صورت در جراحی اولیه

از بیماران گاهی اوقات، هنگامی که جهت مشاوره قبل از عمل به مطب مراجعه می کنند، اصرار دارند که بینی آن ها با فرم نیمه عروسکی و یا عروسکی عمل شود؛ این در حالی است که برخی از آن ها اجزای صورتشان درشت می باشد یا  بینی گوشتی دارند یا که در هیچ کدام از موارد از نظر زیبایی شناسی نیمه فانتزی یا فرم فانتزی یا انتخاب مناسبی نمی باشد.

حتی گاهی اوقات بعضی از آقایان در عمل بینی خواستار فرم های نامناسب برای چهره مردانه هستند. اگرچه پزشک فقط به نظر بیمار توجه کند و به علم زیبایی شناسی توجهی نکند، با گذشت فرد زمان متوجه خواهد شد که زیبایی چهره اش با فرم و یا مدل انتخابی او، از بین برده است. به همین دلیل برای بار دوم اقدام به جراحی می کند.

5. افتادگی نوک بینی بعد از رینوپلاستی اولیه

معمولاً افتادن نوک بینی در بینی های گوشتی دیده می شود که در آن ها ضخیم بودن پوست بینی موجب افتادگی و فشار به نوک بینی  می شود. اگر پزشک مهارت کافی در تقویت صحیح غضروف های بینی نداشته باشد، بینی پس از مدتی با افتادگی مواجه خواهد شد و فرد مجبور می شود جراحی ثانویه انجام دهد.

6. افراط در تغییر فرم بینی

مدل های بینی عروسکی و سربالا در گذشته طرفداران بسیاری داشت به طوری که به زاویه مناسب نوک بینی با لب ها هیچ توجهی نمی شد. ولی امروزه  مدل بینی طبیعی هم از نظر علمی تایید شده است و هم طرفداران بیشتری دارد. اگرچه جراح تسلیم خواسته های غیرمنطقی بیمار شود و به تکنیک های روز آشنایی نداشته باشد، تیغه و نوک بینی حالت غیرطبیعی خواهد گرفت و به اصطلاح بینی حالت خوکی پیدا می کند.

7. نامتقارن شدن سوراخ های بینی

اکثریت افراد پیش از عمل بینی این دغدغه را دارند که سوراخ های بینی آن ها باید با هم یکسان شود. پیش از هر چیز لازم به ذکر است که گاهی اوقات این کار امکان پذیر نیست ولی یک جراح خوب بینی توانایی این را دارد تا بیشترین حد امکان سوراخ های بینی را شبیه به یکدیگر عمل کند. گاهی اوقات نا متقارن بودن سوراخ های بینی تا حدی زیاد می باشد که فرد ملزم به انجام رینوپلاستی ترمیمی می شود.

 

انتخاب بهترین دکتر جراح بینی8. کوچک شدن بیش از حد بینی

کوچک شدن بیش از حد بینی را می توان یکی از انواع افراط در تغییر فرم بینی دانست. هنگامی که جراح اندازه بینی را به دلیل عدم مهارت، بیش از حد کوچک کند، چهره زیبایی خود را از دست می دهد و بینی فرم غیرطبیعی به خود می گیرد. به همین دلیل شخص تصمیم به جراحی دوباره می گیرد تا بینی کمی بزرگ تر شود.

9.بزرگ باقی ماندن بینی

برخلاف مورد قبل، گاهی پزشک به اندازه کافی نمی تواند از بزرگی بینی کم کند و به همین دلیل بینی فرد بعد از عمل همچنان بزرگ می باشد و احساس می کند که هیچ تغییری انجام نشده است. جراحی دوباره کمک می کند تا اندازه بینی استاندارد شود.

10. کج شدن بینی بعد عمل

گاهی اوقات  شخص پس از عمل با انحراف بینی مواجه می شود و به همین دلیل ظاهر بینی کج به نظر می رسد. به دلیل وجود التهابات و ورم ها پس از عمل بینی، شخص احساس می کند که بینی او کج شده است. اگرچه با گذشت زمان و از بین رفتن التهابات و ورم ها همچنان دارای کجی بود، جراحی دوباره به رفع کج بودن بینی کمک می کند.

11. گوشت اضافه بعد عمل

نداشتن تسلط کافی به تکنیک و روش های جراحی از سوی دکتر باعث می شود که بینی با گوشته اضافه یا همان  فیبروز مواجه شود. دلیل این مشکل، تولید بیش از اندازه طبیعی بافت فیبروزی بدن برای ترمیم زخم جراحی می باشد.

هنگامی که بخشی از بدن زخم می شود، بافت فیبروزی به التیام زخم کمک می کند. وقتی که تولید این بافت فیبروزی بیش از حد نرمال باشد، گوشت اضافه ایجاد می شود. با ظرافت در کار، جراح توانایی این را دارد که  مانع از بروز این مشکل شود.

نتیجه گیری

امروزه به دلیل اینکه پزشک و یا متخصص مهارت کافی در جراحی بینی نداشته است، بیشتر افرادی که عمل بینی انجام داده اند، مجبور به انجام ترمیم بینی شده اند. وجود قوز روی بینی، افتادگی در نوگ بینی، مشکل در تنفس و … از جمله دلایلی می باشد که فرد بعد از انجام عمل بینی، ملزم به ترمیم بینی می شود.

ما در این مقاله از تاپ کلینیک به دلایل مورد نیاز برای ترمیم بینی، و همچنین به معرفی بهترین جراح ترمیم بینی در تهران پرداختیم. اگر در خصوص ترمی بینی سوالی دارید، پاسخ آن را با شماره گیری 09394216199  از تاپ کلینیک جویا باشید.

سوالات متداول

جراحی ترمیم بینی شامل چند گروه از مردم می شود؟

شامل دو گروه از مردم می شود که در مقاله بالا به هر دو گروه اشاره کردیم.

اکثرا چه دلیل سبب می شود که مردم نیاز میبینند که به جراحی دوباره اقدام کنند؟

اکثرا نداشتن مهارت کافی جراح، سبب این کار می شود.

چه موقع شخص اشتباها احساس می کند که بینی دچار کجی می باشد؟

به دلیل وجود التهابات و ورم ها پس از عمل بینی، شخص احساس می کند که بینی او کج شده است.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹