بهترین جراح بینی در تهران کیست – بهترین دکتر رینوپلاستی با مناسب ترین قیمت

بهترین جراح بینی در تهران کیست - بهترین دکتر رینوپلاستی با مناسب ترین قیمت

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟ افرادی که قصد عمل بینی را دارند، به دنبال پاسخی برای این سوال هستند، چراکه یافتن بهترین دکتر رینوپلاستی با مناسب ترین قیمت کار چندان آسانی نیست!

بینی ها به طور کلی بر اساس ساختار استخوانی و غضروفی که دارند، در دو دسته بینی های استخوانی و گوشتی دسته بندی می شوند. تفاوت اصلی میان بینی های گوشتی و استخوانی در این است که بینی های استخوانی دارای یک غضروف مقاوم هستند، اما بینی های گوشتی غضروف و استخوان ضعیف تری دارند.

از آنجایی که در بینی های استخوانی، لایه ای نازک از پوست بر روی استخوان بینی قرار می گیرد، احتمال موفقیت آمیز بودن عمل بیشتر است.

در ادامه این مقاله از سایت تاپ کلینیک، قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید برای انجام عمل زیبایی بینی به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

هدف از عمل زیبایی بینی و یا رینوپلاستی چیست؟

هدف از عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)، برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی و اصلاح فرم بینی و برطرف کردن ایرادات عملکردی بینی همچون مشکلات تنفسی است.

بهترین جراح بینی در تهران با معاینه و بررسی بینی یک بیمار، می تواند در ساختار و فرم بینی، استخوان و غضروف بینی تغییرات بسیاری را ایجاد کند.

از مهم ترین تغییراتی که پزشک می تواند در حین عمل جراحی بینی ایجاد کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صاف کردن تیغه بینی و رفع حالت کجی و نامیزان بودن آن
 • کوچک کردن بینی های بزرگ
 • ایجاد تقارن در سوراخ های بینی
 • رفع سوراخ های بزرگ بینی با حالت عقابی
 • برطرف کردن نوک بینی گرد و گوشتی
 • کوتاه تر کردن طول بینی در افرادی که نوک بینی برآمده و دراز دارند.
 • رفع مشکلات ایجاد شده پس از شکستگی و آسیب دیدن
 • بهبود مشکلات تنفسی
 • اصلاح فرم بینی های گوشتی

به طور کلی می توان گفت بهترین جراح بینی در تهران می تواند سه بخش بینی شامل استخوان، غضروف و پوست را تغییر دهد و یا اصلاح کند.

هدف از عمل زیبایی بینی و یا رینوپلاستی چیست؟

بهترین جراح بینی در تهران از چه تکنیک هایی برای عمل بینی استفاده می کند؟

در حالت کلی، عمل زیبایی بینی به دو تکنیک شامل تکنیک باز عمل بینی و تکنیک بسته عمل بینی انجام می شود. انتخاب تکنیک مناسب وابسته به خواسته و تمایلات بیمار و همینطور میزان پیچیدگی عمل بینی و… است.

تفاوت تکنیک باز و بسته عمل بینی، در برش هایی است که پزشک و جراح در بینی ایجاد می کند؛ در روش بسته برش های کمتری زده می شود.

البته توجه داشته باشید که کم و یا زیاد بودن برش های ایجاد شده در عمل جراحی بینی، صرفا تفاوت این دو روش است و دلیل برتری یک روش بر دیگری نیست.

بهترین جراح بینی در تهران – تکنیک بسته عمل بینی

در تکنیک بسته عمل بینی، جراح برش هایی را از داخل بینی و در کناره های سوراخ بینی، ایجاد می کند و سپس با استفاده از ابزار مخصوصی، مقدار کمی از پوست را از اسکلت جدا می کند تا بتواند به این واسطه تغییراتی را بر روی ساختار بینی ایجاد کند.

در این روش در قسمت انتهایی بینی، برش و بخیه ای ایجاد نمی شود؛ اما به طور کلی عمل در مدت زمان کوتاهتری انجام می شود و در پایان نیز زخم و التهاب کمتری ایجاد می گردد.

تکنیک بسته عمل بینی برای بینی هایی با ایرادات جزئی و کم مناسب است و افرادی که دارای بینی های گوشتی و یا بینی هایی با وضعیت داخلی پیچیده هستند، بهتر است از این تکنیک استفاده نکنند.

تکنیک باز عمل بینی

در تکنیک باز عمل بینی، بهترین جراح بینی در تهران علاوه بر ایجاد برش هایی در داخل بینی، در ناحیه کلوما و پوست میان حفره های بینی نیز برشی را ایجاد می کند.

از آنجایی که پزشک در روش تکنیک باز عمل بینی، برش های بیشتری را بر روی پوست ایجاد می کند، می تواند مانور بیشتری را روی بینی نیز داشته باشد و تغییرات گسترده تری را در ساختار بینی ایجاد کند.

اما در این روش به دلیل اینکه برش های بیشتری ایجاد می شود، زخم و تورم نیز بیشتر می شود و دوره نقاهت پس از جراحی برای بیمار نیز طولانی تر است.

بهترین جراح بینی در تهران از چه تکنیک هایی برای عمل بینی استفاده می کند؟

انواع مدل های عمل بینی در تهران

به طور کلی پزشکان و جراحان رینوپلاستی در ایران، سه فرم کلی را برای عمل بینی در نظر می گیرند که هر بیمار می تواند متناسب با دیگر اجزای صورت خود و ایرادات ظاهری بینی که دارد، یکی از این سه مدل بینی را برای جراحی انتخاب نماید.

1- جراحی بینی طبیعی

این نوع جراحی برای افرادی مناسب است که فقط تمایل دارند ایرادات بینی آنها برطرف شود و اندازه و فرم کلی بینی آنها حفظ گردد.

بهترین جراح بینی در تهران در جراحی بینی طبیعی، سعی دارد بدون اینکه سر بینی را کمی بالا ببرد، ایرادات بینی شامل رفع قوز بینی، رفع برآمدگی و یا فرو رفتگی های روی تیغه بینی، متقارن سازی سوراخ های بینی را برطرف کند.

در جراحی بینی های طبیعی، زاویه بین بینی و لب بالایی فرد، تقریبا 90 درجه است و اغلب آقایان متقاضی عمل بینی طبیعی می باشند.

2- جراحی بینی فانتزی

در جراحی زیبایی بینی به فرم فانتزی (عروسکی)، جراح علاوه بر اینکه ایرادت ظاهری بینی را برطرف می کند، به تیغه بینی نیز قوس زیادی می دهد و همین موضوع سبب می شود که بینی تا حد نسبتا زیادی سربالا شود.

زاویه بین بینی و لب بالایی در عمل زیبایی فانتزی و یا عروسکی، تقریبا بالای 105 درجه است.

نکته ای که در رابطه با این عمل زیبایی وجود دارد، این است که بهترین جراح بینی در تهران آن را برای تمامی افراد توصیه نمی کند، چراکه منجر به بهم ریختن تناسب و تقارن میان بینی و دیگر اجزای صورت می شود.

این مدل برای خانم هایی با صورت و اجزای صورت کوچک بسیار مناسب است.

3- جراحی بینی نیمه فانتزی

اگر جزو دسته ای از افراد هستید که تمایل دارید تغییرات بینی شما بیشتر از عمل بینی طبیعی باشد، اما در عین حال نمی خواهید فرم بینی شما به اندازه بینی های فانتزی سربالا شود و قوس داشته باشد، می توانید به سراغ جراحی بینی نیمه فانتزی بروید که زاویه میان لب بالایی و بینی در آن، زاویه ای میان 90 الی 105 درجه است.

انواع مدل های عمل بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

هر فردی که تصمیم می گیرد، عمل زیبایی بینی را انجام دهد، زمان زیادی را برای پیدا کردن بهترین جراح بینی در تهران اختصاص می دهد، که البته منطقی نیز می باشد؛ چراکه مهارت و تجربه پزشک می تواند در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد.

در ادامه به ویژگی های بهترین جراح بینی که به شما کمک می کند تا پزشک باتجربه و کاربلدی را برای انجام عمل جراحی رینوپلاستی با مناسب ترین قیمت انتخاب کنید، اشاره کرده ایم.

این ویژگی ها عبارتند از:

 • برخورداری از تخصص و آگاهی آکادمیک و علمی در زمینه رینوپلاستی
 • داشتن مهارت کافی در استفاده از انواع تکنیک های عمل جراحی زیبایی بینی
 • استفاده از بروزترین و جدیدترین تکنیک های جراحی بینی
 • اطلاع داشتن در زمینه اصول زیبایی شناختی
 • داشتن سوابق کاری موفق در رزومه خود
 • اختصاص زمان کافی برای مشاوره و برگزاری جلسات مشاوره دقیق به مراجعه کنندگان و راهنمایی آنها بر اساس اجزای صورتشان و انتخاب فرم مناسب بینی
 • توانایی و عملکرد خوب در عمل جراحی بینی های گوشتی و استخوانی و تغییر ساختار بینی متناسب با اجزای صورت فرد
 • برخورداری از اخلاق حرفه ای و صبوری در طول گذراندن دوره نقاهت و راهنمایی بیمار
 • الویت قرار دادن وضعیت سلامتی بیمار بدون فکر کردن به منافع مالی و شخصی

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، می توانید پرس و جو را از دوستان و آشنایان خود شروع کنید و یا به سراغ بهترین جراح بینی در گوگل و یا شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام بروید.

هر زمان که به نام جراحی رسیدید، سعی کنید میزان تحصیلات و سوابق کاری او را بررسی کنید و با شرکت کردن در جلسات مشاوره انتظارات خود را به پزشک خود بگویید.

در جلسات مشاوره، می توانید نمونه کارهای جراحی بینی را نیز مشاهده کنید و همینطور با بیمارانی که توسط پزشک مورد نظر تحت جراحی بوده اند نیز صحبت کنید تا از میزان رضایت مندی آنها از عمل رینوپلاستی مطلع گردید.

تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هزینه را الویت اول خود قرار ندهید، هزینه عمل جراحی بینی مهم است؛ اما نباید به عنوان الویت اول مورد بررسی قرار بگیرد.

با اختصاص زمان کافی، سعی کنید ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران را بررسی کنید و در نهایت پزشکی که قادر به پاسخگویی به خواسته شما از عمل رینوپلاستی است را انتخاب کنید.

شما عزیزان می توانید برای انجام یک عمل جراحی بینی باکیفیت، نزد بهترین دکتر رینوپلاستی با مناسب ترین قیمت، از پزشکان تاپ کلینیک وقت مشاوره پیش از عمل بگیرید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

سخن آخر

جراحی زیبایی بینی از عمل هایی می باشد که توسط جراح پلاستیک و زیبایی انجام می شود؛ بنابراین رینوپلاستی فقط توسط پزشکانی که دارای مدرک فوق تخصصی هستند، امکان پذیر است.

پزشکان تاپ کلینیک دارای سابقه و تجربه بالایی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی هستند و شما با دیدن نمونه کارهای این پزشکان، می توانید به تبحر و مهارت آنها نیز پی ببرید و از آنها برای رفع مشکلات ظاهری و ساختاری بینی خود کمک بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی را در مورد بهترین جراح بینی در تهران به شما بدهیم. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و یا تماس با شماره 09394216199 از مشاوره و راهنمایی رایگان ما بهره مند شوید.

سوالات متداول

جراحی زیبایی بینی برای چه اهدافی مورد استفاده قرار می گیرد؟

هر فردی متناسب با مشکلات ظاهری و ساختاری که بینی او دارد، می تواند با عمل زیبایی بینی اقدام به صاف کردن تیغه بینی، کوچک کردن بینی، ایجاد تقارن در میان سوراخ های بینی، کوتاه کردن بینی، بهبود مشکلات تنفسی و … نماید.

چگونه می توانیم پس از عمل زیبایی بینی، دوره نقاهت کوتاهتری را سپری کنیم؟

در ابتدا سعی کنید بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنید و سپس به توصیه های مراقبتی او برای پس از جراحی بینی توجه داشته باشید.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹