مدت زمان انجام عمل بینی (رینوپلاستی) | انجام رینوپلاستی چه میزان زمان بر است؟

مدت زمان انجام عمل بینی (رینوپلاستی) | انجام رینوپلاستی چه میزان زمان بر است؟

مدت زمان عمل رینوپلاستی، به عوامل گوناگونی وابسته است و زمان این جراحی بسته به افراد مختلف و شرایط آن‌ها می تواند متفاوت باشد.

بسیاری از افراد پیش از اقدام برای عمل جراحی در خصوص مدت زمان مورد نیاز برای جراحی بینی خود و همچنین مدت زمانی که قرار است بیهوش باشند، نگران هستند و عمده پرسش‌های آنها از پزشک در این باره است، برای همین در این مقاله به بررسی بیشتر مدت زمان انجام جراحی رینوپلاستی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

برای اینکه از مدت زمان انجام جراحی رینوپلاستی آگاه شوید، در ادامه این مقاله با تاپ کلینیک – مرکز تخصصی زیبایی در تهران همراه باشید.

مدت زمان عمل رینوپلاستی، موضوعی تغییر پذیر و وابسته به بیمار!

همان طور که می دانید، پرسش اصلی بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی، دانستن مدت زمان عمل بینی است.

عمل جراحی بینی بسته به نوع بینی، نوع جراحی و میزان مهارت جراح در مدت زمان های مختلف صورت می‌گیرد. میانگین مدت زمان عمل جراحی بین ۱ الی ۳.۵ بوده که بسته به گوشتی یا استخوانی بودن بینی، داشتن انحراف و قوز و شکستگی این مدت زمان متغیر خواهد شد.

همچنین بیماران پس از انجام جراحی، می بایست دوران نقاهت خود را بگذرانند که این دوران علاوه بر یک هفته اول و داشتن آتل بر روی بینی، شامل یک ماه مراقبت های ذکر شده توسط پزشک معالج است.

عوامل موثر بر مدت زمان عمل بینی

زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی به عوامل گوناگونی وابسته است، که در ادامه برخی از آنها را به اختصار توضیح خواهیم داد.

نوع جراحی

از اولین و مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر روی مدت زمان عمل بینی، نوع جراحی است. عمل جراحی بینی را می توان به نوع جراحی باز و جراحی بسته انجام داد.

نوع بینی

جراحی بینی می تواند برای هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام شود. اما در بینی های گوشتی، به علت وجود حساسیت و پیچیدگی بیشتر جراحی، در بیشتر مواقع نیازمند مدت زمان بیشتری برای عمل جراحی هستند.

جراحی بینی ترمیمی

در برخی از موارد بیماران برای بار دوم و یا حتی چندم عمل رینوپلاستی ترمیمی را انجام می دهند، که در این جراحی به دلیل دشواری بیشتر و حتی نیاز به پیوند غضروف، در برخی موارد ممکن است مدت زمان بیشتری برای انجام عمل جراحی نیاز باشد.

میزان مهارت جراح

از دیگر موارد تاثیرگذار بر روی مدت زمان عمل بینی، مهارت جراح در زمینه عمل جراحی است. در واقع انتخاب یک پزشک حاذق و سپردن عمل جراحی بینی به او می تواند عمل را در کوتاه ترین مدت زمان ممکن سازد.

عوامل موثر بر مدت زمان عمل بینی

اگر بینی دچار شکستگی شده باشد، مدت زمان عمل رینوپلاستی چقدر خواهد بود؟

این مدت زمان می‌تواند بسته به نوع جراحی بسیار متفاوت باشد. اگر بیماری تنها برای درمان بینی شکسته خود نیازمند جراحی سرپایی باشد؛ ممکن است در حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه عمل جراحی زمان ببرد.

اگر در کنار عمل درمان شکستی، عمل جراحی بینی نیز انجام شود، بسته به میزان شکستگی، مدت زمان عمل جراحی می تواند ۲.۵ الی ۳ ساعت طول بکشد.

در مدت زمان عمل رینوپلاستی چند ساعت بیهوش خواهیم بود؟

بیهوشی در جراحی بینی، فرآیندی است که قبل انجام جراحی اتفاق می‌افتد و بیمار در این زمان هیچ گونه درد و استرسی را تجربه نخواهد کرد.

لازم به ذکر است در برخی از موارد پزشکان به دلایل گوناگون، انجام عمل جراحی بینی را با بی حسی موضعی توصیه می کنند. در این روش بیهوشی صورت نگرفته و بیمار تنها مقداری دوز بی حسی و آرام بخش دریافت خواهد کرد.

در طی فرآیند بیهوشی، تمامی علائم حیاتی بیمار توسط دستگاه ها و تجهیزات پزشکی موجود در اتاق عمل به شکل مداوم بررسی می شود و نبض و فشار خون بیمار نیز توسط متخصص بیهوشی دائما در حال کنترل است.

پس از انجام تغییرات لازم بر روی بینی بیمار، او را به بخش ریکاوری منتقل می کنند تا کم کم به هوش آید.

در مدت زمان عمل رینوپلاستی چند ساعت بیهوش خواهیم بود؟

مدت زمان عمل بینی استخوانی چه میزان است؟

یکی از موارد تاثیرگذار بر روی مدت زمان عمل بینی، وجود قوز بینی و انحراف بینی است؛ بنابراین زمان عمل بینی استخوان وابسته به تغییراتی بوده که بر روی بینی اعمال می شود.

عمل جراحی بینی استخوانی، مشکلات بینی گوشتی را نخواهد داشت و به زمان کمتری نیازمند است. به طور معمول جراحی عمل بینی استخوانی حدود ۱ تا ۱.۵ ساعت زمان می برد.

دوران نقاهت جراحی های بینی

به طور کلی دوران نقاهت عمل جراحی بینی یک هفته و تا زمان برداشتن آتل بینی بوده است. پس از آن باید تا یک ماه مراقبت های پس از عمل را به بهترین نحوه رعایت کرد.

در خصوص نتیجه ایجاد شده جراحی بینی، می توان گفت نتیجه نهایی وابسته به نوع بینی و ضخامت آن است.

به طور کلی در بینی های استخوانی که پوست نازکی دارند ۶ ماه تا یک سال طول می کشد تا ورم موجود در بینی از بین برود و نتیجه به وضوح دیده شود. اما در بینی های گوشتی با پوست ضخیم این فرآیند طولانی تر خواهد بود و مشخص شدن نتیجه عمل بینی گوشتی و از بین رفتن ورم موجود در آن حداقل یکسال و حتی بیشتر از یکسال طول بکشد.

دوران نقاهت جراحی های بینی

چه زمانی برای انجام جراحی بینی مناسب تر است؟

یکی از پرسش هایی که بسیاری از افراد متقاضی انجام جراحی بینی، به دنبال پاسخ آن است که چه فصلی برای انجام این عمل مناسب تر است.

لازم است بدانید با رعایت مراقبت هایی که پس از عمل جراحی برای بیمار در نظر گرفته شده است، زمان عمل بینی چندان اهمیتی نخواهد داشت.

به طور مثال اگر قصد دارید در فصل تابستان عمل جراحی بینی خود را انجام دهید، با توجه به موضوعاتی مانند تابش مستقیم نور خورشید، می‌بایست تا چهار هفته از تماس با نور خورشید جلوگیری کنید.

افتادن بخیه های عمل بینی چه مدت طول خواهد کشید؟

افتادن بخیه های بینی، وابسته به نوع بخیه به کار رفته است. بسیاری از افراد بر این باورند افتادن بخیه نیازمند مدت زمان طولانی پس از عمل بینی است؛ اما این فرضیه اشتباه بوده و افتادن این بخیه ها حدودا ۲ الی ۳ هفته طول خواهد کشید.

افتادن بخیه های عمل بینی چه مدت طول خواهد کشید؟

نتیجه گیری

جراحی رینوپلاستی از اولین و متداول ترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد است که در جهان طرفدارای بسیار زیادی دارد. در این مقاله با مدت زمان جراحی بینی آشنا شدیم.

تاپ کلینیک، یکی از کلینیک های معتبر جهت انجام جراحی بینی بوده که با بهره مندی از پزشکانی حاذق، توانسته جراحی های بینی را به بهترین شکل ممکن انجام داده و رضایت بسیاری از بیماران را به خود جلب کند.

همه ی شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و یا تماس با شماره 09394216199 از مشاوره و راهنمایی رایگان ما بهره مند شوید.

سوالات متداول

آیا میزان مهارت پزشک جراح، تاثیری بر مدت زمان عمل جراحی بینی دارد؟

بله؛ در واقع انتخاب یک پزشک حاذق و سپردن عمل جراحی بینی به او، می تواند عمل را در کوتاه ترین مدت زمان ممکن سازد.

عمل جراحی بینی های گوشتی طولانی است یا بینی های گوشتی؟

عمل جراحی بینی استخوانی، مشکلات بینی گوشتی را ندارد و به زمان کمتری نیازمند است.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹