عمل بینی نوک گرد، بهترین روش و نتایج آن

اصلاح بینی برای داشتن ظاهری بهتر هم برای خانم ها و هم آقایان مهم است. در برخی از موارد بینی به یک سری اصلاحات نیاز دارد. یکی از اصلاحاتی که بیشتر ما آسیایی ها با آن درگیریم نوک بینی گرد است.

بینی نوک گرد تمامی توجهات را به خود جلب می کند چون در وسط چهره قرار دارد و باعث می شود زیبایی چشم ها مورد توجه قرار نگیرد. کسانی که نوک بینی خود را اصلاح کرده اند ظاهری متفاوت تر با چهره قبلی خود تجربه کرده اند.

و با انجام عمل نوک بینی گرد چشم ها، لب ها و خطوط فک بیشتر به چشم می آیند. شما نیز می خواهید ظاهری مطلوب و بهتر  داشته باشید و برای عمل نوک بینی دو دل هستید یا از نتایج عمل می ترسید حتما این مطلب را از دست ندهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

بهترین روش انجام عمل بینی نوک گرد

برای افرادی که نوک بینی آن ها گرد است و ساختار بندی بینی شان به جز نوک بینی هیچ مشکلی ندارد بهترین روش برای این افراد جراحی به روش باز است.

در جراحی به روش باز جراح تسلط بیشتری روی عمل دارد و ریسک تیز شدن بینی بعد از عمل کاهش می یابد. این روش مزایای دیگری نیز دارد که می توان به دسترسی نامحدود جراح به ساختار بینی و امکان مدلسازی آن اشاره کرد.

بهترین روش انجام عمل بینی نوک گرد

 انواع نوک بینی گرد

نوک بینی گرد انواع مختلفی دارد که بر حسب نوع آن عمل می شود. انواع نوک بینی شامل موارد زیر است.

بینی نوک گرد غضروفی:

بینی هایی که نوک آن ها غضروفی است و اندازه غضروف های جانبی پایین آن برجسته است. این نوع بینی در نژادهای مختلف دیده می شود و غضروف های پایینی شل و پشتیبانی ضعیفی دارند.

در بینی هایی که نوک آن ها گرد است غضروف ها پهن و قوی است به طوری که پوست بینی به سمت خارج فشار داده می شود.

بینی نوک گرد ترمیمی:

در صورتی نوک بینی عمل شده دوباره به ترمیم نیاز دارد که به دلیل خطاهای جراحی یا مراقبت نادرست بیمار به وجود آمده باشد.

برای ترمیم بینی در همچنین مواقعی جراح نوک بینی را باز می کند و بافت اسکار ایجاد شده را خارج می کند. برای پشتیبانی نوک بینی از غضروف دنده یا گوش یا سپتوم غضروفی استفاده می کنند و در برخی از موارد نیز از متریال مصنوعی نیز استفاده می کنند.

بینی نوک گرد نژادی:

در بینی های نوک گرد نژادی غضروف نوک بینی ضعیف و شل است. جراح برای اصلاح همچین بینی از سپتوم بینی استفاده می کند یا برای پشتیبانی آن از غضروف گوش برمی دارد.

بهترین روشی که با استفاده از آن می توان چربی اضافی نوک بینی و پشتیبانی ضعیف غضروف های نوک بینی را اصلاح کرد، جراحی به روش باز است چرا که در روش بسته این امکان وجود ندارد چون جراح دید وسیعی نسبت به جراحی نخواهد داشت.

فیلم جراحی عمل بینی نوک گرد

جراحی عمل بین ینوک گرد و نتیجه آن را در فیلم زیر ببینید:

مزایای جراحی بینی نوک گرد

مزایای جراحی بینی نوک گرد عبارتند از:

 1. بهبود تنفس: جراحی بینی نوک گرد می‌تواند بهبود قابل توجهی در عملکرد تنفسی فرد داشته باشد. با کاهش انسداد در مجرای هوایی، فرد می‌تواند به طور بهتر و آسان‌تر تنفس کند.
 2. بهبود شکل ظاهری: جراحی بینی نوک گرد معمولاً باعث تغییر شکل و ظاهر بینی می‌شود. این عمل جهت بهبود نسبت‌های صورت و تطابق بین قسمت‌های صورت استفاده می‌شود.
 3. افزایش اعتماد به نفس: با تغییر شکل و ظاهر بینی، فرد ممکن است خود را خوشحال‌تر و رضایتمند از ظاهر خود ببیند که باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت شخصی می‌شود.
 4. کاهش علائم التهاب و عفونت: در برخی از موارد، بینی نوک گرد ممکن است باعث ایجاد التهاب و عفونت در مجرای هوایی شود. با اصلاح شکل بینی، علائم التهاب و عفونت کاهش می‌یابد.
 5. بهبود خواب: در برخی از افراد، بینی نوک گرد ممکن است منجر به مشکلات خواب مانند خروپف یا آپنه شود. با جراحی بینی نوک گرد، تنفس بهبود یافته و کاهش خطر این مشکلات رخ می‌دهد.
 6. راحت‌تر شدن در استفاده از عینک: در صورت داشتن بینایی ضعیف و استفاده از عینک، جراحی بینی نوک گرد ممکن است باعث راحت‌تر شدن در قرار دادن و استفاده از عینک شود.
 7. بهبود کارایی فعالیت‌های ورزشی: با تغییر شکل بینی و بهبود تنفس، فرد میتواند ورزش‌های هوازی مانند دویدن، شنا و بسکتبال می‌توانند به طور بهتری فعالیت های خود را انجام دهند.

عوارض جراحی بینی نوک گرد

عوارض جراحی بینی نوک گرد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. درد و تورم: پس از جراحی، ممکن است درد و تورم در ناحیه بینی و اطراف آن رخ دهد. این علائم معمولاً در چند روز اول پس از عمل بروز می‌کنند و با استفاده از داروهای تسکین دهنده و استفاده مناسب از یخ قابل کاهش هستند.
 2. خونریزی: خونریزی معمولاً در طول چند روز پس از جراحی بینی نوک گرد رخ می‌دهد. بهتر است در صورت خونریزی شدید، به پزشک خود مراجعه کنید.
 3. عفونت: عفونت بعد از جراحی بینی بسیار نادر اتفاق می افتد، اما همچنان ممکن است رخ دهد، علائم عفونت شامل تورم شدید، قرمز شدن، درد شدید، تب و خروج معایعات صاف و زرد غیرطبیعی است.
 4. تغییرات حسی: پس از جراحی، ممکن است حس بینایی و بو در ناحیه بینی تغییر کند. این تغییرات معمولاً موقت هستند و در طول زمان بهبود می‌یابند.
 5. تغییر شکل نامطلوب بینی: در برخی از موارد، جراحی بینی نوک گرد ممکن است منجر به تغییر نامطلوب شکل و ظاهر بینی شود. اگرچه این تغییرات عموماً با دقت و تجربه جراح قابل کنترل هستند، اما همچنان ریسک وجود دارد.
 6. خشک شدن و سفت شدن پوست: پس از جراحی، پوست ناحیه بینی ممکن است خشک شده و سفت شود، استفاده از مرطوب کننده‌های مناسب معمولاً بهبود این عارضه را به همراه دارد.
 7. بروز علائم آلرژی: در صورتی که دارای حساسیت در چشم، گلو، گوش یا پوست هستید، پس از جراحی ممکن است علائم آلرژی شامل خارش، تورم و قرمزی را داشته باشید.

توجه داشته باشید که این جراحی حتما باید نزد پزشک متخصص انجام بگیرد تا از بروز عوارض نامطلوب و خطرناک جلوگیری شود.

بهبودی بعد از عمل نوک بینی چقدر است؟

بهبودی بعد از عمل به شرایط بیمار بستگی دارد. در کل این بهبودی بعد از اصلاح نوک بینی گرد، هشت روز است. بینی ممکن است کمی متورم شود که البته بعد از گذشت چند ماه این تورم کاهش می یابد.

کاهش تورم در سه هفته اول به اندازه 20 الی 30 درصد و در هفته ششم 50 الی 60 درصد خواهد بود. 90 درصد این تورم در سه ماه پس از عمل بینی کاهش می یابد.

چه فعالیت هایی را بعد از عمل نوک بینی می توان انجام داد؟

اگر می خواهید از نتیجه جراحی بینی راضی باشید باید مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی را به خوبی رعایت کنید.

هزینه نوک بینی گرد چقدر است؟

فعالیت های زیر را طی زمان گفته شده می توانید انجام دهید:

 • رانندگی: پنج تا هفت روز بعد از عمل جراحی
 • ورزش های ساده: انجام ورزش هایی مثل دویدن و پیاده روی، چهار هفته بعد از جراحی
 • ورزش های سنگین تر: ورزش هایی همچون تنیس، اسکی، فوتبال، بسکتبال و غیره، شش هفته بعد از جراحی
 • غواصی: هشت الی دوازده هفته بعد از جراحی

هزینه نوک بینی گرد چقدر است؟

بیشتر مراجعه کندگان در مورد هزینه جراحی می پرسند چرا که در بیشتر موارد بینی مشکل دیگری ندارد و تنها نوک آن باید اصلاح شود. برای دریافت هزینه ها باید بگوییم که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و چون یک عمل زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

ممکن است عمل بینی برای برخی از افراد جزئی و برای برخی دیگر سخت تر باشد که در این مورد مسلما هزینه ها فرق خواهد کرد. بیمه در صورتی هزینه جراحی را پرداخت می کند که به دلیل انحراف بینی یا عفونت مکرر سینوس ها و حتی آلرژی مشکل تنفسی داشته باشید.

عکس نوک بینی گرد بعد از عمل

نمونه عکس اصلاح نوک بینی و نتایج آن را می توانید در عکس های زیر مشاهده کنید و نتایج باور نکردنی در چهره را به خوبی مقایسه کنید.

بهبودی بعد از عمل نوک بینی چقدر است؟

توصیه جراحان تاپ کلینیک

عمل ترمیمی نوک بینی بیشتر به دلیل خطای پزشکی رخ می دهد اگر نمی خواهید شاهد این اتفاق باشید عمل خود را به دستان یک جراح با سابقه بسپارید.

جراحان  تاپ کلینیک با چندین سال سابقه در زمینه جراحی های زیبایی توانسته اند رضایت مشتریان را جلب کنند. شما عزیزان می توانید نمونه کارهای بیشتر را در صفحه اینستاگرامی ما به آدرس topclinic_center ببینید.

جمع بندی

دراین مطلب در مورد عمل نوک بینی گرد صحبت کردیم توجه داشته باشید که این عمل هرچقدر هم جزئی که باشد باید زیر نظر یک جراح ماهر انجام گیرد، که به آناتومی صورت مسلط باشد و نوک آن را بیش از اندازه کوچک نکند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول عمل نوک بینی گرد

بهترین روش برای عمل بینی نوک گرد چیست؟

بهترین روش برای جلوگیری از تیز شدن نوک بینی در حین عمل استفاده از روش جراحی باز است.

هزینه اصلاح گردی نوک بینی چقدر است؟

عمل های زیبایی هزینه معینی ندارند چرا که این هزینه ها به عواملی همچون هزینه دستمزد جراح و وضعیت بیمار بستگی دارد و ممکن است این عمل برای فردی جزئی و برای برخی دیگر سخت تر باشد.

مدت زمان جراحی بینی نوک گرد چقدر است؟

مدت زمان این جراحی بسته به شرایط بیمار ممکن است 2 الی 2.5 ساعت طول بکشد.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹